Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 3

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 3" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 3 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 3. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 3 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Ji dažniausiai būna po Liepos 2 ir prieš Liepos 4 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1767 metais per Philip Carteret ekspediciją toksai laivo jaunesnysis karininkas Robert Pitcairn, stebėjęs jūrą, pastebėjo nedidelę salą. Ta sala buvo pavadinta jo vardu - Pitkernas. Vėliau su ta sala vyko daug visokių keistų istorijų.
  • 1849 metais Prancūzija įsiveržė į neilgai gyvavusią Romos respubliką, ją išdaužė ir atkūrė Popiežiaus sritis. Taip popiežius atgavo savo valstybę.
  • 1886 metais šią dieną toksai vokiečių išradėjas Karl Benz pademonstravo savo sukurtą automobilį, pavadintą "Benz Patent-Motorwagen". Automobilis turėjo tris ratus ir buvo panašus į karietą be arklio, tačiau su maždaug pusės arklio galios benzininiu varikliu. Nors išties tai nebuvo pats pirmas pasaulyje automobilis (pora metų anksčiau porą mašinų sukūrė prancūzai), tai visgi buvo pirma serijiniu būdu gaminta mašina pasaulyje. Vėliau Karl Benz verslas išaugo, jungėsi su kitais verslais ir dabar yra žinomas, kaip Mercedes Benz.
  • 1886 metais Niu Jorko laikraštis New York Tribune tapo pirmuoju pasaulyje leidiniu, pradėjusiu naudoti linotipą - specialią mašiną, kuri iš išlydyto švino padarydavo spausdinimo klišių teksto eilutes, kurios būdavo surenkamos, naudojant specialią klaviatūrą. Iki tol klišių raidės būdavo sudedamos rankomis, o tai trukdavo nepaprastai ilgai ir kainuodavo labai brangiai. 1884 metais užpatentuota linotipo mašina tiek smarkiai pagreitino klišių surinkimo procesą, kad visai padoraus dydžio laikraštį būdavo galima surinkti ir išspausdinti per pusdienį. Tokiu būdu spaudos operatyvumas padidėjo tiek smarkiai, kad apie vakarykščias naujienas pranešdavo rytiniai laikraščiai, o apie pirmos dienos pusės naujienas - vakariniai laikraščiai. Iki tol būdavo įprasta, kad laikraščiai pranešdavo apie praeitos savaitės naujienas, o šviežios žinios būdavo paleidžiamos nebent mažais papildomais lapais. Nuo to pat laiko pasidarė žinoma ir Etaoin Shrdlu.
  • 1941 metais, praėjus 11 dienų nuo karo pradžios, Josifas Stalinas išstojo į radiją su savo kalba apie tai, kad III Reichas užpuolė SSRS. Istorikai spėja, kad po karo pradžios Staliną apėmė daugiau kaip savaitę trukęs nervinis priepuolis, kurio metu jis išvis nesugebėjo imtis jokių veiksmų, todėl negalėjo ir viešai nieko kalbėti. Eterio metu visi labai girdėjo, kaip Stalino balsas dreba, jis užsikirtinėja, tarpe tarp sakinių sustoja, pradeda į stiklinę piltis vandenį (visi girdėjo kliuksėjimą), o paskui vandenį geria (girdėjosi gurkčiojimas), o geriant - jo dantys barška į stiklinę. Šitas epizodas, aprašytas daugelio autorių, taip visiems užsifiksavo, kad po kelerių metų radijo studijoje Maskvoje tas pats Stalinas visą kalbą įkalbėjo iš naujo, tam, kad būtų sukurti falsifikuoti įrašai archyvams, kur jis jau neužsikirtinėtų ir nebarškėtų dantimis.
  • 1948 metais komunistinė Albanija, susipjovusi su komunistine Jugoslavija, išsiuntė iš šalies visus Jugoslavijos piliečius. Vėliau daugelį metų Albanija buvo labiausiai save izoliavusi komunistinė valstybė Europoje.
  • 1956 metais JAV prezidentas Dwight Eisenhower patvirtino U-2 žvalgybinių skrydžių programą. Jau kitą dieną pirmas šitoksai lėktuvas išskrido virš SSRS. Skrydžiai virš SSRS teritorijos tęsėsi iki 1960 metų gegužės 1, kai sovietai sugebėjo numušti tokį lėktuvą netoli nuo Sverdlovsko miesto.
  • 1962 metais pati Prancūzija ėmė ir paskelbė Alžyro nepriklausomybę, nes surengė tenai referendumą, kur apie 75% Alžyro gyventojų pasisakė už nepriklausomybę. Iki tol gana ilgai tęsėsi Alžyro karas, kur sukilę alžyriečiai kovojo prieš prancūzus. Karas buvo toksai užveikiantis, kad paskui pati Prancūzija ėmė ieškoti būdų, kaip iš tenai pasitraukti.
  • 1966 metais Prancūzija įvykdė pirmą savo branduolinio ginklo bandymą Moruroa atole, Prancūzijos Polinezijoje. Anksčiau bandymus prancūzai darydavo Alžyre, bet šitą koloniją praradę, turėjo ieškoti sprogdinimams naujos vietos.
  • 1973 metais David Bowie paskelbė, kad jo legendinis personažas ir įsikūnijimas Ziggy Stardust daugiau nebeegzistuos. Paskelbė jis šitai paskutinę šio personažo koncertinio turo dieną.
  • 1988 metais JAV karo laivas USS Vincennes, tuo metu buvęs Persijos įlankoje, pastebėjo link jo skrendantį Irano lėktuvą, kuris neatsiliepė į radijo užklausas. Kadangi lėktuvas galėjo grėsti laivui, o radaro vaizde priminė Irano turėtus F-14 lėktuvus, jis buvo numuštas. Kaip paaiškėjo, tai buvo civilinis Airbus firmos A300, priklausantis Iran Air avialinijoms, turėjęs 290 keleivių ir skridęs visai įprastu maršrutu. Kodėl lėktuvo įgula neatsakinėjo į radijo užklausas, taip ir liko nežinoma.
  • 1995 metais Seimas ratifikavo tarptautinę Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvenciją, pagal kurią daugiau negalima duoti vaikams beržinės košės
  • 2000 metais, kaip pasakoja legenda, nedideliu ir čia pat be jokių gaisrininkų sėkmingai užgesintu mikrogaisru prasidėjo garsiojo Brodvėjaus darbas, nuo šios dienos žinomas kaip pirmoji šio legendarinio reguliariai sudegančio klubo diena
  • 2009 metais tęsėsi Dainų šventė.
  • 2009 metais Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate vyko paskutinės kovos.


Dar apie Liepos 3

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 3: