Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Digital Research

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Digital Research - tokia keista senovės kompanija, kurią buvo sukūręs anoksai Gary Kildall, kuris, savo ruožtu, buvo realus DOS tipo sistemų ir BIOS išradėjas. Tiesa, originali jo kurta sistema vadinosi CP/M, o į DOS ji pavirto jau gerokai vėliau ir tapo žinoma, kaip DR-DOS. Tarp kitų gerų išradimų - daugiaprogramė Concurrent DOS ir GEM grafinė aplinka, kuri išėjo gerokai anksčiau, nei Windows ir buvo darbinga išsyk nuo pirmos, o ne nuo trečios versijos.

Be visų kitų dalykų, Digital Research gamino ir transliatorius įvairiausioms programavimo kalboms, kaip kad C kalba, Pascal, Cobol, Fortran, PL/I, PL/M, Basic ir Logo.

Su Digital Research siejamas ir BIOS išradimas - taip vadinama middleware sistema, kuri sukuria pirminį abstrakcijos tarpsluoksnį tarp operacinės sistemos ir realaus hardwaro, o taip pat turi savyje ir bootstrap loaderį. BIOS dėka skirtingai sukonstruoti kompiuteriai, turintys tą patį procesorių ir tą patį BIOS funkcijų rinkinį, gali pasikrauti ir naudoti tą pačią operacinę sistemą.

Firma sukūrė daugybę naujų dalykų, tačiau matyt Garry Kildall buvo pernelyg jau gerietis - pvz., kai Microsoft išleido Excel programą, skirtą Macintosh kompiuteriams, tai jis ir tuos kompiuterius ir Excel visaip reklamavo per TV, sakydamas, kad čia moderniausi ir geriausi dalykai, kokius tik galima rasti. Tuo pat metu Microsoft buvo aršiausias Digital Research konkurentas, o Apple tuo tarpu Digital Research kompaniją tampė per teismus už tai, kad šioji išleido grafinę aplinką GEM.

Žodžiu, Gary Kildall idėjinis žmogus buvo, pelno per daug nesivaikantis ir tiesiog žiūrintis, kaip čia kažką gero padaryti. Tai ir jo firma niekada neuždirbo didelių pinigų, o sėdėdavo kelių dešimčių milijonų dolerių ribose.

Vėlyvais laikais Digital Research kompaniją nupirko Novell, o po kelių metų Gary Kildall kažkaip labai neaiškiomis aplinkybėmis buvo užmuštas kokiame tai baikerių bare.

Daugelis labai senų kompiuterastų prisimena Digital Research kaip tą firmą, kuri darė tuos pat produktus, kaip ir Microsoft, tačiau be visokių nesąmonių, kardinaliai kokybiškiau, su daug mažiau bugų, greitesnius ir taip toliau, ir dar tuos dalykus išleisdavo anksčiau. Tik vat Microsoft turėjo matyt kažkokių didesnių biznio gebėjimų, tai štai ir laimėjo.