Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Chimera Linux
Chimera Linux - atrodo, visiškai dar nauja, bet matomai bus labai gera Linux distribucija, mat galų gale kažkuriuos žmones galutinai užkniso visokie ten kliedesiai apie GNU/Linux bei totalinis balaganas, tai jie ėmė ir padarė Linux variantą, kuris yra BSD. Sistemą pradėjo toksai Daniel Kolesa su paskui jau prisijungusia kokių tai kitų programuotojų chebra.
Kitaip tariant, kernelis tai čia tas pats, bet štai visa kita jau keliauja iš BSD tipo sistemų, pagrindinai iš FreeBSD. O kad nebūtų mažai, tai šitas Linux po savim pasijungė tokį LLVM projektą, kurio tikslas - kažkaip susitvarkyti su kitu balaganu, kuris kyla iš nenormalaus GCC ir visokių GNU bibliotekų naudojimu, dėl ko įvairiose OS tenka turėti kartais ir po dešimtį tų pat bibliotekų versijų, o galų gale, neapsikentus - visą softą išvis instaliuotis lokaliai ir su nuosavomis bibliotekų versijomis, statiškai sukompiliuotą. Šita nesąmonė su bibliotekomis ir jų nesuderinamumais jau seniai visus užkniso, bet kabo nepataisyta jau maždaug du dešimtmečius ir neatrodo, kad pasitaisys, nes viskas blogėja. Taigi, čia chebra ir paėmė kažkokį sprendimą visą tą iškirst iš pašaknų - pagal galimybę išmetė GNU šūdus ir kiek galėjo, sudėjo LLVM, kas reiškia normalų sistemos tęstinumą. Iš esmės tai reiškia gana komplikuotą darbą - nes reiškia, kad visą sistemą turi perkompiliuoti LLVM kompiliatorius, o sistemą perkelti ant kito kompiliatoriaus nebūna paprasta.
Pagrindinis Chimera Linux kūrėjas ir projekto startuotojas - toksai Čekijos programuotojas Daniel Kolesa, anksčiau pagarsėjęs, kaip vienas iš esminių Void Linux programuotojų. Pastaroji Linux buvo sukurta nuo kernelio sorcų, kaip visiškai atskira Linux sistema, pernaudojanti BSD programų paketus, o taip pat turinti ne Linux įprastą systemd, o BSD įprastą runit OS pakėlimo ir runlevelių sistemą. Žodžiu, jau buvo tokia pusiau BSD sistema.
Vėliau jau Daniel Kolesa užsiėmė programavimu, pats vėl iš naujo padarė nuo sorcų savo Linux tik su dinit vietoje runit, o taip pat jau ir be visokių GNU coreutils, nes vietoje to susirado bsdutils, kuriuos pats smarkiai praplėtė, taip gavosi chimerautils (kas, atrodo, paskui buvo bakportinta atgal į BSD). Žodžiu, skirtingai nuo 95% naujų Linux distribucijų atvejų, čia jau pagrindinis kūrėjas realiai programuoja ir daro rimtą naują funkcionalumą.
Dėl gana masyvaus perdarymo Chimera Linux iš esmės yra tapęs panašesniu į klasikines tvarkingas BSD tipo OS. Nors pagal kernelį tai visvien vis dar yra Linux, t.y., kažkas artimesnio System V sistemoms.
Žodžiu, nesigilinant per daug, rekomenduojam šitą Linux, nes jis geresnis už kitus bus. Jei projektas gerai augs, tai matyt gerokai dalykų paskui ir į senas BSD sistemas persikels.
Ai, dar pridėsim, kad Chimera Linux reiškia, kad Linux irgi priklauso kažkokiems demonams, nes ir Chimera, ir BSD.