Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nakamichi

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia tokia daug dvasingumo savyje nešanti nuotrauka, vaizduojanti Nakamichi 1000 ZXL kasetinį magnetofoną.
O čia toksai Nakamichi Dragon magnetofonas, iš tų, kurie bent iš principo buvo ir yra įperkami, bet savybėmis prilygsta tam 1000 ZXL, todėl labai daugelio visaip giriami.

Nakamichi - tokia japonų firma, kuri tapo visų laikų aukštos klasės kasetinių magnetofonų etalonu taip stipriai, kad iš esmės, labiau etaloninių firmų kaip ir nėra. Visos kitos arba tik bandė prilygti, bet gamino kažką pigaus, kaip Onkyo ar Akai, arba gamino ne tiek normalius magnetofonus, kiek jau kokią tai pusiau profesionalią ar profesionalią aparatūrą, kuri nebūtinai būdavo malonesnė vartotojui, netgi jei ir geresnes charakteristikas turinti (pvz., kaip Tandberg ar Studer).

Taigi, išties Nakamichi tapo tiesiog kokiu tai HiFi simboliu ir svaigesiu tame tarpe audiofilų, kur jie dar kažką susigaudo apie audio kokybę ir nekliedi apie visokius auksinius kabelius.

Magnetofonų technologijoje Nakamichi pagarsėjo kaip ta pirma firma, kuri sugebėjo į kasetinius magnetofonus įkišti automatinį magnetinių galvučių azimuto (palinkimo) automatinį valdymą įkišti. Tas dalykas išsprendė vieną seniai žinomą bėdą, kad su vienu magnetofonu įrašytas įrašas kiek prasčiau atsikuria, kai atkurdinėjamas kitu magnetofonu, nes galvučių palinkimas, kad ir nesmarkiai, bet skiriasi. Vienintelė firma, kuri kasetiniuose magnetofonuose tą atkartojo, buvo Marantz, bet ir tai tik pavieniame modelyje.

Iš visų Nakamichi magnetofonų modelių gal keletas yra žinomiausi:

  • Nakamichi 1000 ZXL - laikomas visų laikų geriausiu magnetofonu ever, nors ir klaikiai brangiu. Tiesa, čia tarp neprofesionalių magnetofonų, nes pas profesionalus kiek kiti kriterijai būdavo.
  • Nakamichi Dragon - laikomas geriausiu visų laikų kasetiniu magnetofonu iš tų, kuriuos įmanoma įpirkti ir bendrai kaip nors gauti. Išleistas keliais metais vėliau už Nakamichi 1000 ZXL, turėjo daugumą pastarojo magnetofono galimybių, tačiau tiesiog buvo maždaug dvigubai pigesnis.
  • Nakamichi MR-1 - buvo pardavinėjamas kaip profesionalus magnetofonas, kainavo dvigubai mažiau, nei koksai nors Dragon (~1000 dolerių) ir turėjo geriausias ever charakteristikas iš visų, kada nors gamintų magnetofonų. Kadangi jis buvo skirtas daugiau profesionalams, gamintas nelabai dideliais kiekiais, tai ir liko nelabai žinomas. Tačiau skirtingai nuo visokių magnetofonų su keičiamais azimutais, šitas išties nesensta ir šiais laikais, jei rasit, tai veiks kuo puikiausiai.

Tarp kitko, 1979 metais išleisto Nakamichi 1000 ZXL magnetofono kaina buvo 3800 dolerių. Dabartiniais pinigais tai būtų 15000 baksų. Ir tai nebuvo aparatūra, skirta mulkinti visokiems audiofilams - tai buvo tiesiog kraštutinai geras kasetinis magnetofonas. Nakamichi 1000 ZXL Gold, versija išleista prabangos norintiems (tiesiog su paauksuotu priekiu) kainavo 6000 dolerių. Vėliau vietoje Nakamichi 1000 ZXL išleistas Nakamichi Dragon, kainavo maždaug dvigubai pigiau - 1850 dolerių.

Nakamichi magnetofonai su automatiniu azimutu buvo išties geri tiktai tuo, kad gerai prisitaikydavo prie įrašų, įrašytų kitais magnetofonais. Ir tas prisitaikymas būdavo tuo geresnis, kuo įrašantis magnetofonas būdavo prasčiau sureguliuotas. Taigi, lyginant su gan prastais ir prastai sureguliuotais magnetofonais, Nakamichi išties atrodė kaip stebuklas, bet lyginant su labai gerais ir gerai sureguliuotais - tokių didelių skirtumų jau nebebuvo.

Šiais laikais, nors daugelis ir labai smarkiai vertina tuos Nakamichi Dragon magnetofonus su automatiniu azimutu, tas vertinimas yra pagrįstas tiktai senomis legendomis. Reikalas tas, kad labai subtilūs mechanizmai gana greitai dilo, įtaką darė ir tepalo tirštėjimas, tad dabar normaliai veikiančių Nakamichi Dragon magnetofonų ne taip jau ir lengva surasti. O kai tie azimutai neveikia, tai išsiklaipymas gali būti toksai didelis, kad netgi smarkiai nudrožta Vilma gali skambėti geriau. Tuo tarpu pataisyti tos galvučių azimutų mechanikos yra beveik neįmanoma. Todėl nors ir koks tai buvo navarotas tos azimutą keičiančios galvutės, dabar, praėjus daugeliui metų, tas navarotas veikia kaip šūdas, o normaliai veikiančio jūs nerasit.

Dar beje, yra mitas, kad esą Nakamichi niekada negamino juostinių magnetofonų, nes norėjo įrodyti, kad viską galima ir su kasetiniais padaryti. Tai gal įrodyti išties ką nors ir norėjo, bet juostinius magnetofonus irgi gamino, maždaug gal iki kokių 1970 ar panašiai. Tik tie magnetofonai vis dar nepasižymėjo kažkokiu išskirtinumu, o Nakamichi dar nebuvo įsivažiavusi firma, tai dėl to tie Nakamichi juostiniai magai ir liko nežinomi.

Daugelis sako, kad Nakamichi buvo visų laikų patys geriausi kasetiniai magnetofonai ever, bet tai išties gal ir nėra tiesa. Tiesiog tie, kas taip sako, netgi anais laikais nebuvo priaugę iki Studer, Revox ir Tandberg.

Deja, laikai pasikeitė, paskui atėjo didžioji audio krizė, o Nakamichi, kartu su Sansui ir AKAI pakliuvo į tokio sukčiaus James Ting pinkles, kur susigundė Grande Holdings fondo pinigais. Nei viena iš kompanijų, kurias šitas sukčius įtikino bendradarbiauti, geruoju nebaigė. Nuo 1998 šitą kompaniją suėdė Grande Holdings sukčiai, o paskui pavertė į tiesiog eilinio pigaus kiniško šlamšto brendą. Dar paskui, atradę, kad brendas kažkaip nespėjo iki galo savęs sukompromituoti, kiniečiai vėl pradėjo bandyti su juo gaminti tipo geresnes prekes, bet visvien, su senu Nakamichi tai nieko bendro nebeturi.

Beje, patsai Niro Nakamichi, jaunesnysis įkūrėjo brolis, vienas iš savininkų, iš kurių kompanija buvo pagrobta, 1998 metais įkūrė savo firmą - Mechanical Research Corporation, kuri HiFi aparatūrą gamina iki šiolei.