Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Šablonas:Liepos 1 dienos įvykiai
Jump to navigation
Jump to search
- 1569 metais Lietuva pasirašė Liublino Uniją su Lenkija, taip susidarė Abiejų Tautų Respublika
- 1812 metais šią dieną Napoleonas, apsistojęs Vilniuje, pasirašė dekretą, pagal kurį atkūrė Lietuvos nepriklausomybę. Štai už tai Lietuva myli ir Napoleoną, ir Prancūziją iki pat šių dienų.
- 1867 metais apsijungė Naujoji Škotija ir Naujasis Brunsvikas. Iš to apsijungimo gavosi Kanada - ilgainiui viena iš didžiausių ir galingiausių pasaulio valstybių.
- 1874 metais Remington firma ėmė gaminti pirmą sėkmingą ir vykusią spausdinimo mašinėlę. Būtent šioje mašinėlėje ir atsirado dabar visiems puikiai pažįstama QWERTY klaviatūra.
- 1903 metais prasidėjo pirmos Tour de France lenktynės, kurios iki šiol yra svarbiausias dviračių sporto renginys pasaulyje.
- 1908 metais SOS buvo įtvirtintas, kaip visam pasauliui bendras pagalbos šauksmo signalas.
- 1915 metais toksai vokiečių lakūnas Kurt Wintgens pirmą kartą pasaulio istorijoje iš savo lėktuvo pašovė kitą, prancūzų lėktuvą. Tai pirmas istorijoje lėktuvo numušimu pasibaigęs oro mūšis.
- 1921 metais, remiant Rusijai, buvo sukurta Kinijos komunistų partija, kurios tikslas buvo kartu su Rusija užgrobti visą Kiniją.
- 1928 metais, po ketverių metų pertraukos, įvyko antroji Dainų šventė. Joje dalyvavo 93 chorai, 6000 dainininkų ir maždaug 100 tūkstančių klausytojų. Šventės metu taip pat pasirodė ir 250 moksleivių gimnastų, šokusių pagal dainas.
- 1933 metais į orą pakilo DC-1 lėktuvas, kurį sukūrė verslininkas ir inžinierius Donald Douglas. Šis lėktuvas tebuvo pagamintas vienu vienetu, tačiau jį patobulinus, greitai buvo sukurtas DC-2, kuris jau buvo pagamintas 198 vienetais, o jau šį toliau patobulinus, sukurtas legendinis DC-3, pradėtas bandyti nuo 1935 metų. Pastarojo lėktuvo įvairių variantų buvo pagaminta tiek daug, kad niekas iki šiol nežino tikslaus skaičiaus - maždaug tarp 15 ir 20 tūkstančių. Negana to, kad šie lėktuvai padėjo išsivystyti pirmosioms avialinijoms, tai jie dar ir modernizuojami bei naudojami iki šiol.
- 1935 metais Vokietijoje buvo įsteigta tokia keista Heinrich Himmler sugalvota organizacija, oficialiai skelbusi, kad užsiima kažkokiais istoriniais tyrimais, nors realiai buvo panašesnė į keistą sektą. Organizacija vadinosi Ahnenerbe ("Protėvių paveldas"), oficialiai besivadinusi maždaug kaip "Vokiečių istorijos ir protėvių palikimo tyrimų draugija" (vokiečių kalba - "Forschungsgemeinschaft Deutsches Ahnenerbe"), buvo susijusi su visa NSDAP vadovybe ir bandė sukurti neopagonišką germanų tikėjimą, kuris galėtų būtų naudojamas vietoje krikščionybės. Bene labiausiai sekta pagarsėjo per savo runas, kurios greitai tapo įprastos įvairiuose SS daliniuose, o taip pat per visokias arijų grynovės idėjas.
- 1938 metais buvo atidarytas Kauno zoologijos sodas.
- 1944 metais šią dieną Lietuvos Laisvės Armija, kurią organizavo teisės studentas Kazys Veverskis, paskelbė karinę padėtį ir liepė savo nariams eiti kovoti už Lietuvos laisvę miškuose ir miestuose. Organizacija tapo viena iš svarbiausių Lietuvos partizaninių jėgų, kovojusių prieš sovietus.
- 1946 metais šią dieną JAV surengė branduolinį bandymą "Crossroads Able" Bikini atole (tai buvo ketvirtas branduolinis sprogimas pasaulyje ir antras bandomasis, po Trinity, Hirosimos ir Nagasakio), tai po kelių dienų, jau Liepos 5, toksai prancūzų drabužių dizaineris pademonstravo publikai manekenes su naujais maudymukais iš dviejų dalių, pavadintais "bikini", nes bi - reiškia, kad dvigubas, o be to - Bikini - reiškia, kad atominis. Tai maudymukai sukėlė tiek triukšmo, kad ir apie atomines bombas visi užmiršo.
- 1946 metais šią pačią dieną Vatikanas paskelbė, kad atskiria nuo bažnyčios komunistus. Gal dėl tos priežasties vėliau Lietuvoje didesnė dalis antisovietinio pasipriešinimo buvo gerokai susijusi su katalikų bažnyčia.
