Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 5

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 5" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 5 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 5. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 5 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Ji dažniausiai būna po Liepos 4 ir prieš Liepos 6 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1884 metais Vokietija įkūrė Kamerūną - vieną iš nedaugelio savo turėtų kolonijų.
  • 1924 metais Paryžiuje įvyko VII vasaros Olimpinių žaidynių atidarymas.
  • 1937 metais kokia tai Hormel Foods Corporation firma išleido mėsos konservus, pavadintus Spam. Firma net nenujautė, ką šitas žodis paskui pradės reikšti.
  • 1940 metais Švedija netiesiogiai pasijungė prie II Pasaulinio karo veiksmų III Reicho pusėje, nes leido nacių Vokietijai vežti per savo teritoriją kariuomenę į nacių okupuojamą Norvegiją. Beje, dar neseniai iki tol Norvegija ir Švedija buvo viena valstybė, tai šitas pasidavimas Vokietijai buvo išvis didelė gėda.
  • 1946 metais toksai prancūzų drabužių dizaineris Louis Réard pademonstravo visiems manekenes su naujais maudymukais iš dviejų dalių - bikinį. Bikinio pavadinimas buvo žodžių žaismas - "bi" reiškė dvigubą, bet Bikini atolas buvo atominių bandymų vieta, kur vos prieš kelias dienas, Liepos 1, amerikiečiai susprogdino ketvirtą pasaulyje atominę bombą. Tai bikinio efektas gavosi didesnis, nei atominės bombos, o paskui, kai po poros savaičių įvyko dar vienas Bikini atolo testas, tai susidomėjimas pasidarė dar didesnis. Bikinis buvo kraštutinai atviras apsirengimas, todėl dizaineris nesugebėjo rasti manekenės, kuri išdrįstų juo apsirengusi pasidemonstruoti. Taigi, buvo pasamdyta tokia striptizo šokėja Micheline Bernardini, kuri staiga tapo pasauline žvaigžde. Kaip pasakojama, jau pirmais metais ji susilaukė apie 50 tūkstančių laiškų iš gerbėjų.
  • 1954 metais niekam nežinomas 19 metų vaikinukas Elvis Presley įrašų studijoje įrašė pirmą savo dainą - "That’s All Right". Su šia daina Elvis Presley gana sparčiai išpopuliarėjo daugelyje iš JAV valstijų, nors ir nepakliuvo į bendrus visos JAV hit paradus.
  • 1954 metais išėjo į eterį pirmoji BBC kompanijos TV naujienų laida. Joje naujienas skaitė toksai Richard Baker, kuris tą šioje laikoje darė 28 metus iš eilės, iki pat 1982 metų Kalėdų. Taip Richard Baker tapo ilgiausiai TV naujienas nuosekliai skelbusiu diktoriumi pasaulyje.
  • 1962 metais, dieną po to, kai apie Alžyro nepriklausomybę paskelbė Prancūzija, jau ir pats Alžyras irgi paskelbė, kad yra nepriklausomas. Taip baigėsi aštuonis metus trukęs Alžyro karas.
  • 1977 metais Žaliasis Kyšulys tapo nuo Portugalijos nepriklausoma valstybe
  • 1978 metais įvyko tylus valdžios persiskirstymas SSRS - tenai KGB, kuris formaliai buvo pavaldus ministrų tarybai, gavo atskirą pavaldumą politbiurui ir taip pasidarė aukščiau kitos valdžios. Atitinkamai, šitaip Jurijus Andropovas pagal įtaką pasidarė galingesniu asmeniu, nei įvairūs ministrai.
  • 1994 metais toksai trisdešimtmetis vyrukas Jeff Bezos, iki tol užsiimdinėjęs visokiais biržų lošimais ir su tuo susijusiomis firmomis, sugalvojo prekiauti knygomis ir įsteigė kompaniją Amazon, kur buvo galima nusipirkti knygų per Internetą. Nedidelė firmelė gana neblogai augo, sugebėjo atlaikyti dotkomų krizę ir dabar yra viena iš didžiausių pasaulio įmonių, o tasai vertelga - vienas iš turtingiausių planetos asmenų.
  • 1996 metais buvo klonuota ir gimė pirma klonuota avis - Dolly. Tai pirmas žinduolis, klonuotas iš suaugusio organizmo ląstelės. Iki tol pavykdavo klonuoti tik daug primityvesnius organizmus. Dolly turėjo tris motinas - viena suteikė kiaušialastę klonavimui, kita - suaugusios ląstelės DNR, iš kurios buvo vykdomas klonavimas, o trečioji - išnešiojo šią avį. Vėliau avis atsivedė šešetą ėriukų, bet po 6 gyvavimo metų apsikrėtė kažkokiu avių plaučius pažeidžiančiu virusu ir paskui numirė.
  • 2003 metais Pasaulinė Sveikatos Organizacija paskelbė, kad pavyko suvaldyti SARS epidemiją. Šioji kiniškos kilmės koronaviruso epidemija buvo sunkiau plintanti, nei COVID, tačiau bent kelis kartus mirtinesnė. Užfiksuota virš 8000 apsikrėtusių žmonių, iš kurių 774 žmonės mirė. Virusiniai užkrėtimai fiksuoti 30 skirtingų šalių, tačiau Lietuvą visgi šita epidemija aplenkė.
  • 2009 metais pagaliau baigėsi Tūkstantmečio dainų šventė.
  • 2009 metais į Vilnių pirmąkart buvo atvežti Kvedlinburgo Analai. Jie buvo eksponuojami Tūkstantmečio programos parodoje "Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose", kuri buvo atidaryta Lietuvos dailės muziejaus padalinyje – Taikomosios dailės muziejuje.


Dar apie Liepos 5

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 5: