Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Meta
Meta - tai toksai žodis buvo, reiškiantis kitą, kardinaliai gilesnį lygmenį, iš kurio kuriasi visa kita. Kitaip tariant, kažkokį superlygmenį. Bet dabar taip persivadino Facebook, matyt taip sakydami, kad visus sureguoliuos.
O šitaip Facebook persivadino išsyk po didžiulio skandalo apie tai, kad įmonė tyčia, suprasdama ir sąmoningai optimizavo savo socialinio tinklo algoritmus taip, kad būtų skleidžiama kuo daugiau smurto, melo, dezinformacijos, supriešinimo tarp žmonių, pykčio, neapykantos ir taip toliau. Visą tą išviešino tokia Frances Haugen, viena iš Facebook vadovių, gavusių priėjimą prie pačios slapčiausios informacijos, susijusios su strateginiu Facebook valdymu[1].
Meta tinklas - Facebook
Tai čia visiems tokia aiški užuomina iš Facebook dabar: Facebook tinklas pats kuria viską ir turi metapriemones, skirtas žmonių norams, požiūriams, įsitikinimams ir t.t. valdyti, o taip pat ir valdyti socialiniams procesams. Pagal savo algoritmus parinkdami, kas kieno žinutes matys, kas su kuo kontaktuos ir panašiai, Facebook sugeba sukurti ir tokius judėjimus, kaip antivakseriai, ir užkurti realius protestus, ir taip toliau.
O kam jiems to reikia? Ogi kuo daugiau neapykantos ir žmonių sudirginimo, tuo daugiau žmonės žiūri tą patį Facebook, tuo daugiau klikina, rašinėja ir panašiai, o tai reiškia - jiems paduodama daugiau reklamos. Kitaip tariant, iš žmonių tarpusavio neapykantos, iš melo ir dezinformacijos sklaidos Facebook tiesiog darosi sau pinigus.
Taigi, dabar šita kompanija savo puslapyje jau atvirai skelbiasi, kaip su savo meta priemonėmis vykdo kažkokių kompanijų reklamos kampanijas, kurios ypatingai sėkmingos. O taip pat kaip viskas netiesa ir neteisybė, ką tenai išviešino apie juos Frances Haugen. Ir kartu apie tai, kaip meta modeliai, gilesnė sistema bus bendra ir sukurs pagrindą kitoms socialinių tinklų sistemoms ir panašiai.
Trumpai tariant, šneka belenką, o ką išties - tai gana aišku: Facebook Meta jau turi įrankį, kurį ir ruošiasi panaudoti taip, kaip mes visai gal ir nenorėtume.
Senoji meta prasmė
Senais laikais žodis "meta" reiškė kažką, kas turi gilesnę prasmę ir yra skirta bendrai viso ko aprašymui. Pvz.:
- Metakalba - kalba, skirta kitų kalbų aprašymui
- Metagramatika - gramatika, skirta kitų gramatikų aprašymui
- Metateorija - teorija, skirta kitų teorijų nagrinėjimui, kūrimui ir aprašymui
- Metagalaktika - tiesiog Visata, kuri supa mūsų galaktiką
Tai aišku, šitas žodis buvo tiesiog semiotikos esmė, nes visa ta semiotika buvo tekstas apie tekstus, prasmes, struktūras ir taip toliau, t.y., vien apie tuos meta dalykus. Ten visi tą metą ir nagrinėdavo, o ja remdamiesi ir darydavo visokias interpretacijas.
Tai šiuomi informuojame, kad nuo šiol vietoje semiotikos bus feisbukas.