Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 2

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 2" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 2 diena yra ta diena, kuri eina po Birželio 1 ir prieš pat Birželio 3[reikalingas šaltinis]. Birželio 2 diena yra kiekvienų metų Birželio mėnesį[reikalingas šaltinis]. Ji dažniausiai būna po Birželio 1 ir prieš Birželio 3 dieną.

Skaičiumi Birželio 2 diena užrašoma kaip 0602 arba 6 mėnesio 2 diena.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1692 buvo nuteista pirmoji iš Salemo raganų, tokia Bridget Bishop, kuri buvo pripažinta kalta už kažkokį raganavimą ir paskui pakarta.
  • 1793 metais šią dieną prasidėjo teroro epocha, pats pirmasis revoliucinio teroro atvejis žmonijos istorijoje. O pradžia buvo paprasta - toksai Prancūzijos revoliucijos veikėjas Jean-Paul Marat įsakė suimti kažkokius 22 žirondistų frakcijos deputatus, kurie jam oponavo ir nenorėjo žudynių. Tai kad neoponuotų, tai ir suėmė. O paskui jau prasidėjo visokie didesni suėmimai, dar daugiau suėmimų, o paskui jau ir vis masiškesni ir masiškesni žmonių žudymai, galų gale žudant netgi ir vaikus. Paskui istorikai pastebėjo, kad kažkaip neretai po visokių didelių revoliucijų ar perversmų vyksta kažkuo panašios žudynės, o kiti veikėjai, pvz., komunistai, netgi sugalvojo, kad taip būtinai ir reikia daryti, nes tik tada revoliucija laimės, jei žudynės bus pakankamai masinės, nes atseit revoliucijos pralaimi tik dėl to, kad nepakankamai daug visokių revoliucijos priešų išžudo.
  • 1896 toksai Guglielmo Marconi užpatentavo radijo telegrafą, kas išties buvo radija. Taip Italija tapo radiją išradusia šalimi. Nuo viso to paskui prasidėjo ir radijos, ir mobiliakai, o galų gale - ir 5G.
  • 1946 metais Italija per referendumą kažkaip vos ne per nesusipratimą nubalsavo, kad nereikia jai karaliaus ir pavirto į respubliką, o karalius Umberto II buvo išmestas velniop. Dar prieš savo karaliavimą tasai Umberto II jau buvo pagarsėjęs, kaip generolas, kuris sugebėjo pralaimėti Prancūzijai, kurią užpuolė jau po to, kai šioji kapituliavo prieš Vokietiją. Anuokart jis išsisuko tik dėl to, kad vokiečiai paskui prancūzus prispaudė kapituliuoti ir prieš italus, nors prancūzai su neaktyvios kariuomenės likučiais numušė Italijos kariuomenę. Taigi, gavosi taip, kad prancūzai kapituliavo prieš kariuomenę, kurią patys sugebėjo išdaužyti netgi jau būdami kapituliavę. Štai tokio lygio karalius buvo tasai Umberto II. Tai kuriem galam toksai karalius, kuris sugeba pralaimėti netgi prieš tuos, kas jau pasidavė?
  • 1953 metais šią dieną buvo karūnuota karalienė Elžbieta II, kuri tapo Jungtinės Karalystės, Kanados, Australijos, Naujosios Zelandijos karaliene, o kartu ir Tautų sandraugos vadove ir bendrai didžiausia pasaulio vadove, kokie tik egzistuoja, nes nors Britų Imperija ir prarasta, bet galybės pėdsakai vis dar galingi. Tai šita proga buvo surengta pirma pasaulyje tarptautinė pasaulinė gyva TV transliacija per visą planetą.
  • 1962 metais įvyko Novočerkasko demonstracijos sušaudymas. SSRS tuo metu buvo prasidėjusi maisto produktų krizė, tad valdžia padidino maisto produktų kainas, bandydama kažkiek sumažinti maisto produktų pirkimą. Visa tai buvo apiforminta, kaip maisto kainų didinimas pagal dirbančiųjų reikalavimus. Bet vat Novočerkaske kažkaip nesigavo to suvaldyti įprastais KGB metodais, tai darbininkai išėjo į mitingą protestuoti. Suvažiavo KGB Vidaus reikalų kariuomenė, pradėjo šaudyti į žmones. Pagal daug vėlesnius ofcialius duomenis, 26 žmonės buvo nužudyti, dar 87 buvo sužeisti. Dar 7 buvo paskui nuteisti sušaudyti, o dar 105 žmonės nuteisti nuo 10 iki 15 metų kalėjimo, kad daugiau nemitinguotų. Pagal neoficialius duomenis, nužudytų ir sužeistų skaičius galėjo būti bent kelis kartus didesnis, nes vienas iš slėpimo būdų buvo tiesiog skaičių mažinimas netgi slaptuose KGB dokumentuose.
  • 1964 metais sukurta teroristinė Palestinos išsivadavimo organizacija
  • 1968 metais Aleksandro Solženicino rankraštis Gulago archipelagas buvo slapta baigtas, sufotografuotas ant mikrofilmo ir išgabentas į Vakarus, į Šveicariją. Nuo to laiko pasaulis gavo pirmą nuoseklų, išsamų ir baisų pasakojimą apie sovietinę lagerių sistemą. Knygoje buvo surašyti 257 kalinių liudijimai, paties autoriaus patirtys lageriuose ir t.t., visa lagerių sistemos istorija nuo 1918 iki 1956 metų, didele dalimi surinkta pačiam autoriui sėdint kalėjimuose ir lageriuose. Knygos rašymas užtruko maždaug dešimtmetį. Kai vėliau ji buvo supublikuota Vakaruose, SSRS vadovybė taip pasiuto, kad negalėjo nei nužudyt, nei pasodint į kalėjimą, nei pasodint į durnyną, nei dar kažką padaryt, tai todėl galų gale tiesiog išsiuntė Solženiciną į Vakarus, kad bent jau jo nebūtų šalies viduje.
  • 1979 metais komunistinė Lenkija neatlaikė savo tikinčiųjų spaudimo ir įsileido popiežių, ir tai buvo pirmas istorijoje atvejis, kai popiežių įsileido komunistinė valstybė. Tai paskui Lenkijos tikintieji dar labaiu ėmė reikalauti teisių, tai paskui baigėsi viskas karine padėtim, SSRS kariuomenės įvedimu ir panašiai.
  • 1981 metais SSRS pradėjo atvirą spaudimą ir kampanijos prieš Lenkiją pradžią - Pravda laikraštyje paskelbė apie tai, kad Lenkija nuolaidžiauja komunizmo priešams ir kad nieko nedaro, ir kad jai reikia pagalbos. Paskui tai baigėsi sovietų kariuomenės įvedimu į Lenkiją.
  • 2009 metais transporto spūstys paralyžiavo eismą Vilniaus gatvėmis. Iki vasaros pabaigos uždarytas Lazdynų tiltas verčia vairuotojus ieškoti kitų maršrutų.
  • 2016 Lietuvoje atsidarė Lidl, tai ta proga šie prekybos centrai buvo tiesiog apgulti žmonių, didžiulės eilės laukė, kad galėtų nusipirkti pigesnių prekių, o kiti prekybos tinklai verkė graudžiomis ašaromis ir staigiai mažino kainas, kartais netgi kartais, o ne procentais.

Dar apie Birželio 2

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 2: