Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Demonai
Demonai (nuo anglų kalba - daemon) - tai tokios specialios programos, kurios dirba savo darbą kur nors kompiuteryje taip, kad vartotojas apie jas gal netgi nieko ir nežino. Ir gal jam ir nereikia žinoti apie tas programas, nes jos sau dirba ir čia jų reikalas, ką jos tenai dirba.
Paprastai demonai veikia, kaip visiškai neinteraktyvios programos, t.y., vartotojas su jais netgi negali ir pabendrauti kaip nors, nes jokio vartotojo interfeiso gali ir nebūti. Demonai dirba kažkur fone, niekam netrukdydami, o jei su jais reikia kam nors sąveikauti - tai sąveikauja kitos programos, ir ta sąveika vyksta kokiais nors neretai specialiais būdais. Būtent dėl tokio savo kitapusinio, į dvasias panašaus egzistavimo UNIX programuotojai ir praminė šitas programas demonais.
Demonai pirmiausiai atsirado BSD tipo UNIX sistemose ir kurį laiką buvo vienas iš tokių specialių bruožų, kuriais BSD skyrės ir nuo kito tipo UNIX, kaip kad System V, ir nuo visokių kitų operacinių sistemų apskritai. Tai dėl šitos priežasties demonai yra tapę visokių BSD sistemų neformaliu logotipu, o visos BSD sistemos laikomos velnio apsėstomis ir pilnomis kažkokio satanizmo.
Tipiški demonai daro įvairius darbus, kurių reikia nuolat, visą parą ir kur nereikia kištis vartotojams. Kaip pvz., kažkurie demonai valdo automatinius sistemos priežiūros darbus, kiti valdo logų rašymą, treti servuoja elektroninį paštą, ketvirti - kokį nors HTTP, penkti - dar ką nors. Tokios žinomos programos, kaip MySQL ar Apache - tai irgi yra demonai.
Vėlesniais laikais demonus daug kas bandė pervadinti, pvz., pavadinti servisais ar dar kaip nors, tačiau iš tų bandymų visi nesunkiai atskirdavo lamerius, tai visada tyčiodavosi. Jei kas nors UNIX demoną pavadina servisu ar kokiu kitu panašiu žodžiu - tai išsyk matosi, kad lopas ir dalbajobas, kurio negalima prie kompų prileisti.
Dar paskui demonų konceptas numigravo ir į kitas OS, taip ir kitur atsirado panašiai veikiančios programos. Pvz., DOS tipo sistemose atsirado TSR, o Windows - visokie servisai, kurie atlieka panašias funkcijas, kaip UNIX demonai.
Dar kiti Pipedijai žinomi demonai
Savaime aišku, demonai yra ne vien kompiuteriuose ir ne vien UNIX ir BSD. Dar daugiau demonų yra visai kitose pakampėse. O ir žinomi tie demonai nuo seno - ne veltui jų išvarymui buvo sukurtas ir didis visų inkvizitorių vadovas - Raganų kūjis, kuriame daug visokių demoniškų klastų aprašyta.
Štai čia kažkiek kitų žinomų demonų, kurie labai iš skirtingų sričių yra, tarpusavy daugelis visiškai nepanašūs:
Dar kiti demonai
Yra ir dar kiti demonai, kurie žinomi iš senosios demonologijos. Tie demonai yra visokie mistiniai, prietariniai ir dvasiniai, taip kad turi savyje daug dvasingumo. Taigi, klasikinėje demonologijoje yra ir visa demonų klasifikacija, kuri ganėtinai sudėtinga ir daug filosofinio pagrindo turinti.
Krikščionybėje ir islame skaitoma, kad demonai - tai, iš esmės, tas pats, kas ir angelai, tik numušti Dievo į Pragarą ir Žemę, kitaip tariant - ištremti iš Rojaus.
Svarbu žinoti, kad demonai neturi lyties, nors gali kokia nors lytimi apsimesti. Reikalas gi tas, kad lytis yra reikalinga dauginimuisi, o gi demonai yra nesidauginantys, o sukurti iš kažkur, be jokių lytinių santykiu ir be jokio gimimo. Taip kad ir patys lyties neturi.
Čia kažkiek žinomesnių, klasikinių demonų iš demonologinės aplinkos, kurie dar atsakingi ir už atskiras didžiąsias nuodėmes:
- Liuciferis - puikybė, dar vadinamas demonų princas
- Belzebubas - pagieža (pavydas dėl laimės kitiems)
- Šėtonas - pyktis arba rūstybė
- Abadonas - tingėjimas
- Mamona - godumas
- Belfegoras - rajumas, apsirijimas
- Asmodėjus - gašlumas
Taip pat yra ir daug visokių smulkesnių demonų, kurie egzistuoja dideliais kiekiais, tai netgi neturi ir savo vardų. Bene svarbiausios yra šios dvi rūšys: