Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Slackware

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Slackware - pati seniausia iš visų šiuo metu egzistuojančių ir vis dar aktyvių Linux distribucijų. Dėl senumo ir atidirbtumo Slackware turi labai gerą vardą tarp visokių hakerių, bet vat visokie lameriai tai šios distribucijos nemėgsta, nes visiškai nesupranta.

Pirma Slackware versija išėjo dar su Linux kerneliu, kurio versija buvo 0.99pl11-alpha. Anuo metu Slackware atrodė kaip labai draugiška ir patogi distribucija, skirta nepatyrusiems vartotojams. Taigi, dėl tos priežasties labai greitai plito ir jau apie 1995 metus pasiekė kokius 80% visos Linux rinkos. Tiesa, tuometinė Linux rinka buvo labai menka - gal keli tūkstančiai žmonių per visą planetą, nes jokiam normaliam naudojimui Linux anuomet visiškai netiko. Tie, kam reikdavo serverių, naudodavo kokią nors FreeBSD (kurios šiuolaikiniai lameriai neskiria nuo Linux).

Visgi einant laikui atsirado gerokai geresnių distribucijų, ypač Slackware staigiai smuko, kai atsirado Red Hat, kurie turėjo normalią paketų sistemą, kai Slackware viskas buvo iš sorcų.

Šiais laikais Slackware yra paprastai naudojama kaip Linux sistema, kuri yra panaši į visokias "Liunx from scratch", nes realiai ir pati yra tokia. Kadangi sistemos kūrėjai labai konservatyvūs ir žiūri maždaug taip, kad jei kažkas dirbo prieš 30 metų, tai nėra ko čia gadinti, čia neatsiranda tokie kliedesiai, kaip koks nors modernus Gnome su kuriuo paskui naudotojas nežino, ką daryti. Kitą vertus, nepatyręs naudotojas, pabandęs susiinstaliuoti Slackware, pamato kokį tai shell ir lygiai taip pat irgi nežino, ką daryti.

Kai kurie sako, kad susiinstaliavęs ir susitvarkęs sau kokį tai Debian, žinosi Debian Linux, o susiinstaliavęs RedHat - žinosi RedHat Linux ir taip toliau. O vat susiinstaliavęs ir susitvarkęs sau Slackware, žinosi bendrai visus Linux. Tame yra nemažai tiesos.

Namų naudotojų tarpe Slackware nėra labai populiari. Kitą vertus, kai kuriuose ribotuose serverių segmentuose, kur nereikia didelių atnaujinimų, nes yra tinklo lygio apsaugos, Slackware yra mėgstama, nes vieną kartą paleidus, sistema tvarkingai gali veikti 20 metų. Šiuo atžvilgiu tai vienintelė Linux, kuri savo stabilumu ir ilgaamžiškumu atitinka tokias sistemas, kaip FreeBSD ar OpenBSD.

Ir kas svarbiausia - nauji adminai, jei tik turi pakankamai supratimo apie Linux, sugebės susigaudyti net labai senose Slackware versijose. O seni adminai - naujose. Ir kas dar svarbiau - čia nėra ir nebus jokių tokių įrankių, kurie tampa populiarūs, o paskui būna užmiršti ir nustoja veikti, nes niekas jų nepalaiko. Slackware tokių įrankių neturi, nes viskas eina tiesiog viduje esančiais skriptais.

Žodžiu, viena iš labiausiai pagarbos vertų distribucijų, į kurias verta investuoti savo laiką, jei norit tapti geru adminu.

O šiaip tai nerekomenduojame, nes pradedančiam vartotojui Slackware netiks. O patyrę vartotojai ir be mūsų rekomendacijų jau seniai yra ką gero pasirinkę.

Tikrasis puslapis apie Slackware

Labai seniai gaminama nelegali operacinė sistema, kurios naujas atvaizdas tapo pasiekiamas 2016 metais Liepos 1 dieną. Tą dieną įvyko daug instaliacijų, iš kurių, kai kurios dar nesibaigė. Ši OS irgi yra Linux, todėl čia veikia terminalas, kuriame galima eksportuoti beparametrinius restartus ir kviestis funkcijas.


Visokios svarbios Linux temos, kurias turi žinoti kiekvienas
Linux-logo-tux-pingvinas.jpg
Linux distribucijos:
Red Hat Fedora SUSE OpenSUSE Debian Alpine Linux Linux Mint Slackware Arch Linux CentOS Ubuntu
Desktopai:
XFCE LXDE Gnome MATE Cinnamon CDE KDE GnuStep Enlightenment
Svarbios sąvokos:
Xterm Šelas X-Window Langų menedžeris
Svarbios programos:
Midnight Commander Vi Busybox Lynx Wine
Ne Linux:
GNU/Linux UNIX FreeBSD MacOS-X QNX