Diskas
Diskas - tai toksai duomenų saugojimo įrenginys arba, kaip liepia sakyti visokie nukvakę kalbainiai - tai yra tokia laikyklė, kurioje laikomi visokie duomenys, tai yra bitai, baitai, kilobaitai, megabaitai, gigabaitai ir gal netgi terabaitai.
Be paprastų diskų dar gali būti diskeliai, kurie mažesni, bet dabar tai jau jų nebūna, čia tokia praeitis, kurią jau vargu ar kur beaptiksit. Na, nebent pradėsit kolekcionuoti senovinius kompiuterius.
Diskai šiais laikais būna mechaniniai ir elektroniniai - pastarieji dar vadinami SSD. Vadinami gi diskais tik dėl to, kad kadaise senovėje, kurią prisimena nebent kokie tai seni perdylos ar tai bumeriai, diskai išties ir buvo diskiniai - maždaug kaip kokie vinilai arba plokštelės, tik ne su mechaniniu įrašu, o su magnetiniu. Tai pradžioje diskų įrenginiai sverdavo dešimtis kilogramų, paskui gi vis mažėjo, mažėjo ir pasidarė visai jau mažiukai, dar ir laptopams tinkami.
O paskui paaiškėjo, kad visgi diskai yra bloga laikyklė, nes mechaniškai neatsparūs ir linkę subyrėti. Tai atsirado visokios kortelės ir panašiai, tipo mikroschemos, kuriose saugomi duomenys. O įprasti mechaniniai diskai po truputį nyksta ir galim nuspėti, kad dar kokia dešimt ar keliolika metų ir jų jau ir visai nebeliks. Bet iš įpročio ir tie daiktai vadinami diskais, nes kodėl gi ne.
Beje, čia dar toksai momentas: iš ko galima atpažinti lamerį - tai iš to, kad diską painioja su kompiuterio atmintimi ir vadina jį atminčia. Tipo "įšsaugojau dokumentą kompiuterio atmintyje".
Čia ta proga informuojame, kad diskas tėra išorinis duomenų saugojimo įrenginys, netgi jei jis yra kompiuterio viduje. Vienintelė atmintis kompiuteryje - tai operacinė atmintis ir registrai, ir nei vieni, nei kiti anei per niekur nėra diskas.