Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 15

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 15" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 15 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 15. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 15 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Ji dažniausiai būna po Liepos 14 ir prieš Liepos 16 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1410 metais įvyko garsusis Žalgirio mūšis, per kurį Vytautas Didysis ir Jogaila sumušė Kryžiuočius. Nuo to laiko ilgai tie kryžiuočiai, nors ir dar ardėsi, bet jau negalėjo padaryti Lietuvai kažko rimtai blogo. Gaila tik, kad Vytautas Didysis tuo metu neprisijungė Prūsijos prie Lietuvos.
  • 1834 metais buvo galutinai uždaryta Ispanijos Inkvizicija, kuri jau seniai iki tol buvo atskirta nuo bažnyčios, kaip antikatalikiška ir eretiška. Šitos ispaniškos inkvizicijos dėka daugelis žmonių ir šiais laikais įsivaizduoja, kad esą tikra katalikiška inkvizicija tebuvo išprotjėjusių žmogžudžių gauja.
  • 1910 metais toksai Emil Kraepelin pavadino vieną iš senatvinės demencijos formų savo kolegos vardu. Ta demencijos rūšis šitaip gavo Alzheimerio ligos pavadinimą. Šitas pavadinimas yra vienas iš gana nedaugelio iš teigiamų dalykų, kuriuos psichiatrijai davė tasai Emilis Krepelinas.
  • 1916 metais toksai JAV inžinierius William Edward Boeing įsteigė lėktuvų gamybos firmelę, kurią pavadino "Pacific Aero Products Company". Jau kitais metais firma persivadino į "Boeing Airplane Company", o ilgainiui liko žinoma tiesiog kaip Boeing. Šiais laikais tai viena iš didžiausių ir galingiausių aviacijos kompanijų pasaulyje.
  • 1930 metais SSRS vykusi komunizmo statyba pasiekė tokias geras sėkmes, kad buvo įvestos kortelės mėsai. Pagal sovietinius apskaičiavimus, vienam sovietiniam žmogui turėjo pakakti 100 gramų mėsos per dieną. Be kortelių mėsos nebuvo galima nusipirkti, o korteles gaudavo tik tie, kas dirbdavo valdiškose įstaigose ar įmonėse, t.y., tie nedaugelis, kas tuo metu dar gyveno iš asmeninių pajamų, prarado galimybę valgyti mėsą. Vėlesniais laikais, toliau vystantis socializmui ir komunizmui, mėsos normos dar labiau sumažėjo.
  • 1933 metais šią dieną Darius ir GirėnasNiu Jorko pakilo skrydžiui virš Atlanto su savo lėktuvu Lituanica. Deja, skrydis nebuvo su laiminga pabaiga.
  • 1934 metais III Reichas uždraudė pardavinėti laikraščius, leidžiamus Anglijoje
  • 1944 metais naciai subombardavo Grinvičo observatoriją, nuo kurios prasideda ir nulinis dienovidis, ir pasaulinio laiko skaičiavimas.
  • 1950 metais sovietinė okupantų valdžia uždraudė Tautišką giesmę, o vietoje jos LTSR himnu paskelbė kažkokią Antano Venclovos sukurtą šiknadainę. Matyt tam šikniniam himnui atminti iki šiol veikia ir vis dar neuždarytas yra Venclovų muziejus.
  • 1953 metais sovietinė valdžia pakeitė LTSR vėliavą - iš įprastos sovietų respublikoms ištisai raudonos padarė tokią naujo modelio, irgi raudoną, bet su beprasmėmis balta ir žalia juostomis apačioje.
  • 1966 metais Pietų Vietnamas bei JAV pradėjo karinę operaciją "Operation Hastings", per kurią bandė iš demilitarizuotos zonos, skriančios Šiaurės ir Pietų Vietnamą, išstumti komunistinę Šiaurės Vietnamo kariuomenę. Nors Šiaurės Vietnamas tuo kartu ir buvo išstumtas iš zonos, į kurią pagal sutartį turėjo nelįsti, visgi Vietnamo karo baigties tai nenulėmė.
  • 1983 metais Nintendo kompanija Japonijoje išleido Nintendo Entertainment System konsolę - specializuotą žaidimų kompiuterį. Oficialiai šitas kompiuteris vadinosi Famicom, kaip santrumpa nuo anglų kalbos žodžių "Family Computer", tačiau pasaulyje labiau buvo žinomas, kaip NES. Kompiuteris tiesiog neįtikėtinai išpopuliarėjo. Keleriais metais vėliau, apie 1988 metus, žaidimų NES kompiuteriams buvo parduodama maždaug už tris kartus daugiau pinigų, nei visoje viso pasaulio buitinių kompiuterių rinkoje buvo parduodama visų programų (įskaitant ir žaidimus). Kompiuteris gamintas 20 metų, viso vien originalių NES buvo pagaminta apie 60 milijonų, o daug kartų pigesnių klonų - dar mažiausiai kelis kartus daugiau. Šiais laikais NES yra vertinamas kaip sėkmingiausias visų laikų žaidimų kompiuteris ever.
  • 2003 metais AOL Time Warner grupė uždarė Netscape kompaniją. Jos likučiai buvo paversti į Mozilla Foundation grupę, kuri iki šiol užsiima visokiu GPL softu.
  • 2006 metais buvo paleistas Twitter - toksai durnas socialinis tinklas, skirtas tiems, kas vis dar gyvuoja SMS žinučių pasaulyje, kur į žinutę niekas netelpa.
  • 2009 metų vasarą į universitetus ir kolegijas stojantys abiturientai savo stojimo rezultatus galėjo sužinoti SMS žinutėmis.
  • 2011 metais Austrijoje, oro uoste pagal Europos arešto orderį buvo sulaikytas nusikaltėlis, tiesiogiai vadovavęs Sausio 13 žudynėms - Michailas Golovatovas. Apsišikusių Austrijos politikų, valdininkų ir biurokratų dėka jis buvo skubiai tyčia nugabentas į lėktuvą ir išskraidintas atgal į Rusiją. Taip būtent sąmoningų ir tyčinių Austrijos pareigūnų veiksmų dėka Vilniaus skerdikas išvengė teisingumo.
  • 2012 metais toksai dainininkas ir reperis iš Pietų Korėjos, pasivadinęs Psy, paleido į pasaulį savo hitą Gangnam Style. Gabalas buvo toksai popsiškas ir į save sutraukiantis tiek visokių neaišku kokių įvaizdžių, kad nunešė visiems stogus, greitai tapdamas seniai negirdėto masto pasauliniu hitu. Įrašas su šio gabalo video klipu tapo pirmu Youtube įrašu, kuris viršijo vieno milijardo peržiūrų ribą.
  • 2013 metais Zuokui sveikinant geriausius mokinukus viena tokia pirmūnėlė atėjo pusplikiu užpakaliu.


Dar apie Liepos 15

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 15: