Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Struktūros

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Struktūros - tai toksai daugiaprasmis žodis, nes seniems perdyloms reiškia KGB ir kompartiją, užtat žaliam jaunimėliui, ypačiai programuojančiam - kokius tai duomenis ir jų sandaras.

Struktūra - tai toksai dalykas, kuris yra neapibrėžtinis, tai gali reikšti belenką. Štai taip kokioje nors semiotikoje šitai reiškia kokią nors abstrakčią struktūrą, kuri yra meta ir taip toliau, todėl ką tik nori, tą ir reiškia.

Struktūros valdžioje ir sovietmečiu

Struktūros valdžioje, kai buvo sovietmetis, tai reiškė visą valdžios sistemą, susijusią su prievarta - viršuje tai buvo kompartija ir komsomolas, tuo tarpu apačioje - KGB ir milicija, dar kažkuria dalimi - ir karinė valdžia, nes ta turėjo atskirą hierarchiją. Senais laikais, kai buvo gyvas Josifas Stalinas, prie struktūrų buvo priskiriama ir visa GULAG lagerinė sistema su NKVD, tuo tarpu vėlesniais laikais, pradedant nuo Chruščiovo atšilimo ir vėliau, prie struktūrų priskirta buvo ir psichiatrinė sistema, kur veikė baudžiamoji psichiatrija su krūvomis psichiatrinių įkalinimo ir apdirbimo įstaigų.

Kai sakydavo kas nors, kad "tuo ir anuo jau domisi struktūros", tai reikšdavo labai negerus dalykus, kad galimai žmogui jau atėjo šakės ir dabar jį gal tampys ir atidaužys KGB, o gal ir perauklės kokiame nors durnyne ar iš viso kokioje nors kalėjimo tipo psichiatrinėje ligoninėje.

Struktūros programavime

O štai programavime struktūros tai jau reiškia visokius duomenis, ir neretai belenkaip sudėtingus, ir turinčius kažkokią tai logiką.

Bene labiausiai klasikinis struktūros atvejis - tai C kalbos struktūros, kurios tėra toksai jau visai paprastas duomenų variantas. Beje, pati C kalba šitą struktūrų idėją pasiėmė iš ALGOL 68, katra buvo tokia visai jau legendinė programavimo kalba.

// Struktūra C kalboje:
struct struktura {
    int pirmas;
    int antras;
    int trečias;
};

main () {
    struktura.pirmas = 1;
    struktura.antras = 2;
    struktura.trecias = struktura.pirmas + struktura.antras;
    printf("Gavom %s", struktura.trecias);
}

Kaip matome, C kalba čia turi netgi ir notaciją, kuri yra visai atitinkanti normalią klasikinę Pascal objektams būdingą, o ne tą durną su atbulomis rodyklėmis iš C plus plus. Ir kas nuostabu - tai galime struktūrose čia panaudoti ir rodykles, įskaitant ir rodykles į funkcijas, ir ką tada gauname? Ogi pilnavertį, tik daug kartų švaresnį objektinį programavimą, lyginant su tuo pat C plus plus. Tai reiškia, kad nereikia jokios C++ kalbos, jei tik moki naudotis rodyklėmis ir struktūromis.

Tai, ką čia sužinojote, paprastai žino tiktai tie, kurie jau susigaudo ir asembleryje, todėl laikykite šitą paslaptį ir jos kur nereikia neskleiskite.