Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


AIX

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

AIX - dar vienas UNIX iš tų, kur visame gražume System V. Pagarsėjęs tuo, kad senais laikais būdavo įkišamas mokykloms kartu su kažkokiais ten pusiau serveriais, pusiau nesuprasi, turėjusiais PowerPC procesorius. AIX buvo puikus IBM kūrinys, kurio verte iki šiolei daugelis abejoja, nes sako, kad geriau jau ta kompanija būtų nelindusi į tokias sistemas.

AIX žymus buvo savo SMIT konfigūratoriumi, katras buvo baisus, nelyg košmaras, bet esą labai patogus tiems, kas nemoka jokiais UNIX naudotis. O dar garsėjo savo Motif ir CDE, katrie neretai pakibdavo, vos paleidus juos, o dar ir pakabindami visą mašiną, todėl daugelis net įsivaizduodavo, kad jokios grafinės aplinkos ten esą nėra. O dar labiau garsėjo AIX savo žaliai šviečiančiomis terminalo raidėmis, iš kurių jį atpažindavo visi iš tolo, nes ekranas dėl to atrodydavo panašiai, kaip kokiais 1970 metais, kai žalias liuminoforas dėl kokių tai priežasčių būdavo naudojamas daugumoje kompiuterinių konsolių.

Vienok kitaip AIX atrodo, kai naudojamas ant rimtesnių mašinų - ne šiaip žodžiais, o realiai pilnavertis 64 bitų palaikymas, žurnalinės failų sistemos, darbas ant masyviai paralelinių sistemų, virtualizacijos ir taip toliau - krūvos gražių buzzwordų. Žodžiu, gal kažkas kur nors ir naudoja tą AIX ant kokių nors mainfreimų, bet mes tai to nematėm.

Tiesa, dar dėl istorijos reikia pasakyti, kad kadaise buvo kažkokie planai kurti bendrą AIX su Apple - tai vadinosi A/UX, tik čia jau istorijos buvo vingiuotos, nesuprantamos ir galų gale viskas baigėsi visai ne taip, kaip visi tikėjosi.

Dar kita istorija - apie 1990 metus IBM buvo išleidę AIX versiją, skirtą PC tipo kompiuteriams ir 386 tipo procesorių architektūroms, o jei jau tiksliai - tai konkrečiai PS/2 kompiuteriams. Vienok gi nors šitas AIX turėjo grafinę aplinką su kokiais tai X-Window, TWM ir IBM kurtu desktopu, populiarumo negavo. Labiau paėjo Windows ir OS/2.