Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


GEOS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

GEOS - buvo tokia grafinė aplinka ir kartu dar ir visa OS, skirta visokiems itin seniems ir paprastiems kompiuteriams bei mikrokontroleriams, kur prireikdavo kokios tai grafinės aplinkos. Daugelio šita OS buvo matyta kokiuose nors paprastuose prietaisuose, kur būdavo mažas ekranėlis su ikonytėmis ir mygtukais. Sistema buvo 8 bitų, kas daugelį anuomet šokiravo, nes daug kas įsivaizdavo, kad nu negali būti grafinės aplinkos su vos aštuonių bitų sistemomis.

GEOS buvo sukurta tokios Berkeley Softworks kompanijos, vėliau žinomos dar kaip GeoWorks. Firma 1986 metais išleido grafinę aplinką, skirtą tuo metu jau atgyvenusiems Commodore 64 ir Commodore 128 kompiuteriams. Aplinka gavosi tokia gera, kad tie kompiuteriai gavo naują gyvenimą, nes staiga pasidarė patogesni ir geresni, nei dauguma konkurentų.

Per porą metų firma perkūrė savo GEOS sistemą ir išleido jau ir Apple II kompiuteriams skirtą variantą. Taigi, nuo 1988 ir šie kompiuteriai irgi tapo grafinę aplinką turinčiais. Ta proga firma nutarė pavaryti ir išleido visą krūvą papildomo softo, skirto Apple II ir Commodore kompiuteriams - failų menedžerį, skaičiuoklę, kažkokią paišymo programą ir bendrai visą ofiso paketą.

Galų gale, smarkiai pavėluotai, firma nutarė išleisti tą pat aplinką ir PC tipo kompiuteriams. Į šiuos ilgą laiką nekreipė dėmesio, nes tenai jau buvo grafines aplinkas kūrusių kitų firmų, pvz., Digital Research, kuri turėjo visai gerą GEM sistemą, o taip pat Microsoft, kurie nelabai sėkmingai, bet visgi bandė padaryti savo neveikiančią Windows 1, o paskui pusiau veikiančią Windows 2. Tik vat pakolei Berkeley Softworks čia delsė, Microsoft 1990 išleido savo labai darbingą ir sėkmingą (nors ir dažnai kimbančią) Windows 3 sistemą, su kuria labai greitai užsiėmė savo rinką ir konkurentams jau čia paskui nebepaėjo.

Gavosi taip, kad GEOS sistemoms, kurios buvo labai greitos ir pritaikytos seniems kompams, tiesiog neliko vietos, nes kompai buvo arba greiti ir reikalaujantys geresnių sistemų, arba rinka buvo tiesiog pasidalinta. Seni kompiuteriai visvien seno ir nyko iš rinkos, o naujesnių kompiuterių segmentą užimdavo tie, kas kūrė kad ir lėtas, bet galingesniems kompiuteriams skirtas sistemas.

Žodžiu, ilgainiui firma pasuko link Embedded OS kūrimo, kur būtų multiplatforminės ir itin kompaktiškos sistemos, sukūrė visą tam programavimui skirtą paketą su atnaujinta ir perdirbta OS, kuri jau buvo 16 bitų, tada nutarė viską pervadinti į GeoWorks (oficialiai - "GeoWorks Ensemble"), o tada ir pati firma persivadino į GeoWorks. Ir nors kurį laiką reikalai dar judėjo, bet ir tenai kažkaip nesisekė, tai ir tenai nunyko.

Šiaip tai gal ir gaila, nes visai gera firma buvo.