Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Coherent
Coherent - viena iš tipiškų UNIX sistemų, kuri buvo visiškai nepriklausomai padaryta, neimant kodo nei iš System V, nei iš BSD, nei iš dar kur nors. Tokia kompanija, "Mark Williams Company", sukūrė šią sistemą apie 1980 metus, pradžioje tiesiog kažkokiems neaiškiems reikalams, o vėliau - pardavinėjo PC ir kitiems kompiuteriams.
Kadangi OS buvo sukurta tvarkingai nuo nulio, o kartu buvo labai gerai atitinkanti visus UNIX įprastus valdymo būdus, tai kurį laiką ganėtinai populiarėjo. Pradžioje sistema buvo skirta PDP-11 mašinoms, paskui atsirado PC tipo kompiuteriams su x86 procesoriais, dar paskui ir visokiems kompiuteriams su Z8000 ir 68000 procesoriais.
Apie 198x Coherent buvo viena iš stipresnių UNIX sistemų, kurios oficialiai nebuvo UNIX (nes neleido pavadinimas), bet kartu visvien buvo UNIX. Coherent galimybės ant tiek gerai atitiko AT&T kurto UNIX galimybes ir veikimą, kad pastaroji kompanija netgi buvo iškėlusi ultimatumą - arba duoti susipažinti su pradiniais tekstais, arba keliauti į teismą. Susipažinti su tekstais teko pačiam Dennis Ritchie, kuris buvo pirmų UNIX kūrėjas, ir šis labai nustebęs paskui pasakė, kad ne, nerado nieko, kas jam būtų pažįstama - viskas ten buvo perrašyta iš naujo.
Vėlesniais laikais Coherent UNIX kiek vystėsi, tačiau ganėtinai netolygiai - tarpais labai atsilikdamas ir tada niekas nesuprasdavo, kodėl mokėti 500 baksų už sistemą, kuri yra panaši, kaip kitos UNIX už 99 baksus, o dar kiti nesuprasdavo, kodėl mokėti tuos 500 baksų, kai gauni daug daug mažiau, nei duoda kiti UNIX.
Nors galų gale Coherent sistemoms visgi atsirado ir X-Window, ir dvejetainis suderinamumas su visokiomis SCO UNIX sistemomis, ir panašiai, šitas UNIX visgi vystėsi lievai, lėtai ir galų gale nusibaigė kartu su visa jį kūrusia firma 1995 metais. Dar po 20 metų, jau 2015, kažkokiu būdu išlindo Coherent sorcai pagal kokią tai open source licenciją, bet tai jau niekam nebebuvo įdomu.
Dar žr.
Buvo ir kitų kažkokių nepriklausomų UNIX sistemų, kurios atskirai nuo didžiųjų gamintojų egzistavo: