Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


The Office

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Viso šito serialo "Ofisas-Biuras" pagrindiniai klasikinių, pirmųjų sezonų veikėjai. Vėliau prisidėjo ir kažkiek kitų, naujesnių, bet serialas nuo to blogesnis nepasidarė - kaip tik dar ir pagerėjo, dar labiau imdamas priminti eilinės korporacijos padalinį, kur darbuotojų daug, visi iš kažkur matyti, bet nebūtinai visi pažįstami.

The Office arba "Ofisas" (įvairūs kalbainiai siūlo absurdišką "Biuras") - vienas iš geriausių visų laikų serialų, skirtas šiuolaikinei įvairių gykų ir nerdų publikai. Dėl savo nesveikai grubaus ofisinio humoro serialas nelabai suprantamas įvairiems kaimiečiams ar šiaip riboto intelekto marginalams, tačiau baisiai populiarus tarp visokių protukų, susipažinusių su ofisinio planktono gyvenimu, ypač visokiose korporacijose, t.y., su visokių biurų kasdienybe.

The Office - tai tas retas ir unikalus atvejis, kur pavienis serialas tapo pagrindu maždaug pusei internetinių mėmių. Taigi, norint susigaudyti internetinėje kūryboje, reikia pažiūrėti bent jau kelias pirmo sezono serijas. O jas pradėjus žiūrėti, neišvengiamai gaunasi toksai užkibimas, kad netgi filmų nekenčiantys žmonės peržiūri visą serijalą. Nors kas galėtų pagalvoti, kad kažkam gali būti įdomi kažkokia popieriaus kompanija iš niekam nežinomo Scranton miestelio.

Amerikietiškas serialas buvo pradėtas rodyti 2005 metų kovo 24 dieną. Jo pagrindu buvo paimtas analogiškas, nepaprastai sėkmingas britų serialas "The Office", leistas 2001-2003 metais. Amerikietiškas variantas, tiesa, gavosi dar geresnis ir sėkmingesnis, kas yra labai retas ir netipiškas dalykas, kai kalbam apie visokius perfilmavimus.


Apie "The Office" serialą bendrai

Iš viso yra 9 The Office sezonai, nufilmuoti nuo 2005 iki 2013 metų. Pirmieji keli sezonai laikomi tais pagrindiniais, pirminiais, nuo kurių viskas prasidėjo ir kurie viską apibrėžė. Su tais pirmais keliais sezonais labiausiai pagarsėjo ir keturi esminiai personažai:

  • Michael Scott - narcizuojantis ir isteriškas direktorius, tipo prietranka
  • Dwight Schrute - biškį autistiškas ir desocializuotas vadybininkas, tipo beprotis
  • Jim Halpert - narcisistiškas gerutis vadybininkas, tipo geras berniukas
  • Pam Beesly - miela sekretorė, tipo tokia miela ir gera

Šie keturi personažai tapo daugybės įvairiausių mėmių dalimi, nors ilgainiui į mėmes numigravo ir daugelis kitų, kurie seriale pasitaikydavo. Serialo ryškumą rodo ir tas paprastas faktas, kad nors jau praėjo daugiau kaip dešimtmetis po viso serialo uždarymo, naujos mėmės vis dar kuriamos ir populiarumo vis dar nepraranda, laikosi visiškoje aukštumoje. Kitų filmų ar serialų atveju paprastai mėmių kūryba visiškai pasibaigia, praėjus vos metams-kitiems po to, kai serialas baigėsi. Kodėl taip yra? Atsakymas paprastas - labai visas tas ofisinis planktonas koksai buvo, toksai ir liko, taip kad ir serialas toksai pat aktualus.

Viduriniuose "The Office" sezonuose atsiranda kai kurie naujesni personažai, kurie kažkiek pakeičia serialo eigą, o visai jau gale, ypač paskutiniąjame sezone, serialo kūrėjai truputį pradeda daryti bajerius patys iš savęs, o antrą sezono pusę jau išvis rodo daugiau įvykių apie serialo kūrimą ir viešinimą, nei įprastą ofiso gyvenimą. Čia matyt jau nujausdami užsidarymą, o gal ir tyčia taip darydami, kad po tokios pabaigos niekas niekada jau nebegalėtų serialo filmavimo atnaujinti. Taip kad paskutinis, devintasis sezonas daugelio yra vertinamas su liūdesiu ir neigiamai, nors nebūtinai pagrįstai - tenai yra daug labai gerų momentų, tik reikia juos priimti realistiškai, kaip realaus gyvenimo atspindį - nebūna taip, kad viskas būtų vien linksma ir laiminga, kaip pasakose. Nors bendrai tai visai tenai gera pabaiga viskam.

Taip, skirtingai nuo kitų daugiamečių serialų, The Office turi labai aiškią pabaigą.


The Office ir politkorekcija

Serialas buvo nufilmuotas 2005-2013 metais, kai politkorekcija dar nebuvo visko mirtinai užgrobusi. Bet jau 2022 metais, viena iš Office scenarisčių, tokia Mindy Kaling, pati dar ir suvaidinusi personažę Kelly Kapoor, pareiškė, kad jei serialas būtų filmuojamas šiais laikais, tai jis būtų nukenselintas, kitaip tariant - praktiškai uždraustas dėl nepolitkorektiškumo.

Serialas yra humoristinis, tačiau tame visiškai politkorektiškumą pažeidžiančiame lygyje, kad kerta per smegenis jau pačiu savo brutualumu ir durnumu. Gal dėl šios priežasties Netflix šitą serialą 2023 metais kažkodėl ėmė ir pašalino iš beveik visų valstybių transliacijų, o paliko tiktai Jungtinėje Karalystėje. Matyt skundų į visokias etikos ir moralės tarnybas buvo pernelyg daug. Taigi, nepraėjo nei metai ir Mindy Kaling pranašystė išsipildė.

Amerikoniškas serialas buvo sukurtas labai populiaraus taip pat besivadinančio britiško serialo scenarijų pagrindu, tačiau britiški herojai buvo smarkiai perdirbti ir dar labiau sukarikatūrinti, kai kurie gavosi net nepanašūs į originalius, todėl serialas iš visai populiaraus pavirto į realiai kultinį. Didesnė dalis "The Office" herojų dėl šių priežasčių tapo tiesiog mėmėmis - tuo galėtų pasigirti gal nebent Simpsonai. Tai čia reikia pasakyti, kad ir Simpsonų, ir Ofiso kūrėjai nemaža dalimi buvo tie patys.

Serialas sukasi Dunder Mifflin kompanijoje, didžiąja dalimi - mažame regioniniame tos kompanijos ofise. Kompanija yra didelė, veikia kaip korporacija, todėl aukščiausia vadovybė, priimanti sprendimus, nemato, kaip tie sprendimai veikia ar neveikia kompanijos apačioje. Tuo tarpu apačioje esantys darbuotojai nesusivokia, kaip veikia visa ta vadovybė, todėl gyvena nelabai prognozuojamoje, tačiau didesne dalimi - visai ramioje aplinkoje. Būtent dėl to ofise išsilaiko visiški frykai, kurių niekas neišmeta už daromas nesąmones.

Žemiau išvardinti kai kurie esminiai personažai, kurie pasitaiko dažniausiai ar daro daugiausiai įtakos. Tie personažai, atrodo, ilgiems laikams tapo įvairių mėmių tipažais, šitaip pavirsdami tiesiog neatskiriama šiuolaikinės kultūros dalimi.


Vienu momentu serialas buvo nuėjęs į visišką dugną, ir ne tai, kad būtų buvę neįdomu - tai buvo įdomu ir fun, bet tiesiog tai buvo taip blogai, kad blogiau jau nebegali būti. Ir tai atrodė kaip visiškas realas.

Esminiai The Office serialo personažai

Michael Scott arba Maiklas Skotas

Regioninio ofiso direktorius. Praktiškai centrinis personažas. Kažkas buvo paskaičiavęs, kad pasakytų žodžių skaičiumi seriale Michael Scott dvigubai viršija bet kurį kitą filmo veikėją.

Michael Scott yra lengvas, nelabai piktybinis, gan humoristinis narcizas (turintis ne tiek patologinio arba malignatinio, kiek hiperkompensuoto, t.y., neurotinio narcisizmo požymius), visur turintis būti pirmu ir svarbiausiu, dėl to linkęs į hiperkontrolę visose neaiškiose situacijose.

Nuolat save nesveikai pervertina, krūvomis laido tūpus juokus, kuriuos mėgsta daugelis vidurinio lygmens vadovų, tačiau visiškai negali pakęsti paprasti darbuotojai. Kaip pvz., paleisti kokį nors bajerį apie negrus, girdint negrams - visiškai ok, kaip ir paleisti bajerį apie indes, girdint indei Kelly Kapoor. Arba apie moteris, girdint moterims. Ir taip toliau. T.y., visiškas politkorekcijos nesilaikymas. O kai iš centrinio ofiso dėl to prasideda skandalai (nes darbuotojai rašo skundus), tai Maiklas kiekvieną kartą dar ir surengia paskaitas apie tai, kaip visiems reikia būti politkorektiškais, kaip negalima daryti diskriminacijos, ir per tas paskaitas dar pavaro naujų juodų rasistinių ar seksistinių bajerių.

