Visi viešieji sąrašai
Bendrai pateikiamas visų galimų „Pipedija“ specialiųjų veiksmų sąrašas. Galima sumažinti rezultatų skaičių, patikslinant veiksmo rūšį, naudotoją ar susijusį puslapį.
(paskutiniai | seniausi) Žiūrėti (50 naujesnių | 50 senesnių) (20 | 50 | 100 | 250 | 500)- 03:05, 6 kovo 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Noname (Naujas puslapis: '''Noname''' - tai toksai populiarus brendas, žinomas visame pasaulyje tuo, kad pasitaiko visur, yra neaiškios kilmės, neaišku kur, kieno ir kaip pagamintas ir šiaip yra tiesiog nu visiškai neaiškus. Tipiškiausias Noname brendo pavyzdys - visokia elektronika, drabužiai ar kokios kitos plačiai paplitusios prekės, kurios tiesiog neturi jokio atsekamo gamintojo pavadinimo. Praktiškai Noname prekės būna kelių rūšių: * Pas vienas išvis nėra joki...)
- 02:36, 6 kovo 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį GNUStep (Nukreipiama į GNUstep) Žyma: Naujas nukreipimas
- 02:25, 28 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį MARC (Naujas puslapis: '''MARC''' praktiškai padaryta, bet taip ir neišleista į rinką minimalistinė UNIX tipo OS, skirta kompiuteriams su z80 tipo procesoriais. Sistema žinoma, kaip viena iš nedaugelio 8 bitų UNIX analogų. Įprastos UNIX sistemos gi sunkiai eidavo net ir ant 16 bitų, nes pilnaverčiam multitaskingui paprastai reikdavo procesorių, dirbančių 32 bitų režimu. Tačiau nors MARC ar kai kurios kitos supaprastinto...)
- 01:57, 28 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį DOS Shell (Naujas puslapis: '''DOS Shell''' - toksai nelabai vykęs Microsoft bandymas sukurti geresnę aplinką MS-DOS sistemai, kur vietoje command.com būtų galima naudoti kokius tai mygtukus ir pelę ir vizualiai tvarkytis po failus. Teoriškai. Žodžiu, toksai kaip ir failų menedžeris, bet taip sakant. Tipo. Praktiškai gi čia buvo kaip reikiant nesąmonė, nes nors ir valdoma mygtukais, bet labai nepatogi, verčianti daug kartų beprasmiškai spausti tab klavišus ir nieko...)
- 01:37, 28 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis pervadino puslapį RATFOR į Ratfor
- 01:21, 28 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį RATFOR (Naujas puslapis: '''Ratfor''' - tai buvo tokia programavimo kalba, panaši į supaprastintą C kalbą, tačiau savo veikimo mechanizmais panašesnė į klasikinį Fortran. Kalba atsirado, kai vienas iš C kalbos kūrėjų, toksai Brian Kernighan, nutarė supaprastinti programavimą Fortranu, kuris anuo metu buvo baisiai atsilikęs nuo realybės. Reikalas gi tas, kad kai buvo kuriama Fortran kalba, tai niekas jokių patirčių su jokiomis kalbomis neturėjo ir ne...)
- 01:42, 24 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Mokslinė fantastika (Naujas puslapis: '''Mokslinė fantastika''' - tokia fantastikos kryptis, kur esminis viso ko supratimas yra gana smarkiai paremtas mokslu. Labai esminis, visiškai kietas žanro reikalavimas - šiose knygose neturi būti antimokslinių kliedesių, arba jeigu jie yra, tai jie savo esme turi būti ne daugiau, kaip to meto mokslinių pasiekimų kontekste suprantami ne kaip kliedesiai, o kaip tiesiog mokslinis to meto supratimas. Tai, kad mokslinėje fantastikoje aprašomi dalyk...)
- 01:22, 24 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Žiulis Vernas (Naujas puslapis: '''Žiulis Vernas''' arba originaliai '''Jules Verne''' - vienas iš pačių pirmiausių fantastikos autorių, netgi dar daugiau - vienas iš pačių šio žanro kūrėjų, o konkrečiau - mokslinės fantastikos išradėjų. Žiulis Vernas tą išradinėti ėmė dar XIXa., kai mokslas buvo ganėtinai silpnai tepažengęs ir nebuvo netgi dalies šiuolaikinio mokslo šakų. Parašė visą krūvą fantastinių knygų, savo...)
