Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Plasma Desktop
KDE, dabar dar žinoma kaip Plasma Desktop - tokia populiari ir visai nebloga, nors ir sunkoka ir nebūtinai labai stabili grafinė aplinka iš Linux. Dirba ant X-Window grafinės sistemos ir yra populiari tarpe tų linuksoidų, kurie nėra tiek durni, kad naudotų tokią aplinką, kurioje nieko negalėtų padaryti.
KDE turi daug visokių programų, yra patogi, nedaro nesąmonių, pakankamai greitai veikia, tinka darbui ir taip toliau, todėl yra labai nekenčiama GNOME veikėjų, kurie pereina net į tokius absurdiškus veiksmus, kad ima ir pašalina iš kokių nors Linux versijų galimybę instaliuotis KDE iš viso.
Senas KDE pavadinimas reiškia "Kommon Desktop Environment" ir yra kilęs nuo to, kad pirma KDE gana atvirai pamėgdžiojo senovinę CDE, čia dar tais laikais, kai CDE buvo laikoma iš bėdos tinkama darbui. Bet kadangi jau pradėjus kurti pirmą KDE 1996 metais, jau daugelis buvo matę žymiai geresnį X.desktop bei Windows 95, tai ir KDE gana aiškiai judėjo link didesnių patogumų. Žodžiu, jau pati pirma KDE gavosi geresnė ir gražesnė, nei įprastos CDE versijos - su normaliu desktopu ir su taskbaru, ir su start mygtuko analogu, bet kartu ir su CDE būdingais widžetais, greito pasiekimo mygtukais ir panašiai. Žodžiu, buvo smarkiai geriau, ir nelabai panašiai. Tai todėl chebra greitai persivadino į "K Desktop Environment", kad tipo ne tokie jie esą esą ir kad esą esą su CDE sąsajų nėra.
Čia turim pripažinti, kad netgi ir dabar pirma KDE vis dar atrodytų gražiai ir patogiai. Ir akivaizdu, kad nuo KDE ilgai kopijavęs GNOME projektas taip kažkur ir pasiliko prastesniu.
Bloga KDE savybė - nuolat prastokas stabilumas, dėl ko visas desktopas kartais dėl kokių nors priežasčių ima ir palūžta ir nulūžta. Jau ir pirma KDE niekada taip ir nepasiekė stabilios būsenos, o kūrėjai jau ėmė ir pradėjo kurti antrą KDE, o šiai stabilios būsenos nepasiekus - pradėjo kurti trečią KDE, o šiai nepasiekus geros būsenos - ėmė kurti ketvirtą. Tai čia išties yra tokių problemėlių.
Visgi teisybės dėlei reikia pasakyti, kad skirtingai nuo GNOME, kurie stabilumą garantuoja tiesiog tiek atjungdami visas funkcijas vartotojui, kad išvis niekas neveiktų (kai neveikia - tai ir nelūžta), KDE vartotojui duoda galimybes normaliai dirbti, o bugus po truputį taiso.
Tai šitais laikais čia aišku sakom paprastai: jei norit normalaus desktopo ant Linux, tai KDE yra realus pasirinkimas.