Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Šablonas:Vasario 5 dienos įvykiai
Jump to navigation
Jump to search
- 1869 metais Australijoje buvo surastas didžiausias žmonijos istorijoje sąnašinio (t.y., aliuvinio) aukso grynuolis. Grynuolyje buvo net 97,14 kilogramų gryno aukso. Šių laikų pinigais šitoksai aukso luitas būtų vertas maždaug 3,5 milijonų eurų. Luitas buvo toksai didelis, kad gavo net ir savo nuosavą vardą - "Welcome Stranger".
- 1885 metais Belgijos karalius Leopoldas II sukūrė Kongą, kaip savo asmeninę valdą. Gana greitai šita valda pagarsėjo tuo, kad ten buvo įteisinta vergovė, o už blogą darbą vergams nukapodavo rankas. Kongas tapo istoriniu pavyzdžiu, kaip visai demokratiškai valdomoje valstybėje per nevienodai užtikrinamas žmonių teises, išsikerojusią korupciją ir nekontruoliuojamus valdžios veiksmus gali įsigalėti neįtikėtinas teroras, žmonių kankinimai ir žudynės, apie kuriuos nežinotų esminė valdančios visuomenės dalis. Taigi, šiais laikais Belgijos Kongas yra žinomas, kaip vienas iš didžiausių demokratijos apsišikimų, kokie tik kada nors yra buvę.
- 1907 metais toksai Belgijos chemikas Leo Baekeland išrado pirmą pilnai sintetinę plastmasę, kuri buvo pavadinta jo vardu ir pasidarė žinoma, kaip bakelitas. Šita plastmasė buvo termoreakcinė, o ne termoplastinė (t.y., nesilydanti karštyje). Ji gaminama buvo vykdant kondensacijos reakciją, kurioje dalyvavo fenolis ir formaldehidas. Savo išvaizda bakelitas, priklausomai nuo dažų, užpildų bei jų maišymo būdo, galėjo priminti akmenį ar medį ir visai gražiai atrodė, buvo atsparus karščiui ir dilimui.
- 1924 metais BBC radijas pradėjo kas valandą perdavinėti tikslaus laiko signalus iš Grinvičio observatorijos, kuri turėjo itin tikslią ir prižiūrimą, su astronominiais stebėjimais susietą laikrodį. Anais laikais, kai netgi geri įprastiniai laikrodžiai per dieną nuskubėdavo ar atsilikdavo kelioliką minučių (o prastesni - ir valandą), šie signalai tapo baisiai geru išradimu. Tie, kas turėjo radijo imtuvą, žinojo ir tikslų laiką, o nuo jų laikrodžių ir kiti sau laiką nusistatydavo.
- 1939 metais Ispanijos vadovu tapo žymusis generalisimusas Franciskas Frankas. Tą įvykį prisimindami, mes informuojame jus, kad Franciskas Frankas vis dar miręs.
- 1958 metais per JAV karinių oro pajėgų aukštos parengties pratybas B-47 bombonešis, nešęs Mark 15 termobranduolinę bombą, susidūrė su F-86 naikintuvu. Tam, kad lėktuvas liktų ore, bombonešio įgulai teko išmesti 3400 kilogramų svėrusią bombą, kuri nukrito į vandenį kažkur netoli Savanos miesto Džordžijos valstijoje. Nepaisant daugybės ieškojimų, bomba taip ir nebuvo surasta ir kažkur užsikasusi į dugno žemes guli iki šiolei. Bomba vėliau gavo ir pravardę - Tibio bomba (Tibee bomb) pagal salą, šalia kurios vyko mokymai.
- 1971 metais kažkoks kosminis laivas "Apollo 14" nusileido kažkur Mėnulyje, tai aišku, gavosi vėl išsilaipinimas Mėnulyje kažkoks, jau trečias iš eilės. Savaime aišku, visa tai išgalvota, niekada to nebuvo, valdžia visiems meluoja.
- 1979 metais Iranas oficialiai tapo islamistine valstybe. Buvo įvesta gana nauja, bet kraupi totalitarizmo rūšis - religinė, kur nuo proto nušokę savižudžiai fanatikai paskui buvo naudojami karui ir terorizmui.
- 1986 metais kažkur Šalčininkų rajone buvo nužudytas kunigas Juozas Zdebskis. Kaip spėjama, tai buvo paskutinė KGB įvykdyta slapta žmogžudystė Lietuvoje. Pagal oficialią versiją Zdebskis žuvo, susidūrus jo mašinai su sunkvežimiu, o sunkvežimis buvo niekuo nekaltas. Tai buvo jau ne pirmas pasikėsinimas į Zdebskį, tačiau nei vienas taip ir nebuvo įrodytas, nes visą teisėsaugą ir teismus kontroliavo KGB.
- 2000 metais Rusijos kariuomenė išžudė 60-70 civilių gyventojų Čečėnijos sostinės Grozno priemiestyje - Naujuosiuose Alduose
- 2021 metais įvyko keistos riaušės Meksikos sostinėje Meksike. Čia protestavo dviratininkai, pasipiktinę tuo, kad kažkoksai autobuso vairuotojas ėmė ir pervažiavo kažkokį tai dviratiniką ir nieko jam už tai nebuvo. Demonstraciją malšinę policininkai irgi pradėjo dėl kažko protestuoti ir galų gale visi protestai pavirto į jovalą, kur galų gale buvo areštuota 11 policijos pareigūnų.