- 00:43, 24 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Jules Verne (Nukreipiama į Žiulis Vernas) Žyma: Naujas nukreipimas
- 00:20, 24 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Kompiliacija (Nukreipiama į Kompiliavimas) Žyma: Naujas nukreipimas
- 23:46, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Žemo lygio programavimo kalbos (Naujas puslapis: '''Žemo lygio programavimo kalbos''' - tai tokios programavimo kalbos, kurios atsižvelgia ir naudoja realias kompiuterio savybes, dėl ko programuojant tenka atsižvelgti į tą kompiuterio veikimą, o suprogramuotos programos paskui negali būti lengvai perkeltos iš vienos kompiuterio architektūros į kitą. Panašiai tokios kalbos neleidžia ir perkelti programų iš vienos operacinės sistemos...)
- 23:30, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis pervadino puslapį Registrai į Procesoriaus registrai
- 23:30, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Registrų langas (Naujas puslapis: '''Registrų langas''' - tai toksai registrų rinkinys, kuris būna RISC procesoriuose. Iš esmės, registrų langų buvimas yra didžiausias ir esminis skirtumas, skriantis RISC procesorius nuo kitų procesorių architektūrų. Reikalas toksai, kad kai procesorius dirba, tai visos arba beveik visos operacijos yra daromos su specialiomis procesoriaus viduje esančiomis atminties ląstelėmis - registrais. Taip daroma todėl,...)
- 23:07, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Registrai (Naujas puslapis: '''Procesoriaus registrai''' - tokia esminė procesoriaus dalis - specialios atminties ląstelės, su kuriomis tiesiogiai atliekami skaičiavimai ir į kurias tiesiogiai išsaugomi visokie duomenys. Beveik jokiam normaliam naudotojui visiškai nežinoma, kas tai yra per daiktas, tačiau registrus puikiai žino visi, kas bent kažkiek moka programuoti asembleriu, nes dauguma veiksmų būna būtent su registrais. Registrai yra viena iš kelių...)
- 22:48, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Diskas (Naujas puslapis: '''Diskas''' - tai toksai duomenų saugojimo įrenginys arba, kaip liepia sakyti visokie nukvakę kalbainiai - tai yra tokia laikyklė, kurioje laikomi visokie duomenys, tai yra bitai, baitai, kilobaitai, megabaitai, gigabaitai ir gal netgi terabaitai. Be paprastų diskų dar gali būti diskeliai, kurie mažesni, bet dabar tai jau jų nebūna, čia tokia praeitis, kurią jau vargu ar kur beaptiksit. Na, nebent pradėsit kolekcionuoti sen...)
- 20:20, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Komandiniai interpretatoriai (Nukreipiama į Komandinė eilutė) Žyma: Naujas nukreipimas
- 20:20, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Komandinis interpretatorius (Nukreipiama į Komandinė eilutė) Žyma: Naujas nukreipimas
- 20:19, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Command.com (Naujas puslapis: '''Command.com''' - viena iš esminių DOS programų, toksai komandinis interpretatorius, kuris būna visose DOS tipo sistemose ir kurio darbas - tai tiesiog laukti, kol vartotojas jam kažką parašys ir tada įvykdyti. Žodžiu, veikia šita programa gan panašiai, kaip ir koksai nors UNIX sistemų šelas (nuo kurio nemaža dalimi ir yra nusižiūrėtas), bet tik smarkiai primityvesnis, bukesnis ir nedadirbtas. Command.com niekada nebuvo labai patogus...)
- 20:08, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Bakslešai (Nukreipiama į Bakslešas) Žyma: Naujas nukreipimas
- 19:48, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Komandų interpretatoriai (Nukreipiama į Komandinė eilutė) Žyma: Naujas nukreipimas
- 19:47, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Komandų interpretatorius (Nukreipiama į Komandinė eilutė) Žyma: Naujas nukreipimas
- 19:44, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Cmd (Naujas puslapis: '''Cmd''' - tai tokia programėlė iš Windows, kuri iš esmės atitinka visokiose DOS sistemose buvusį Command.com. Tai pastarasis buvo tiesiog komandų interpretatorius, kitaip tariant, toksai kaip ir šelas, bet skirtas DOS sistemoms. O kai vystėsi visokios Windows sistemos, tai atsirado ir normalesnis jų variantas - visokios Windows NT, kurios jau buvo pastatytos ne ant DOS, o ant pačios savęs. Tai štai ten buvo kiek kitų specifikų ir...)
- 19:37, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį EBCDIC (Naujas puslapis: '''EBCDIC''' - tokia kompiuterinė raidžių koduotė, kuri faktiškai yra viena iš dviejų koduočių, kurios šiais laikais naudojamos. Kita koduotė yra tokia ASCII, užimanti kokius 99,5% visos kompiuterių rinkos. Žodžiu, EBCDIC egzistuoja kaip koksai nesusipratimas, bet vis dar egzistuoja ir viskas. Nu ir niekas nieko negali padaryti. Gi EBCDIC vis dar egzistuoja tik todėl, kad kadaise buvo sukurta visokiems mainfreimams, nuo pat p...)