Visas ofisas tiesiog nekenčia Maiklo, bet neturi kur dėtis, nes jis yra vadovas. Laido rasistinius ir mizoginiškus bajerius tame lygyje, kur netgi žiūrovams tarpais darosi nejauku, o darbuotojams - juo labiau.

Kai kuriais momentais atrodo, kad Maiklas Skotas yra vienintelis proto turintis žmogus, kuris neadekvačiai elgiasi ir laido bajerius tik todėl, kad dirba su būriu dalbajobų. Jam tie bajeriai ir patyčios iš darbuotojų yra tik tam, kad jis pats neišprotėtų. Jis daro kuo durnesnes nesąmones, o paskui viską paaiškina, kaip juokus.

Iki galo taip ir nesigauna suprasti, ar jis čia tyčia elgiasi kaip dalbajobas ir apsimetinėja, ar realiai toksai biškį ir yra. Bet jei ir yra, tai panašu, kad jam dažniausiai visai neblogai gaunasi ir didelių problemų jis dėl to nepatiria.

Jim Halpert arba Džimas Halpertas

Ofiso gerietis, mielas berniukas, kuris įsimylėjęs Pam Beesly ir stengiasi to neparodyti. Iš pirmo ar antro žvilgsnio toksai mielas, kad neįmanoma jam atsispirti, nes jis toksai geras, toksai nekenksmignas, taip gražiai šypsosi, toksai malonus ir taip toliau.

Realiai - ganėtinai tūpas ir manipuliatyvus tipas, darantis mažas intrigėles, kurias paskui vaizduoja, kaip kažkokius gerus darbus. Save įtvirtina per tai, kad daro kitiems (ypač Dvaitui Šriutui) šunybes ar apkalba kitus su ta pačia Pam Beesly, ir per tai jaučiasi kietu. Nedirba jokio naudingo darbo, bet vis išlenda kaip gerietis.

Ir svarbiausia - Jim Halpert labai gerai žino, kad reikia visada, nuolat šypsotis, nekaltai šypsotis vaikiška nekalta šypsena. Jei taip šypsaisi, tai atrodai geras ir visi tau viską atleidžia. Žodžiu, tipiškas užmaskuoto narcizo elgesys.

Toksai malonus, kad geriau pagaunant tą narcizų mąstymą, vien už tą perdėtą malonumą visai nieko jam būtų į snukį duoti. Deja, iš to, kiek daug serialo žiūrovų pasimauna ant mielos Jim Halpert šypsenos ir nekalto mielumo, galima padaryti išvadą, kad mūsų visuomenėje labai retas kuris pagauna tas narcisistines manipuliacijas. Jei jūs pasimovėte ant Halperto ir laikote jį mielu, geru ir teigiamu - tai gerai pagalvokite apie save ir apie tai, kiek smarkiai jumis manipuliuoja aplinkiniai.

Tiesa, vienoje iš vėlyvų serijų Dwight Schrute visgi sudorojo Džimą Halpertą taip žiauriai ir taip už visas serijas vienu sykiu, kad maža nepasirodė, ir čia jau tikrai pažadam, kad tenai maža nebuvo. Ir stebuklas - nuo to laiko mielas Džimas Halpertas staiga ėmė elgtis tiesiog nesulyginamai adekvačiau. Čia gera sena taisyklė - narcus pataiso žiaurus ir negailestingas pyzdinimas, kai jis atliekamas daug daug kartų ir visiškai be jokio pasigailėjimo, iki visiško sudorojimo, ir paskui dar papildomai pridedant ir pridedant.

Bajeris čia toks, kad netgi patys serialo kūrėjai pasimovė ant mielo besišypsančio narcizo, taip kaip dauguma žmonių ant narcizų pasimauna. Tik vat pasimovė ant personažo, kurį patys sukūrė. Čia toksai nesilpnas paradoksas gaunasi.

Pam Beesly arba Pem Bislė

Tipiška ofiso auka - miela graži sekretorė, kurią tarpais savo bajeriais vis dūchina direktorius Michael Scott. Iš nuolat išlendančio giliai užpisto žvilgsnio matosi, kad Pam Beesly yra iš tų neurotikų, kurie kitaip ir nemokėtų, nes realiai save visiškai nuvertina ir tiesiog negali gyventi be dūchinimo, todėl patys sau susikuria situacijas, kuriose kentėtų.

Pam Beesly yra susižadėjusi su kažkokiu tai tūpu kroviku, dirbančiu apačioje, bet kartu yra įsikliopinusi į Jim Halpert. Bet kadangi galvoja, kad tas Jim Halpert gal turi kokią kitą paną ar jos nemyli, tai toliau sau trinasi su kroviku. To kroviko nemyli ir panašu, kad tarpais ir nekenčia, tačiau nenori skirtis, nes liks viena, todėl leidžiasi dūchinama. Tik tiek, kad vis kažkaip atidėlioja vestuves.

Žodžiu, Pam Beesly su Jim Halpert sudaro tą nelaimingų, bet laimingai pasibaigusių (gal ketvirtame sezone) meilių porelę, kur abu tipo negali, bet išties meilių trikampiai paskui pasibaigs gerai ir jie susituoks.

Nors serialo autoriai to nesugeba parodyti, realūs santykiai, kuriuos nesunku būtų suprognozuoti tarp Jim Halpert ir Pam Beesly, būtų visiškai disfunkciniai - kaip tarp narcizo ir borderlainės, kur dūchinimas peraugtų į dar didesnį lygmenį. Bet kadangi patys serialo kūrėjai pasimovė ant savo susikurto narcizo Jim Halpert, tai patys ir nesuprato, kas tenai ir kaip turi būti. Tiesa, serialo pabaigoje visgi ima lįsti kai kurios užuominos...

Dwight Schrute arba Dvaitas Šriutas

Šitas personažas tapo matyt labiausiai visiems įsiminusiu, nes yra absoliučiai neadekvatus. Didesne dalimi požymių Dwigth Schrute yra dekompensuotas, megalomaniškas idėjas turintis aspergeris, t.y., aiškiai autistinis spektras. Kaip ir būdinga autistiniam spektrui, Dvaitas Šriutas yra visiškai nesigaudantis elementariuose dalykuose, susijusiuose su žmonių santykiais ir panašiai. Absoliučiai nesigaudo seksualiniuose santykiuose ar dar kame nors.

Kažkokiu būdu Dwight Schrute vienu momentu sugebėjo pakabinti Angelą Martin, ir kokiu būdu jie kartus sugyvena - visiškai neaišku. Greičiausiai jį pakabino pati Angela Martin, ir pakabino kaip tai apgalvotai. Vėliau kažkuriame epizode Angela Martin prasitarė, kad tai patys sveikiausi jos santykiai, kokius ji yra kada nors turėjusi ir ji yra galų gale laiminga. Tai iš to galima spręsti, kad sunku net pagalvoti, kokių siaubų savo gyvenime yra patyrusi.

Dvaito Šriuto personažas biškį neatitinka realių tipažų, nes Aspergerio sindromas nelabai gali susiderinti su megalomanija, todėl Dwight Schrute atrodo kaip pritemptas, netikras. Tačiau jis su savo visu tuo trenktumu atneša pakankamai daug brutualių juokų, kad visai tiktų filmui. Ir tie juokai yra tarpais gerai neadekvatūs.

Dwight Shrute kartą gyrėsi, kad moka karate, turi kažkokio spalvos diržą ir demonstruodamasis davė į saulės rezginį Michael Scott, tai paskui visas ofisas jam už viską atleido ir jį garbino, kad šis supyzdino nekenčiamą direktorių. Tada Michael Scott pasakė, kad parodys Dvaitui tikrą karate ant tatamio. Kai visas ofisas nuėjo žiūrėti, tikėdamiesi, kad Dvaitas vėl supyzdins direktorių, paaiškėjo, kad išties Dvaitas tėra žioplys, nes direktorius padarė realų cirką, atpyzdinęs Dvaitą kaip mažą vaiką.

Kartą po eilinės Jim Halpert manipuliacijos, Dwight Schrute per kažkokį pardavėjų kongresą skaitė Benito Mussolini kalbą priešais auditoriją. Viskas turėjo virsti į fiasko, tačiau nepaėjo - visa salė plojo. Žodžiu, kartais ir Dvaitui pasiseka.


Foniniai ir mažiau esminiai The Office personažai

Andy Bernard arba Andis Bernardas

Andy Bernard - vienas iš keisčiausių ir ryškiausių The Office personažų, atsiradęs apie serialo vidurį ir pradžioje buvęs lyg ir antraeiliu fryku. Pradėjo kaip kažkoksai gudrus NLP prisiskaitęs manipuliantas, tačiau manipuliacijos nesuveikdavo ir pradėjo aiškėti, kad vyrukas yra ne tiek manipuliantas ir ne tiek išsidirbinėtojas, kiek kraštutinis neurotikas, kurį tėvai davedė iš visiškos nemeilės ir nuvertinimo.

Tėvas - kaip paaiškėja vienoje iš serijų, tiesiog klinikinis ir patologinis narcisistinio asmenybės sutrikimo atvejis, vertas bet kokio vadovėlio, tiesiog absoliučiai tobulas manipuliantas. Būtent tokio tobulumo narcizas, kur tie vadovėliniai - užburiantys visus aplinkinius ir sugebantys labai nekaltai, lyg nejučia ir be jokių konfliktų pažeminti kitus, pridaryti šunybių kitiems ir paversti kitus į visišką nieką.

Taigi, vaikystė visiškai neadekvačioje, manipuliacinėje aplinkoje ir perkreipė Andy Bernard smegenis. Kaip paskui aiškėjo, vyrukas buvo nelabai susigaudantis, bet linksmas ir kuo toliau, tuo ryškesnis ir vertesnis. Serialo pabaigoje jis faktiškai tapo tuo herojumi, ant kurio laikėsi paskutiniai du-trys sezonai. Šitas personažas buvo toksai ryškus, kad nors ir teužėmęs dalį serialo, galėtų pretenduoti netgi į pagrindinius, kartu su Michael Scott, Dwight Schrute ir pan..

Ryan Howard arba Rajanas Hovardas

Foninis tipelis, kuris atėjo į ofisą dirbti, kaip stažuotojas. Beveik visiškai tipinis vadybininkas, absoliučiai klasikinis jaunas narcizas, su pačiais tipiškiausiais įmanbomais požymiais - nieko nesugebantis, nieko nedarantis, bet su visiškai neadekvačiai per aukšta saviverte bei įvairiomis manipuliacijomis ir falsifikacijomis, skirtomis aplinkinių nuomonei gerinti. Neužima esminių vaidmenų, tačiau didelę dalį serialo yra visai sėkminga užpista auka. Jį vis globoja direktorius Michael Scott, apie kurį šitam Rajanui vis kyla įtarimai, kad gal tas Maiklas yra pederasas, kuris jį nori išpisti.

Vienu metu Rajanas Hovardas pabandė pakabinti Kelly Kapoor, bet paskui tapo dar didesne auka, nes kad ir kaip jos paskui baidėsi, visvien pasidavė. Taigi, vyrukas galvojo, kad eina į stažuotę, o tapo nuolatiniu dūchinamu ir persekiojamu darbuotoju. Patyrė labai keistų ir įdomių karjeros vingių bei šuolių, kurie ne per gerai baigėsi. Retam kuriam taip pasitaiko, ir tie vingiai verti atskirų pasakojimų, todėl čia jų neatskleisim.

Žodžiu, vienas iš tų personažų, kurie tarpais į visus žiūri baisiai užpistu žvilgsniu ir neturi, kur dėtis.

Kelly Kapoor arba Kelė Kapūr

Kokia tai indė ar tai pakė, kuri yra graži, darbšti, protinga ir miela, bet iki tiek nesveikai plepi, kad eina nx. Šalia jos niekas nesėdi, nes visi aiškina, kad turi alergiją stalui, kuris yra greta jos. Taip aiškina, nes nedrįsta pasakyti kažko blogo, bet realiai bėga nuo jos nx.

Vieną kartą po Jim Halpert manipuliacijų šitą mergą pabandė kabinti Ryan Howard. Tai jam tapo visišku košmaru, nes šita dūra jį momentaliai įsikliopino, pradėjo kliedėti apie vestuves ir vaikus ir varyti jį iš proto nesveiku kiekiu šnekų. Kai jau kitą dieną Ryan Howard pabandė skirtis, ta pradėjo visaip jį sekioti, darydama dar ir kažkokias pavydo intrigas. Per kažkokį renginį vaikams, ji netgi įskundė Ryan Howard kitam bendradarbiui, kad atseit Ryan Howard yra pedofilas, kuris nori išpisti jo mažametę dukterį. Tai taip ir vyko tasai Hovardo persekiojimas, kol tam teko pasiduot.

Michael Scott gana ilgai darydavo iš Kelly Kapoor rasistinius izdevonus, kol vieną kartą po kažkurio visai jau grubaus atvejo Kelly davė jam į snukį visiškai fizine prasme. Tada Michael Scott apsiramino ir jau daugiau jos nebedūchino.

Per vieną vakarėlį girta Kelė Kapūr kabino Dvaitą Šriutą grubiu būdu - tiesiog priėjo ir šiam visiškai nesitikint, pradėjo laižiakus. Dvaitas Šriutas sėkmingai sugebėjo išsigelbėti nuo santykių, pareiškęs, kad moterims draudžiama kabinti vyrus. Matyt Kelės indiškas auklėjimas ją sutrigerino ir ji atšoko.

Žodžiu, mielai besišypsanti, bet biškį jobnūta.


Angela Martin arba Angelė Martinėlė

Visai gražiai atrodanti, bet nuolat užpista, tačiau pasyviai agresyvi ir visų nekenčianti žaba. Kaip kažkuriuos kartus prasitarė, augo šeimoje su absoliučiu diktaroriumi tėvu, muštravusiu ją absoliučiam paklusimui, o suaugusi turėjo eilę epizodų su visiškai disfunkciniais santykiais su smurtautojais, iš kurių tik vargais negalais išsivadavo. Augina kates.

Kažkuriuo momentu Angela Martin pagabino Dvaitą Šriutą. Kaip pakabino - neaišku, bet panašu, kad turėjo šiam ant pirštų rodyti ir aiškinti, kad pimpalas kišamas ten. Po to Dvaitas Šriutas tapo baisiai patenkintas. Po to, kai pamatė per Naujųjų metų vakarėlį Dvaitą besilaižantį su ta Kele Kapūr, lauke daužė ir trypė kojomis gautas dovanas ir garsiai su neapykanta rėkė, bet paskui vaizdavo, kad nieko neįvyko.

Bendrai imant Angela Martin nekenčia visų, bet nėra per daug klastinga zapadlistė (nors visvien yra zapadlistė ir melagė), šiaip vienas iš nelabai malonių, bet realiai tai visai gerų personažų.


Meredith Palmer arba Mereditė Palmer

Alkoholikė, iš veido gan baisi, kuri seniai meta gert, bet tarpais vis pratrūksta. Turi įprotį kabinėtis prie vyrų brutualiu būdu - tiesiog ateidama ir, apsinuoginusi iki pusės, rodydama jiems papus, ir tą daro kai prisigeria per kokius nors vakarėlius. Kadangi vyrai nuo to apsinuoginusio vaizdo pakraupsta, peršika ir bėga, tai norimo rezultato ji negauna. Matyt nuo to dar labiau geria ir lieka nelaiminga. Todėl ir alkoholizmas pas ją iš lėto, bet gana stabiliai progresuoja.

Įprastomis dienomis Meredith Palmer yra gana tyli ir per daug neišsišoka, tyliai klausosi susiraukusi ir viską dedasi sau į galvą.

Šiaip tai foninė personažė, nėra blogas žmogus, bet dažniausiai būna kažkuo nepatenkinta ir susiraukusi, nes kažkuo nelaiminga.


Phylis Lapin-Vance arba Filis Lapin-Vancė

Tiesiog epiškai stora boba, kuri dirgina visų politkorekcinius stabdžius, nes tokia stora negali būti, o kadangi visvien yra - tai tiesiog pačiu savo buvimu seriale veikia kaip kuo ryškiausias ir visiškai neišvengiamas body shaming dirgiklis. Yra visiškai buka (nors ir ne silpnaprotė), plepi ir nevykusi, viena iš Michael Scott patyčių aukų, todėl neretai būna užpista, o tada visi jos gailisi, nes ji gi tokia stora, todėl nekalta auka.

Kažkokiu būdu Phylis Lapin-Vance turi visą tuntą slaptų gerbėjų (arba gal vieną patologinį), su kuriais matyt turi kažkokius santykius. Kas tie gerbėjai - visiškai neaišku, bet panašu, kad kaip tik tokie, kurie turi seksualinį potraukį būtent nesveikai storoms boboms. Šitas reikalas kartą išaiškėja per Valentino dieną, kai į ofisą šniūrais pradeda varyti visokie kurjeriai, kurie tempia visokias gėles, meškučius ir kitas dovanas su seksualinėmis užuominomis. Nuo to, kokiais kiekiais tas dovanas gauna Phylis, kitoms ofiso moterims tiesiog užtrumpina smegenis.

Šiaip tai ne per daug ryškus personažas, bet sukuriantis labai tikrovišką foną, nes daugumoje ofisų būna kokia nors panašuas tipo asmenybė.


Kevin Malone arba Kevinas Malonis

Ofiso storulis, kuris reguliariai tampa Michael Scott bajerių auka. Šlykštus smulkus tūpas zapadlistas, kuris nuolat kažką peza apie visokius 69 ir panašiai, ofise slapta žiūri pr0n ir yra tiesiog šleikštus. Pasakoja visokius šūdus, prisigalvojimus ir panašiai ir su pasičepsėjimu laižosi, tuos šūdus pasakodamas.

Kažkokiu būdu turi žmoną ir vaikų, bet kaip ir kokiu būdu - visiškai neaišku, juoba kad vėliau jau ir nebeturi. Gal tiesiog todėl, kad yra visai nuoširdus, taigi - gal ir ne visai beviltiškas.

Kažkuriuo momentu paaiškėja, kad jis yra toksai tūpas, kad nors dirba buhalteriu, realiai nemoka netgi skaičiuoti. Kitaip tariant - tiesiog gerai integruotas debilas.

Bet nors ir būdamas silpnapročiu, Kevinas Malonis yra iš principo tai visai gerietis, tiesiog šiaip tūpas ir šleikštus nuo savo tūpų nesąmonių.

Aktorius, kuris šitą personažą vaidino, tikrai turi talentą, nes blet koksai rinktinis, naxui nesikeikiant.


