Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Enlightenment

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Enlightenment - toksai baisiai seniai kuriamas ir vis nedakuriamas opensorcinis desktopas, tokia vartotojo grafinė aplinka, kuri turėtų būti labai graži ir taip toliau. Skirtas X-Window sistemai, kaip sakant, kaip ir daugelis kitų UNIX desktopų. Nors Englightenment buvo pradėtas kurti kaip Window manageris, ilgainiui išsivystė į pilnavertį desktopą su daugeliu papildomų programų.

Enlightenment yra labai netipiškas atvejis, nes jį kuria ne programeriai, kurie paprastai turi neįtikėtinai iškreiptą ir klaikų meninį skonį, o dizaineriai, kurių skonis labai geras ir, kaip paaiškėjo, gebėjimai išmokti programuoti - irgi visai neblogi.

Per keliasdešimt metų kūrimo Enlightenment ištobulėjo - maždaug nuo kokios 0.11 versijos iki 0.24. Tai čia turim pasakyti, kad chebra neapsimetinėja ir nevaizduoja, kad nedadarytas softas yra normalus relyzas. Atvirkščiai - netgi visai normalius relyzus jie skleidžia, kaip kažkokias net ne beta versijas, o išvis kokias tai alpha ar tai dar baisiau. Nors išties tai viskas dirba normaliai.

Kadaise, kai Enlightenment tik buvo pradėtas kurti, jis buvo laikomas neįtikėtinai lėtu, dideliu ir stabdančiu monstru, bet užtat labai labai gražiu, nes visokių langų išvaizda buvo siurrealistiškai gera, pvz., su visokiais gintariniais peršviečiamais langų viršumis, metaliniais mygtukais ir panašiai. Žmonės negalėdavo to Enlightenment normaliai naudoti, nes labai jau didelis buvo ir lėtas, normalūs kompiuteriai stabdydavo. Ir stabdydavo smarkiai.

Per daug metų Enlightenment gerokai pasikeitė - nuo visiškai neobarokiškos, absurdiškai puošnios išvaizdos perėjo į absoliučiai sausą, asketišką ir plokščią, nes taip jau pasikeitė dizaino mados. Vienok ir šitaip pasikeitęs, Enlightenment išsiskiria labai gražia išvaizda.

Ale vat ėjo metai po metų ir nors Enlightenment po truputį augo ir apsikrovė bibliotekomis, lyg ir dar labiau sulėtėdamas, kompai per tą laiką smarkiai patobulėjo ir dabar tipiškuose aprašymuose jis minimas kaip tipo "fast and lightweight". Tai čia išties daug ką sako netgi ne apie kompiuterių progresą, o apie tai, kokie šūdini yra kiti desktopai, ypač koks nors GNOME, nes netgi Enlightenment, su juo palyginus, jau yra greitas ir lengvas.