- 02:19, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Aukšto lygio programavimo kalbos (Naujas puslapis: '''Aukšto lygio programavimo kalbos''' - tai tokios programavimo kalbos, kurios leidžia daugmaž pilnai atsisieti nuo kompiuterio aparatūros ir nuo operacinės sistemos, viską abstrahuohjant taip, kad programos logika atitiktų būtent pačios programos, o ne jos vykdymo priemonių logiką. Tai reiškia, kad programoje naudojami duomenų tipai daugiau mažiau atitinka pačią programą, o ne procesoriaus turimus tipus, o v...)
- 02:06, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Turbo Pascal (Naujas puslapis: '''Turbo Pascal''' - tokia Pascal kalbos versija, sukurta Borland kompanijos. Lyginant su įprastu Pascal, vėlesnėse versijose turėjo papildymus, perimtus dalinai iš Modula kalbos, skirtus objektiniam programavimui, o taip pat kai kuriuos paties Borland įvestus pagerinimus, pvz., galimybę įterpti asemblerio intarpus ir panašiai. Kai buvo išleistas 1983 metais, Turbo Pascal išsiskyrė nepaprastai greitu i...)
- 01:54, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Borland Turbo (Naujas puslapis: '''Borland Turbo''' - toksai įvairiai vadintas teksto editorius, kuris būdavo tiekiamas su kai kuriomis Borland tiektomis programavimo kalbomis, pvz., su Turbo Pascal ar su C kalba ir keliomis kitomis. Būdavo paleidžiamas, įvedus komandą "turbo". Kadangi Borland Turbo nebuvo pardavinėjamas kaip atskiras editorius, o tiekiamas kaip darbo aplinka, tai išpopuliarėjo pagrindinai tik programuotojų tarpe ir netgi aiškaus pav...)
- 01:49, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Mcedit (Naujas puslapis: '''Mcedit''' - su Midnight Commander programa tiekiamas nelabai sudėtingas, bet labai neblogas teksto editorius. Savo esme Mcedit yra tiesiog DOS sistemoms skirto Ncedit klonas, kuris tiekiamas su tuo Midnight Commander panašiai, kaip originalus Ncedit būdavo tiekiamas su Norton Commander, o kaip žinia, visas tas Midnight Commander yra tiesiog UNIX sistemoms skirtas Norton Commander klonas. Tai štai klonavo programą, skirtą darbui su failais,...)
- 01:36, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį NCEdit (Nukreipiama į Ncedit) Žyma: Naujas nukreipimas
- 01:36, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį NcEdit (Nukreipiama į Ncedit) Žyma: Naujas nukreipimas
- 01:36, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį NCedit (Nukreipiama į Ncedit) Žyma: Naujas nukreipimas
- 01:19, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Hex editorius (Naujas puslapis: '''Hex editorius''' - tokia programa, kuri leidžia visokius failus redaguoti kokiame nors šešioliktainiame pavidale, t.y. kaip visokias heksadecimalines sekas, kur kiekvienas baitas atvaizduojamas kaip simbolis nuo 00 iki FF. Kad būtų patogiau, baitai grupuojami ir neretai atvaizduojami keliais būdais tuo pat metu. Hex editoriai nelabai tinka paprastiems žmonėms, nes norint juos naudoti, reikia bent jau šiek tiek mokėti skaiči...)
- 01:11, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį VSC (Nukreipiama į Visual Studio Code) Žyma: Naujas nukreipimas
- 01:06, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Teksto editoriai (Nukreipiama į Teksto editorius) Žyma: Naujas nukreipimas
- 01:06, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Editoriai (Nukreipiama į Teksto editorius) Žyma: Naujas nukreipimas
- 01:06, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Notepad++ (Naujas puslapis: '''Notepad++''' - vienas iš geriausių teksto editorių, skirtų Windows tipo sistemoms. Jau pats pavadinimas sako, kad čia panašiai, kaip Notepad, bet labai smarkiai pagerintas. Išties seniausios Notepad++ versijos, kai buvo išleistos 2003 metais, tai netgi ir savo išvaizda gal truputį nežymiai kažkuo priminė paprastą Notepad programą, bet jau tada buvo prikimštos visokių fyčerių, dėl kurių labai greitai iš...)
- 00:53, 23 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį TextMate (Naujas puslapis: '''TextMate''' - toksai visai neblogas teksto editorius, skirtas MacOS-X platformai. Palaiko tabus, rodo direktorijas, iš kurių galima pasikrauti failus redagavimui, leidžia tas direktorijas pavadinti projektais, kad būtų patogu redaguoti. Palaiko ir baltą, ir juodą temas, ir taip toliau. Ir aišku, moka atpažinti visokių programavimo kalbų sintaksę. Palaiko UTF ir šiaip visokius reikalingus dalykus. Iš esmės, nors ir ne be...)
- 02:11, 22 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Bloatware (Naujas puslapis: '''Bloatware''' - tai bendrinis pavadinimas visokioms programoms, kurios turi mažai naudos, bet užima daug vietos ir resursų. Blogiausiu atveju programa gali užimti daugybę gigabaitų ir nedaryti praktiškai nieko, o tik trukdyti nesąmoningais pranešimais, reklamomis ir šiaip nesąmonėmis. Yra kelios priežastys, dėl kurių gaminamas bloatware: * Kai kurių naudingų programų autoriai bando tas programas vis pildyti papildomais fy...)
- 01:41, 22 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Virtualios mašinos (Nukreipiama į Virtuali mašina) Žyma: Naujas nukreipimas
- 01:40, 22 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Virtualizuojančios OS (Naujas puslapis: '''Virtualizuojančios OS''' - tokios operacinės sistemos, kurios sukuria virtualias mašinas, kuriose galima leisti kitas operacines sistemas. Griežtai tariant, iš esmės bet koks hipervizorius, kuris gali dirbti savarankiškai, jau gali būti laikomas ir tam tikra virtualizuojančia OS. Kitą vertus, praktikoje virtualių mašinų sistemos paprastai dar nebūna laikomos atskiromis operacinėmis sistemomis. Šiais laikais virtualizacija naud...)
- 00:08, 22 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Paketinės OS (Naujas puslapis: '''Paketinės OS''' - senovėje egzistavusi operacinių sistemų rūšis, kuri šiais laikais tiesiog nebeturi prasmės. Paketinės OS naudotos buvo tais laikais, kai kompiuteriai buvo be proto brangūs ir dideli, todėl jokio interaktyvaus darbo ar šiaip prastovų niekas negalėjo sau leisti, nes tai tiesiog kainuodavo nepaprastai daug. Tai tokiose sistemose visi darbai būdavo vykdomi kaip neinteraktyvios baigtinės programos, kurias paleidi, jos...)
- 16:17, 21 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Bootstrap loaderis (Nukreipiama į Bootstrap loader) Žyma: Naujas nukreipimas
- 16:15, 21 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Mikrokernelis (Naujas puslapis: '''Mikrokernelis''' - tai toksai kernelis, kuris beveik neturi jokio funkcionalumo, nes praktiškai yra tik toksai kernelio procesų junginėtojas ir daugiau praktiškai nieko. Viską, kas svarbu, įskaitant failų sistemą, o kartais netgi ir vartotojų teisių kontrolę bei operacinės atminties paskirstymą ir išvis viską atlieka visokie papildomi į kernelį užkraunami moduliai, kurie turi savo atskirus procesus. Teori...)
- 15:37, 20 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Slaptažodžiai (Nukreipiama į Password) Žyma: Naujas nukreipimas
- 15:36, 20 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Brute force (Naujas puslapis: '''Brute force''' reiškia, kad yra daromas '''bukasis perrinkimas'''. Kitaip tariant, laužiamasi į kokią nors paskyrą ar šiaip koksai nors kodas laužiamas, tiesiog bukiausiu būdu perrenkant visus įmanomus slaptažodžius. Kadangi tai yra tiesiog visų įmanomų slaptažodžių perrinkimas, tai toksai būdas yra mažiausiai efektyvus iš visų, kokie tiktai egzistuoja. Kitą vertus, kadangi daugybė vartotojų naudoja neįtikėtinai trumpus [[passwordas|passwordus]...)
- 15:30, 20 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Bruteforce (Nukreipiama į Brute force) Žyma: Naujas nukreipimas
- 15:29, 20 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Trojanai (Nukreipiama į Trojanas) Žyma: Naujas nukreipimas
- 02:21, 20 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Escher (Nukreipiama į Maurits Cornelis Escher) Žyma: Naujas nukreipimas
- 02:20, 20 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Maurits Cornelis Escher (Naujas puslapis: 500px|thumb|right|Vienas garsesnių Escher darbų - "Reliatyvumas", [[1953 metai.]] '''Maurits Cornelis Escher''' - toksai pagarsėjęs naujųjų laikų dailininkas, ilgą laiką būdavęs priskiriamu visokiam pop menui, tipo nerimtam, nes nerimtas būdavo ir tipo nuolat bajeravo visaip ir šiaip gal per gerai paišydavo. Gimė 1898, mirė 1972, taigi, iš esmės XXa. vidurio menininkas. Kiti gi priskiria Escher siurrealizmas...)
- 02:18, 20 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis sukūrė puslapį Vaizdas:Escher-relativity.jpg
- 02:18, 20 vasario 2025 ESM Aptarimas indėlis įkėlė Vaizdas:Escher-relativity.jpg