- 1962 metais Ruanda paskelbė nepriklausomybę
- 1962 metais ir Burundis paskelbė savo nepriklausomybę
- 1966 metais Prancūzija ėmė ir išstojo iš NATO, nes nusprendė, kad SSRS jiems negręsia, o užtat JAV čia per daug dominuoja, o Prancūzija tipo irgi gali būti pasauline supervalstybe pati iš savęs ir taip toliau. Po Prancūzijos išstojimo NATO būstinę teko perkelti iš Paryžiaus į Briuselį, o taip pat - ir išvesti iš Prancūzijos JAV karines bazes. Nepaisant to, Prancūzija taip ir liko susieta kariniu atžvilgiu, negana to, jau keliolikos metų Prancūzija vėl tyliai prašėsi labiau bendradarbiauti, o dar po kelių dešimtmečių, jau 2009 metais, įstojo į NATO vėl, pilnu pajėgumu ir su visais NATO keliamais reikalavimais.
- 1966 metais šią dieną SSRS buvo įvestas garantuojamas kolchozų darbininkų darbo apmokėjimas atlyginimais, pinigais. Iki tol vietoje apmokėjimo pinigais buvo keista schema, pagal kurią kolchozų darbininkams būdavo skaičiuojami darbadieniai, kurie paskui būdavo keičiami ar į maistą, ar į kokius nors daiktus, ar, dalimi atvejų - į pinigus, bet tai būdavo daroma kolchozų pirmininkų ir komunistų nuožiūra, t.y., kaip vergovinėje sistemoje. Tik nuo 1966 metų kolchozininkai ėmė gauti normalius garantuotus atlyginimus.
- 1967 metais apsijungė Europos Ekonominė Bendrija, Europos Anglių ir Plieno pramonės bendrija ir Europos Atominės Energijos Komisija. Iš apsijungimo gavosi Europos Sąjunga.
- 1969 metais Danija tapo pirma pasaulio valstybe, pilnai legalizavusia pornografiją. Pradžioje atrodė, kad bus labai baisiai, bet gana greitai paaiškėjo, kad niekam neįdomu.
- 1979 metais Sony pasauliui pristatė Walkman - mažą kasetinį magnetofoną, kuris telpa į didelę kišenę ir kurio galima klausytis vaikštant, per ausines. Nuo to laiko visokie nešiojami muzikos grotuvai ir išplito po pasaulį, vis naujais pavidalais.
- 1988 metais SSRS buvo leista steigti privačias įmones - t.y., kooperatyvus. Greitai kilo verslavimo banga, o kartu su tuo labai suaktyvėjo visokios nusikalstamos gaujos, kurių jau buvo tuntai. Šios gaujos rado naują, be galo pelningą užsiėmimą - reketą.
- 1988 metais karinio aerodromo pagrindu buvo sukurtas ir atidarytas Kauno oro uostas. Iki tol aerodromas priklausė netolimai esančiai sovietų karinei bazei. Kaip paaiškėjo gerokai vėliau, ta bazė buvo viena iš strateginių branduolinių bazių, kur buvo saugomas įvairus sovietų branduolinis ginklas. Taigi, kol tas ginklas nebuvo išvestas, maždaug pusantrų metų, oro uosto keleiviai važinėdavo per kelis šimtus metrų nuo konteinerių su atgabenamomis ir išgabenamomis branduolinėmis bombomis. Tiktai po Baltijos kelio, išsigandę galimo lietuvių sukilimo, sovietai skubiai išvežė visą branduolinę ginkluotę.
- 1990 metais vietoje Rytų Vokietijos markių Rytų Vokietija ėmė naudoti normalias Vokietijos markes.
- 1991 metais šią dieną oficialiai nustojo egzistuoti Varšuvos paktas.
- 1997 metais Hong Kongas buvo perduotas Komunistinei Kinijai. Iki tol valdžiusi Didžioji Britanija šios salos gyventojams leido išvykti į Jungtinę Karalystę. Nors oficialiai Kinija buvo įsipareigojusi nekeisti jokios santvarkos ir neįvedinėti komunistinio režimo, to reikalavimo ji nesilaikė ir gana greitai prasidėjo po truputį vis stiprėjantys žmonių persekiojimai. Šiais laikais daugybė Hong Kongo firmų dėl to tiesiog bankrutavo, užsidarė ar persikėlė į kitas valstybes.
- 2003 metais Hong Konge gatvėse protestavo apie 500 tūkstnačių žmonių. Protestai vyko prieš Komunistinės Kinijos stumiamą įstatymą, pagal kurį niekas neturi teisės kažką netinkamo pasakyti apie komunistinį režimą.
- 2009 metais prasidėjo Tūkstantmečio Dainų šventė.
- 2009 metais pirmą kartą per 16 metų pigo Elektra, Dujos bei Romingas.
- 2014 metais Ukraina išmušė Donbabvės ir Rusijos pajėgas iš Sloviansko. Tai viena iš nedaugelio to meto Ukrainos karinių pergalių kovoje prieš Rusijos okupantus.
- 2023 metais Vilniuje vyko iškirtinio didumo ir daugybės žmonių palaikymo susilaukęs Pride paradas. Per jį nutiko netikėtas įvykis - į parado centrą įsivėlęs Celofanas visiems netikėtai mestelėjo viešą laižiaką su Vytautu Raskevičiumi, šitaip susilaukdamas daugybės plojimų ir visuomenės palaikymo.