Creed Bratton arba Krydas Bratonas

Creed Bratton (realūs aktoriaus vardas ir pavardė - tie patys) - toksai nusenęs krypas, kuris yra vienas iš mažiausiai suprantamų personažų. Užima kokybės vadovo poziciją, tai reiškia, kad užsiima neaišku kuo, bet negali būti išmestas, nes kaip kokybės vadovas, jis yra atsakingas už visus procesus. Pats jis tuo tarpu nesupranta, kuo jis ten užsiima, kaip nesupranta ir visi kiti. Bet kadangi kokybės vadovai gali labai smarkiai visus be jokių išimčių užpisti taip, kad maža nepasirodytų (dar labiau užpisti gali tik finansų direktoriai), tai visiems patogiau turėti neužpisantį Krydą - matyt todėl jo ir nekeičia į nieką kitą.

Pats Krydas tuo tarpu daro neaiškias makles ir pats nesupranta, kokias, nes panašu, kad dėl senatvinio marazmo tarpais praranda atmintį. Tarpais vis užsiima kokiomis nors aferomis ir vagystėmis, pvz., taip kartą ėmė ir išpardavė ofiso kompus. Kitą kartą išlindo, kad nueina į kabokus, privalgo, o paskui nesusimoka. Ir panašiai, ir panašiai.

Kažkuriuo momentu išaiškėjo, kad jo tikras vardas ir pavardė yra William Schneider, jis turi dar ir Šveicarijos pilietybę, o tuo Creed Bratton tapo tiesiog atėmęs dokumentus iš kažkokio vagies, kuris kažką iš jo vogė. Tai tą vagį, atrodo, tiesiog nudėjo (ką padarė su jo kūnu - neaišku) ir jo dokumentus pasiėmė sau. Kai kurie įtaria, kad jis galėjęs būti ir koks nors nacių nusikaltėlis, bet kaip išlindo kažkur serialo pabaigoje - kažkoks šiaip smarkiai paieškomas kriminalas.


Toby Flenderson arba Tobis Flendersonas

Toby Flenderson - tas žmogus, kurio labiau už viską nekenčia ir kartu dar ir bijo Michael Scott. Realiai gana nykus, nuolat apdujęs ir neišsimiegojęs, į aplinką sunkiai reaguojantis vyrukas, kuris niekam nekenkia, bet tiesiog yra beviltiškai atsilikęs ir pilkas. Kai kurie spėja, kad čia autizmas, bet ne - Toby nerodo autizmui būdingo negebėjimo suprasti kitų žmonių emocijų. Viską jis supranta, bet kažkoks yra nuolat disociavęs.

Kai kurie spėlioja, kad galimai Toby yra žmogžudys maniakas ir dienomis būna toksai apdujęs, nes nemiega naktimis. Kiti spėja, kad jis slapta vartoja narkotikus arba bent jau kokius nors benzus. Realiai gi seriale jis atlieka tą beveik niekam nesuprantamą, bet kraštutinai svarbų pilko fono vaidmenį, kur šalia jo blizgėti ir šviesti ima netgi mažiausiai ryškūs personažai.

Į serialo pabaigą Toby Flenderson būdas po truputį bjaurėja, aiškiai auga jo pagieža aplinkiniams, tad galų gale jis sugeba užpisti išvis visus. Daugelis serialo fanų iki šiolei spėlioja, kad galimai Toby Flenderson buvo Skrantono smaugikas.


Laikini ir neilgalaikiai The Office personažai

Jan Levinson arba Džen Levinson

Jan Levinson - gana nedaugelyje epizodų pasirodanti, tačiau žiauriai gerai vykusi personažė - bosė iš korporacijos centro, kuriai tiesiogiai pavaldus Michal Scott. Pastarasis nuolat apsilažalina prieš ją su savo nepataikymais ir durnais bajeriais, bet kažkurį kartą, kai reikia pakabinti itin brangų klientą, jis jį pakabina per tam klientui surengtas išgertuves, o bosė, kuri irgi prisigėrė, nueina su juo pistis, tiesiog į tipišką ONS.

Rezultatas - Michael Scott į Jan Levinson biškį įsikliopina ir vis prie jos kabinėjasi, dar ir kitiems prasitardamas, kad su ja pisosi ir kad jie tipo pora. Per tai Jan Levinson vis pakliūna į apsilažalinusias situacijas, bet kai kuriais momentais pradeda tą Michael Scott visgi lyg ir priimti, paskui dar ir išnaudoti ir jam lyg ir keršyti, žodžiu, paaiškėja, kad yra irgi tokia nepėsčia žaba, ir dar tokia, kad maža nepasirodo.

