Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lapkričio 30

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Lapkričio 30" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Lapkričio 30 - tai mėnesio Lapkričio diena, kuri yra žymima skaičiumi 30. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Lapkričio 30 diena dažniausiai būna kartą per metus, Lapkričio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Lapkričio 29 ir prieš Lapkričio 31 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1861 metais prancūzų korvetė Alecton sugavo gigantišką kalmarą, kuris buvo toks didelis, kad jo taip ir nepavyko įtraukti į laivą.
  • 1918 metais Mažosios Lietuvos tautinė Taryba pasirašė sprendimą (Tilžės aktą), kuriuo nusprendė prisijungti prie Didžiosios Lietuvos. Pavyko planą įgyvendinti tik dalinai - Klaipėdos kraštas ilgainiui atiteko Lietuvai, tačiau Karaliaučiaus kraštą užsigrobė Rusija.
  • 1936 metais Londone užsidegė Krištolo rūmai (anglų kalba būtų "Crystal Palace") - dar 1851 metais pastatytas milžiniškas plieno, ketaus ir stiklo statinys, veikęs kaip parodų rūmai, o vėliau - ir kaip koncertų, renginių bei įvairios prekybos vieta. Milžiniškas (39m aukščio ir 550m ilgio) ir be proto brangus stiklo pastatas buvo laikomas milžinišku pasiekimu, daugelį metų neturėjusiu išvis netgi tolimo analogo niekur pasaulyje, t.y., vienas iš naujųjų laikų pasaulio stebuklų. Deja, suprojektuotas jis buvo su daugybe medinių grindų, o viduje buvo daugybė apdailos iš visokių gerai degančių audinių. Taigi, kilus gaisrui, ugnis išsiplėtė labai staigiai, o karščio pažeistos konstrukcijos po gaisro pasidarė niekam netinkamos.
  • 1939 metais šią dieną Raudonoji armija puolė Suomiją - šitaip prasidėjo Žiemos karas. Suomija priešinosi ir nors ir galų gale buvo priversta atiduoti sovietams daug savo teritorijų, visgi išlaikė nepriklausomybę. Sovietai tuo kartu smarkiai susimovė.
  • 1954 metais tokiame Sylacauga miestelyje, Alabamoje, JAV, nukrito meteoritas, kuris pramušė namo stogą, nukrito ant didelio medinio radijo imtuvo, kuris buvo pakankamai tvirtas, kad atlaikytų smūgį, tad meteoritas atšoko ir trenkėsi į moteriškę, tokią Ann Elizabeth Fowler Hodges. Šioji buvo smarkiai apibrozdinta ir apdeginta meteorito, tačiau vis dar galėjo eiti, tad ir išėjo į lauką ir paprašė aplinkinių pagalbos. Patį meteoritą vėliau konfiskavo vietos šerifas, kuris atidavė tą akmenį JAV karinėms oro pajėgoms, manydamas, kad čia gali būti koks nors kažkokių priešų ginklas. Šitas meteorito nukritimo atvejis yra pirmas patikimai dokumentuotas ir iki šiol vienintelis žinomas atvejis, kai meteoritas sužeidė žmogų.
  • 1966 metais Barbadosas tapo nepriklausoma valstybe, atsiskirdamas nuo Jungtinės Karalystės
  • 1967 metais jau ir Pietų Jemenas atsiskyrė nuo tos pačios Jungtinės Karalystės, taip pat tapdamas nepriklausomu
  • 1971 metais Iranas užsigrobė kelias salas (Abu Musa ir Didžiąją bei Mažąją Tunbą), kurios priklausė vienam iš arabų emyratų, gavusių laisvę po to, kai Jungtinė Karalystė išvedė savo pajėgas. Iranas, vos pajutęs, kad salos nesaugomos britų, jas puolė ir užsigrobė. Susidūrę su tokia agresija, paskiri arabų emyrai skubiai apsijungė į Jungtinius arabų emyratus, nes suprato, kad Iranas juos visus vieną po kito šitaip suokupuos. Nors Irano užgrobtos salos iki šiol lieka okupuotomis, tačiau Emyratai visgi išvengė tolimesnio Irano puolimo.
  • 1979 metais Pink Floyd išleido paskutinį albumą savo klasikine sudėtimi - tai buvo "The Wall". Šitas albumas Rytų bloke vėliau tapo simboliniu, lyg pusiau metarforiškai apdainuojančiu būsimą geležinės uždangos ir Berlyno sienos griuvimą. Praėjus dešimtmečiui tai ir išsipildė.
  • 1982 metais toksai Michael Jackson išleido savo populiariausią visų laikų albumą - "Thriller", kuris tapo ir bendrai pačiu populiariausiu visų laikų muzikos albumu pasaulyje.
  • 1988 metais šią dieną SSRS buvo išjungtos glūšilkės, kitaip tariant - radijo trikdžiai, kurie iki tol užslopindavo tokias radijo stotis, kaip kad Amerikos balsas, Laisvosios Europos radijas ir panašiai. Tiesa, dar kurį laiką protarpiais pabandymui tas glūšilkes įjungdavo kartais, bet tik retkarčiais. Taigi, žmonės nuo tada jau galėjo gauti realią informaciją, o ne tik cenzūros iškarpytą.
  • 1999 metais dvi Standard Oil dalys, Exxon ir Mobil, apsijungė, šitaip vėl tapdamos didžiausia kompanija visoje Žemės planetoje. Buvo kalbos, kad jos vėl pakeis savo pavadinimą į Standard Oil, bet vietoje to tos firmos bukai pakeitė pavadinimą į ExxonMobil.
  • 2013 metais, štai šios dienos ramų vakarą, bekoncertuojant garsiai grupei SBS, eilinį kartą sudegė legendarinis klubas Brodvėjus
  • 2018 metais mokytojai, kurie dar lapkričio 28 įsikėlė į švietimo ministeriją, pasijuto užspausti, nes vos keliolika jų liko viduje, kiti išėjo mitinguoti, tad viduje esančius visi pradėjo varyti lauk. Bet paskui grįžo mitingavę ir dešimtys mokytojų pradėjo lįsti į ministerijos vidų per langus. Kaip ir anksčiau, mokytojai nesugebėjo paaiškinti, kas negerai, bet reikalavo, kad atsistatydintų Jurgita Petrauskienė ir Saulius Skvernelis.


Dar apie Lapkričio 30

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Lapkričio 30: