Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Diktofonas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Diktofonas - tai toksai balso įrašymo prietaisas. Dabar vietoje diktofono galima naudoti bet kokį telefoną, tačiau senais laikais tai būdavo nelabai pigus daiktas.

Senų laikų diktofonai paprastai būdavo specialūs kasetiniai magnetofonai, kurie įrašinėti ir atkurti mokėdavo dvigubai lėtesniu greičiu, nei įprasti mageliai, o pagal išvaizdą buvo panašūs į įprastus kasetinius magnetofonus. Buvo, tiesa ir dar kitų variantų - veliau tie diktofonai sumažėjo ir pasidarė visai, kaip koks kasetinis plejeris, tik kad su mažu garsiakalbiuku, mikrofonu ir įrašymo galimybe. Paskui atsirado ir visiškai mikroskopinio dydžio audio kasetės, skirtos specialiai diktofonams, tai tada jau ir atsirado tokie diktofonai, kurie išvis buvo mažiukai, į marškinių kišenę telpantys.


Diktofonai-reporteriai

Radijo žurnalistai gi naudojo kiek kitą diktofonų rūšį - taip vadinamus reporterius, kurie mokėdavo įrašinėti garsą kraštutinai kokybiškai. Tai buvo svarbu, nes padarytą įrašą paskui reikdavo dar perrašyti į juostą, o paskui dar ir redaguoti, tad paprasti diktofonai reikalui netiko. Taip ir atsirado tie profesionalūs diktofonai-reporteriai.

Tokie aparatai, kaip Sony TC-D5 ar Marantz CP 430 buvo tiek geri, kad nors ir nešiojami, savo įrašų kokybe galėjo lygintis su geriausiomis HiFi dekomis, gamintomis tokių firmų, kaip Nakamichi. Tiesa, tokių nešiojamų magelių kaina irgi būdavo nevaikiška, o ir svoris būdavo geras, mat tikslumo ir patikimumo dėlei jie būdavo daromi iš metalo. Tai sverdavo su baterijomis daugiau kaip 2 kilogramus.

Nors savo išvaizda tokie aparatai priminė eilinį sovietinį Vesna magelį, realiai buvo be jokių plastmasių, su vien metaliniais mygtukais ir kitom detalėm. Taigi, tik iš pirmo žvilgsnio tokie mageliai atrodė nerimtai. Pačiupinėjus gi, matėsi, kad aparatas sukurtas tikrai sunkioms darbo sąlygoms.

Dabar gerai išsilaikęs profesionalus anų laikų kasetinis reporteris gali kainuoti kelis šimtus eurų, o jei rasite kur nors išvis nenaudotą su visomis pakuotėmis - tai gali kainuoti ir kokius 2 tūkstančius. Anais laikais baisiai brangūs aparatai savo kainą išlaikė ir iki šiolei.