Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Rugpjūčio 16
Jump to navigation
Jump to search
Straipsnis "Rugpjūčio 16" atitinka aukštus enciklopedijų standartus |
Visi straipsniai pagal pirmą raidę: A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 |
Rugpjūčio 16 - tai mėnesio Rugpjūčio diena, kuri yra žymima skaičiumi 16. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, taip kad jau ne skaitmuo, o skaičius.
Rugpjūčio 16 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugpjūčio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugpjūčio 15 ir prieš Rugpjūčio 17 dieną.
O štai kas įvyko šią dieną:
- 1793 metais Prancūzijos Nacionalinis konventas paskelbė masinę mobilizaciją - prancūzų kalba "Levée en masse". Tai reiškė, kad šalies gynybai trumpam laikui į kariuomenę imami visi vyrai, kurie tik pajėgūs laikyti ginklą rankose, išskyrus nebent specialius atvejus, kur žmogaus reikšmė svarbesnė ne gynyboje, o užnugaryje. Vėlyvesniais laikais panaši mobilizacija tapo įprasta ir ja remiantis buvo kariaujami kruviniausi žmonijos istorijoje XXa. karai.
- 1858 metais buvo užmegztas pirmas transatlantinis ryšys - per skersai Atlantą nutiestą kabelį telegrafu susirašė to meto JAV prezidentas James Buchnan ir Jungtinės Karalystės valdovė Karalienė Viktorija. Deja, to meto kabeliai buvo prasti, signalas buvo silpnas, stiprintuvų nebuv, informacijos perdavimas truko be proto lėtai (dėl žemos įtampos ir kvadratų dėsnio signalo įtampos pakilimas užtrukdavo labai ilgą laiką), tad vos 98 žodžių Karalienės Viktorijos pranešimas buvo perduodamas net 16 valandų, kol pavyko. Negana to, jau po kelių savaičių ryšys nustojo veikti, o galų gale ir kabelis sutrūko.
- 1933 metais vienas iš nacių lyderių, toksai Hermann Göring, pasiekė to, kad Prūsijoje buvo uždraustos vivisekcijos (mokomosios ar mokslinės operacijos, vykdomos gyvūnams). Visas tas draudimas rodė atseit mielaširdiškumą, bet vėliau paaiškėjo, kad tiems patiems naciams neatrodo jokia problema operacijos ir bandymai ant žmonių, įskaitant ir mažus vaikus.
- 1945 metais Lenkija ir SSRS pasirašė sienos sutartį, kuri nustatė, kad siena tarp Lenkijos ir SSRS eina maždaug pagal Kerzono liniją, kurią dar 1919 metais siūlė Antantė ir su kuria pradžioje, dar 1920 sutiko Lenkija, bet nesutiko Rusija, bet paskui Rusija gavo nuo Lenkijos į kaulus, prarado daug žemių ir galų gale maždaug pagal šitą liniją sutarė dalintis Europą per Molotovo-Ribentropo paktą. Nors Lietuvos-Lenkijos sienos ta Kerzono linija ir nenustatė, ji nepaliko vietos ir Lenkijos pretenzijoms į Vilniaus kraštą, nes ėjo taip, kad jo nesigautų prie Lenkijos prijungti.
- 1960 metais Kipras tapo nepriklausoma valstybe, laisvę gavęs iš Didžiosios Britanijos.
- 1962 metais iš The Beatles buvo išmestas jų būginininkas Pete Best, o į jo vietą atėjo Ringo Starr. Nors grupės nariai vėliau visaip aiškino, kad problema buvo, kad Pete Best prastai grojo, o Ringo Starr buvo daug talentingesnis, panašu, kad viskas buvo susiję su kažkokiomis senomis intrigomis ir grupės chemija. Kelerius metus grupę faktiškai išlaikė, o taip pat ir koncertus jai organizavo Bete Best motina Mona Best (grupė grojo jos klube, repetavo jos patalpose, ji grupei organizavo keliones, koncertus ir t.t.). O ir patsai Pete Best pirmus du metus faktiškai buvo tas the Beatles narys, kuris labiausiai sutraukdavo žiūrovus - panos eidavo dėl jo iš proto. Būtent tasai Pete Best populiarumas matyt labiausiai ir užėdė grupę, nes jų supratimu, būginininkas turėjo būti nematomas. Galų gale į viską įsisuko ir naujai atėjęs grupės menedžeris Brian Epstein, kuris pamatė, kad jei Pete Best mama toliau viską organizuos, tai jis niekam nebus reikalingas. Taigi, pastarasis galų gale įtikino grupę, kad jei joje gros Pete Best, tai grupė neturės kontraktų su didžiosiomis muzikos leidybos firmomis, nes esą šios atsisako platinti įrašus būtent dėl šio būginininko (nors tai buvo melas).
- 1989 metais užsilenkė Toronto birža, nes kompiuteriai, kurie ten dirbo, pasigavo keletą dalelių iš Saulės audros. Taigi, visa biržos prekyba tuo kartu užsilenkė ir baigėsi. Paskui, aišku, viską jie tenai atsistatė, tačiau visgi įvykis buvo įspūdingas - kažkokios saulės dėmės užlenkė pagrindinį Kanados finansų centrą.
- 1993 metais toksai Ian Ashley Murdock įkūrė Debian - vieną iš populiariausių Linux distribucijų, kuri tapo viena iš dviejų didžiausių Linux atšakų.
- 2012 metais buvo puikumas visame gražume, nes vilniečiai aptarinėjo naują vilniečio kortelę, kažkokius neveikiančius elektroninius bilietus bei netikėtais būdais "atpigusias" viešojo transporto kainas: anksčiau kainavo 2 litus, o dabar jau ir 2,5 lito, ir 3,5 lito, o kai kuriems - ir dar brangiau kartais. Taip kad jau kūrėsi net ir kažkokia Zuikių partija, katra žadėjo protestuot neteisėtais mitingavimais Rugpjūčio 17 dieną.
Dar apie Rugpjūčio 16
Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Rugpjūčio 16: