Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Marantz

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Marantz - tokia visokią HiFi aparatūrą ir šiaip geras audio sistemas gaminanti firma, kuri buvo visai amerikoniška, įkurta Niu Jorke. Ilgą laiką tai buvo viena iš nedaugelio pasaulio kompanijų, kurie atsilaikė prieš japonų audio aparatūros gamintojus ir netgi sugebėjo augti. Netgi didžioji audio krizė nesužlugdė šios firmos.

Vienok laikai keičiasi ir štai jau Marantz apsijungė su japonų Denon ir va dabar jau kompanijos gamina aparatūrą, kurią paardžius, viduriuose kartais neatrasi kokių nors didesnių skirtumų. Visa korporacija vadinasi D+M Group ir gamina daug visokios audio aparatūros.

Kompaniją įkūrė toksai Saul Marantz, nuo kurio ir pavadinimas kilo. Pradėjo jis dar 1952, kai ėmė gaminti pradinius stiprintuvus, kurių gana daug reikdavo anais laikais, mat patefonai ar radijo imtuvai kartais eidavo be stiprintuvo. Firma gana gerai plėtėsi, tad ją 1964 nusipirko gerokai didesnė kompanija - tokia Superscope. Toji, savo ruožtu, sugalvojo, kad reikia perkelti bent jau dalį gamybos į Japoniją, kuri anuo metu buvo labai pigios darbo jėgos šalis. Taigi, nuo [[1966] metų prasidėjo Marantz gamyba Japonijoje, tiesa, ne savose gamyklose, o per tokią Standard Radio Corporation, kuri vėliau, nors ir būdama visiškai nepriklausoma kompanija, persivadino į Marantz Japan.

Tiesa, kadangi firma vis žiūrėjo į kokybę, tai 1974 atsidarė gamyklą ir Belgijoje. Galų gale viskas baigėsi dar geresniu pardavimu - 1980 firmą nusipirko Philips, kurie čia ir pamatė, kad galima augintis verslą. Bet paskui atėjo didžioji audio krizė ir nors MArantz vis dar laikėsi, visgi Philips juos pardavė. O pardavė tai pačiai Marantz Japan, kuri iki tol tebuvo komponentus gaminusiais fabrikais. Žodžiu, tokiu būdu Marantz galų gale, 2001 metais tapo pilnaverte firma, kuri viską ir pati kuria, ir parduoda, ir gamina. Bet tai vos po metų, 2002, ėmė ir apsijungė su Denon.

Štai vat taip ir prasidėjo tada Marantz aparatūros viduriai panašėti į Denon, o Denon aparatūros viduriai į Marantz. Bet kainos skiriasi pusantro karto, nes Marantz yra geriau, o todėl ir brangiau.