Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Kanada
Kanada - didžiausia pasaulio šalis. Žemiau pateiksime mūsų stereotipinių žinių apie šią šalį rinkinį.
Kanados simbolis yra klevo lapas, kuris pavaizduotas ir šalies vėliavoje, tuo pačiu spjauta į veidą didžiajai Kanados daliai, kurioje klevai neauga - tiesą pasakius, ten neauga niekas, nes yra visiška tundra. Apie vėliavą dar žinome tai, kad joje esančios dvi raudonos juostos simbolizuoja Atlanto ir Ramųjį vandenynus, nors jie anaiptol nėra raudoni kaip bepažiūrėsi.
Kadangi daug kas mano, kad Kanadoje šalta, tai nebuvo sunku Vankuveriui įkalbėti, kad jame surengtų žiemos Olimpines žaidynes. O kai jau reikėjo pradėt slidinėt, tai paaiškėjo, kad jokio sniego ten nėra.
Dar žinome, kad Kanadoje yra dvi kalbos, panašiai kaip Suomijoje, tik visai ne tos, t.y. ne suomių ir švedų, bet prancūzų ir anglų. Be to, kai kurie kanadiečiai moka šnekėti lietuviškai, kas yra visiškai nesuprantama, kai kurie gi imasi net tvirtinti, kad jie esą ne iš tikrųjų kanadiečiai, bet lietuviai, neva senovėje ten kažkieno išvežti. Istorikai šį fenomeną aiškina tuo, kad dalis prie Laptevų išvežtų lietuvių galėjo nusigauti ledu net iki Kanados.
Gi dar kanadiečiai dažnai giriasi, esą jie yra bebrų kraštas, bet tai jau ne visai teisybė, nes žinoma, kad bebrai ten tebuvo aklimatizuoti XXa. pradžioje, o neradę natūralių gamtinių priešų, staigiai išplito, besidaugindami, kaip kokie triušiai, katrie panašiai užplūdo Australiją.
O dar Kanadoje yra labai daug ežerų. Aišku, Kanada ir taip yra viena iš didžiausių pasaulio valstybių, antra pagal plotą planetoje, bet netgi ir į tai atsižvelgus, ežerų kiekis toje teritorijoje yra milžiniškas. Kanadoje yra maždaug 32000 ežerų, bet net ir šis skaičius nėra visiškai tikslus. Kai kurie iš Kanados ežerų yra prilygstantys nedidelėms jūroms, tokioms, kaip Aralo jūra ar Azovo jūra, ar yra netgi dar didesni. Pvz., Aukštutinis ežeras yra apie 82 tūkstančių kvadratinių kilometrų ploto, kai Azovo jūra - 39 tūkstančių kvadratinių kilometrų. Kitaip tariant, Aukštutinis ežeras yra kaip ketvirtadalis Baltijos jūros. Ir visi tie ežerai yra gėlavandeniai, tad visvien laikomi ežerais.