Jan Levinson faktiškai neturi humoro jausmo, yra labai protinga, labai išlaikyta ir kartu žiauriai valdinga, turinti netgi ir psichopatijos požymių. Ji daro tokią įtaką Maiklui Skotui, kad tampa nors ir retai matoma, tačiau esmine veikėja, kuri tarpais vis kaip nors išlenda kartą-kitą per visus sezonus.

Šiaip tai reto ryškumo personažas, kurį atpažįsta visi, kas dirbo didelėse korporacijose. Tiesiog kraštutinai ryški upper management atstovė, iš tų pačių tobulai atrodančių patologinių apsimetėlių.


Karen Filippelli arba Karina Filipelė

Karen Filippelli - nelabai ilgam Office seriale pasirodžiusi veikėja - atsirado ji kokiame trečiame sezone, kai dalis ofiso personažų buvo iškelti į kitą ofisą - tenai ir išryškėjo. Pagarsėjo per tai, kad tapo visų nekenčiamiausia ir labiausiai neigiamai vertinama The Office personaže ever, smarkiai pralenkdama netgi Jan Levinson ir Dwight Schrute kartu sudėtus. Visa priežastis - tai, kad dviveidis manipuliantas Jim Halpert, negalėdamas gauti Pam Beesly, susidėjo su Karen Filippelli, šią apdurnindamas ir priversdamas įsimylėti. Toji durnelė taip ir padarė, o paskui buvo labai žiauriai išdurta.

Tai va, kadangi didelė dalis The Office žiūrovų nepagavo, kas per maklės, o labai norėjo, kad Pam ir Jim būtų kartu, tai dėl visko kaltino Karen, jos nekęsdami. Gan stipriai pagrįstas spėjimas, kad maždaug dešimtmečiu vėliau, kai internetuose atsirado Karen personažas, šis gavo savo vardą dėl to, kad daugeliui pernelyg stipriai ir kartu neigiamai (ir absoliučiai nepagrįstai neigiamai) buvo įsiminęs Karen Filippelli personažas.

Realiai - Karen yra bene labiausiai teigiamas, jokių blogų savybių neutrintis personažas visame seriale - ir graži, ir protinga, ir dora, sąžininga, ir darbšti, ir rūpestinga, ir taip toliau. Gal tai yra antra priežastis, dėl kurios ji sulaukė tiek neadekvačiai daug žiūrovų neapykantos - buvo pernelyg tvarkoje.

Robert California arba Robertas Kalifornija

Robert California (kaip dar paaiškėja - Bob Kazamakis arba The Lizard King) - ne per daug aktyvus, bet kraštutinai eigą pakreipęs personažas, kuris tapo direktoriumi ir korporacijos vadu. Visiškai manipuliantas, turintis daug energijos, nepaprastai stiprią įtaigą, savo gebėjimu užburti žmones - artimas ryškiausiems šarlatanams beigi aferistams, matomai galėtų pasivaržyti netgi ir su kokiu nors Grigorijumi Rasputinu. Ir per tai, netgi nieko nemokėdamas ir nesuprasdamas, sugeba taip paspausti įmonę, kad ji dirba tiesiog spirgėdama, net nepaisant daromų nesąmonių.

Visiškas cinikas, kuriam rūpi pinigai ir bobos, bet užtat to ir neslepiantis, ir gerai dėl to uždirbantis. Absoliučiai egocentriškas ir egoistiškas, nors ir ne narcisistiškas - t.y., savęs nepervertina, bet tiesiog ciniškai visko nori sau. Bent kelias serijas su šiuo personažu verta pažiūrėti bet kam, kas nori gauti supratimą apie kai kuriuos įmonių vadovybėje ir tarp akcininkų pasitaikančius tipažus.


Jo Bennet arba Džo Benetė

Jo Bennet - vėlyvesniuose sezonuose pasirodžiusi nauja savininkė. Absoliučiai verslo tipo, visiškai vertelgiška, su visiškai verslininkišku požiūriu, tiesiog tobulas tipažas žmonių, kurie savo vargu, atkaklumu, užsispyrimu ir kartu samdomų darbuotojų išnaudojimu pasiekė daug sėkmės. Tokie žmonės visiškai negaili ir savęs, ir kitų, viską uždominuodami. Savo gebėjimu visus įvertinti ir prispausti, Jo Bennet yra tokia, kad iš esmės, niekas negali net cyptelėti, kai ji ateina.

Kai Jo Bennet atsiranda, Dunder Mifflin labai staigiai pajunta transformaciją - iš tipiško lėktai stagnuojančios korporacijos padalinio įmonė pavirsta į privačios įmonės filialą, kur viskas pastatyta ant pardavimų didinimo. Ir štai tada staiga visiems paaiškėja, kad malti šūdą jau nebesigaus.