Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


OpenWindows

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
OpenWindows ir Open Look grafiniai elementai atrodė gerokai kitaip, nei dabar įprasta, bet susigaudyti nebuvo sunku, o išvaizda buvo daug kuo žymiai malonesnė, nei daugelio kitų grafinių aplinkų, ir nerėžė akių, buvo visia graži.

OpenWindows ir Open Look - tokia grafinė aplinka, kurią kadaise Sun Microsystems sukūrė savo SunOS sistemai, o paskui bandė platinti ir kitoms UNIX versijoms. Dirbo kartu su standartiniais X-Window, tačiau atrodė visai kitaip, negu įprasta buvo kitoms grafinėms aplinkoms, o ir realizuota irgi buvo keistai, su tokia Open Look biblioteka, realizuojančia visokius grafinius elementus, kaip kad meniu ir panašiai, bet irgi keistu būdu.

Visa šita grafinė aplinka buvo oficialiai išleista 1989 metais, nors realiai Open Look tūlkito kūrimas prasidėjo keleriais metais anksčiau, o ir šiaip buvo visokių ten bandymų kokį tai desktopą sukurti. Tai šituo kartu Sun Microsystems, o taip pat ir AT&T labai nepatingėjo pasėdėti ir pabandė sukurti kokią tai grafinę aplinką, kuri būtų geresnė už kitas. Dalis OpenWindows sprendimų buvo paskui pamėgdžiojami ir kitose sistemose - pvz., Windows 3 turėjo nors ir kitaip atrodančius, bet funkcionaliai nukopintus langų kampus.

Bene įdomiausia su ta Open Look biblioteka buvo tai, kad ji naudojo ne šiaip grafiškai nupaišomus meniu, langų elementus, mygtukus ir panašiai, o tokius iš specialių simbolių (fontų failuose surandamų), kažkaip panašiai, kaip pseudografikoje. Tai iš tų elementų būdavo padaromi ir tūriškai atrodantys elementai, kurie visai neatrodė bjauriai, nes atrodė visai gerai, tik labai jau keistai kažkaip. Bet kadangi viskas buvo iš mažų grafinių elementų, o iš jų sudaromi didesni elementai, tai kažkaip gavosi atidirbti tas bibliotekas taip, kad dirbo jos stebėtinai greitai ir programuotojams tuos elementus naudoti buvo visai patogu.

Kai vėliau buvo išleista Motif biblioteka, tai ji atrodė kaip neįmanomas stabdis, lyginant su Open Look, nes vos vilkosi ant daugumos tuomečių kompiuterių. Tai kai Sun Microsystems nutarė atsisakyti OpenWindows ir pereiti prie Motif ir CDE aplinkos, tai žiauriai daug žmonių buvo baisiai nepatenkinti ir plūdosi visokiais žodžiais. Juoba, kad OpenWindows buvo padorių spalvų, švelniai pilki langai nerėžė akių, skirtingai nuo daltoniškų spalvų kombinacijų iš CDE.

Tai dažnas senas perdyla iš tų senovinių laikų prisimena, kad kadaise buvo OpenWindows ir Open Look, ir tai buvo greita, gražu ir patogu, ir buvo daug geriau ir gražiau, negu visokie ten CDE.

Vėlyvais laikais nors ir ne visa, bet didelė dalis OpenWindows sistemos ir Open Look tūlkito buvo paleista į open sorcą, tai sukėlė kažkiek susidomėjimo ir nors ir vangiai, bet yra paskirų mėgėjų lyg ir tobulinama, tai kažką dar galima surasti. Taip pat galima rasti ir vieną kitą senais priešistoriniais laikais kompiliuotą programą su šitais tūlkitais, skirtą x86 tipo platformoms.