Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Pseudografika
Pseudografika - tai tokie ASCII simboliai, kurie skirti visokiems langams ir lentelėms paišyti. Simboliai specialiai taip sukonstruoti, kad iš jų gaunasi visai gražūs langai, visokie meniu, lentelės, pranešimai, mygtukai ir panašiai. Taigi, labai naudinga, kai kokias nors programas naudoji per terminalą, pvz., kokį nors ssh, ar kokiame nors senoviniame kompiuteryje.
Tipiškiausias ir labiausiai žinomas pseudografikos naudojimo pavyzdys - klasikinis Norton Commander, o taip pat ir puikūs jo klonai - FAR bei Midnight Commander. Panašiai, beje, pseudografiką naudoja ir daugelis kitų programų, skirtų DOS ar UNIX sistemoms.
Pseudografikos esminis privalumas - kad ji leidžia visokius gana neblogai atrodančius grafiškus daiktus paišyti tiesiog specializuotomis raidėmis, faktiškai tekstu. Tai reiškia, kad visas geras ekrano vaizdas užima nepaprastai mažai atminties ir gali būti nepaprastai greitai perduotas per kompiuterių tinklus, netgi kai ryšys be proto blogas. Kitas privalumas - kadangi nereikia jokios grafikos, pseudografika puikiai dirba netgi neįtikėtinai silpnuose kompiuteriuose.
Pseudografikos trūkumas - visgi ji nėra tinkama vaizdams atvaizduoti. Taigi, įstrižų linijų čia padaryti nesigaus, kaip nesigaus ir kokių nors paveiksliukų įdėti. Viskas sudaryta tik iš vertikalių ir horizontalių linijų bei visokių simbolių fono.