Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Enciklopedijos
Enciklopedijos - tai specialios knygos apie viską, didžiausias žinių šaltinis, nors ir kiek paviršutiniškas, bet užtat labai platus. Galima tarti, kad enciklopedijos yra tokie žinynai, arba žodynai, kur viskas parašyta apie tam tikrus žodžius. Taigi, enciklopedija yra labai velniškai naudingas daiktas, kaip mes be to išsiverstume? Išties enciklopedijose galima sužinoti tikrąją tiesą, taip ir Pipedija yra enciklopedija, taip kad irgi neša jums ir tiesą, ir netgi teisybę ir kartais net išvis tikrus regėjimus.
Būna įvairių enciklopedijų. Vienos jų specializuotos, o kitos gi - apie viską. Taigi, kur apie viską, tai populiariausia tokių tarme yra Encyclopedia Britanica, o kur specializuotos visokios - tai seniausia ir žinomiausia, kuri vadinasi Kamasutra. Ir ji yra patys suprantate, apie ką ji išties. O dar būna ir visokių populiarių knygų, kurios vadinamos enciklopedijomis, nors jokios ten ne enciklopedijos, o tiktai šiaip kažkokių įdomesnių faktų kratiniai.
Neabejotina, kad Pipedija, būdama irgi enciklopedija, jums irgi daug gali duoti visokios informacijos. Tiktai kad tikri faktai čia yra permaišyti su alternatyviais faktais, tyčia kad išmoktumėte ieškoti, tikrintis ir nustotumėte tikėti visokiomis sąmokslo teorijomis ar šiaip pasakomis. Tai visada rekomenduojame pasitikrinti - kartais nustebsite, kai atrasite, kad galvojote, kad skaitote kažką protingo, o paaiškės, kad nesąmonė. Bet dažnai bus ir atvirkščiai - galvosite, kad nesąmonę skaitėte, o paaiškės, kad realus faktas.
Enciklopedijos būna įvairių rūšių - bendros (apie viską) ir specializuotos (apie kokią nors mokslo, technikos ar pan. sritį). Pagal sandarą - būna teminės, kurios kiek primena vadovėlius, išsamiai ir nuosekliai išdėstančius kažkurią temą, o būna ir tokios, kurios yra kaip žodynai - tiesiog abėcėline tvarka viskas išaiškinta. Kartais būna ir kombinuotų variantų - su teminiais įvadais (dideliais įvadiniais straipsniais apie esmines mokslo ar pan. sritis), bet su didesne turinio dalimi, organizuota žodynų pavidalu.
Įvairios plačiai žinomos enciklopedijos
Mes šia proga jums išvardiname daug visokių enciklopedijų, kurias čia žinome ir rekomenduojame. Nors gal ir ne visos yra protingos ir vertos skaitymo, bet pasižvalgyti ar pavartyti jas gal ir vertėtų:
- Visuotinė lietuvių enciklopedija - taigi pati naujausia, kuri nuo 2001 metų iki 2015 visa išleista
- Aencyclopaedia Dramatica - žinomiausia amerikonų enciklopedija
- Vikipedija - irgi pretenduoja būti enciklopedija. Tai jei jie enciklopedija, tai mes irgi!
- Lietuviškoji Tarybinė Enciklopedija - toksai raudonos spalvos storų didelių knygų kratinys - viso 12 tomų ir dar vienas papildymas, iš kurio vikipedikai kopijuoja straipsnius, pretenduodami į rimtumą. Tai labai paskui būna įdomu paskaityti iš ten nufyrfintų komunistinių kliedesių ir propagandų
- Tarybų Lietuvos Enciklopedija - tokia pat sovietinė, tik apribota iki 4 tomų, kur vien su Lietuva susiję kliedesiai. Išimtis padaryta belenkokiam komunizmui, kuris prikimštas be jokio saiko ir sąryšio su Lietuva.
- Mažoji Lietuviškoji Tarybinė Enciklopedija - ta buvo 3 tomų, išleista dar prie Josifo Stalino berods, nes jau visai stalinistinė atvirai.
- Pažinimo džiaugsmas - vaikams skirta enciklopedija, kuria remiasi tie Vikipedijos autoriai, katrie neturi tos aukščiau minėtos dvylikatomės LTE
- Juokopedija - negalima buvo jos čia neįdėti, bet visgi - tai tik nevykusi Unicyclopedia ir Wiki parodija.
- Lurkmore - seniai sukurta ir Rusijoje irgi seniai uždrausta rusiška internetų enciklopedija
- Unicyclopedia - ale čia jau aukščiau minėta enciklopedija, irgi Wiki parodija, tiktai gal 20% normalesnė už Juokopediją.
- Encyclopædia Britannica - šita yra anglų kalba, bet užtat didžiausia ir autoritetingiausia visoje Žemės planetoje
- Webster - irgi tokia populiari enciklopedija, bet padaryta kaip gana nedidelis enciklopedinis žinynas
- Thorndike - kadaise bene populiariausias planetos enciklopedinis žodynas, kuris dabar jau seniai užmirštas
- Niurnbergo kronikos - tokia labai senovinė Viduramžiais išleista enciklopedija, kuri buvo laikoma bene plačiausiai viską aprašančia anų laikų knyga
- Natūralioji istorija - tokia matyt pati seniausia iš žinomų enciklopedijų, parašyta apie 77 mūsų eros metus, Senovės Romoje
- The Cutting Room Floor - visai įdomi enciklopedija, šiek tiek panaši į Pipediją, bet rašanti apie geimus ir geimuose nenaudojamus dalykus
Įdomūs faktai
- Pipedija - tai irgi enciklopedija, nors būta ir bandymų tai paneigti.