Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Atom

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Atom - toksai editorius, kurį tokia GitHub kompanija kadaise sukūrė programuotojams ir paleido naudojimui už dyką. Stebėtinai geras editorius, kuris nors ir toli gražu neprilygsta savo galimybėmis kokiam nors priešistoriniam Multi-Edit, bet užtai yra paprastas išmokti ir naudoti, o kartu daug kartų galingesnis, nei įprasti Notepad ar netgi geresni editoriai.

Skirtingai nuo iškrypėliškų Vim ar panašių editorių, Atom yra realiai lengvai naudojamas ir puikus. Jis turi langą su tabais, kairėje pusėje rodo visą failų ir katalogų medį, pagrindiniame lange - pačius failus, kuriuos išsyk ten galima ir redaguoti. O jei esi programuotojas su papildomais nuokrypiais ar iškrypiais, tai leidžia ir visokių pluginų prisidėti ir kitų išplėsčių, kurios gal ir naudingos, nors gal ir nelabai.

Kaip ir kiti padorūs šių laikų editoriai, Atom palaiko įvairias programavimo kalbas, tai moka jų sintakses hailaitinti - pvz., kokį nors PHP, JavaScript, Python ar dar ką nors, kuo įvairūs programuotojai programuoja.

Kaip sako, Microsoft vieną kartą nusipirko GitHub su visu šituo Atom editoriumi ir paleido savo pačių Atom versiją, bet seno tikro Atom kažkodėl dėl visiškai nesuprantamų priežasčių nenukilino. Kas labai neįprasta, nes Microsoft paprastai nukilina visas softo versijas, kurių nesuintegruoja į savo pagrindinius brančus. Taigi, suintegruota versija irgi buvo paleista, kaip atskiras softas - Visual Studio Code.

Kad ir yra dabar tasai Visual Studio Code, visvien developinamas ir Atom, ir abudu softai kažkiek skiriasi, tai sunku pasakyti, kuris yra geresnis, nes savybės skiriasi nelabai smarkiai, tačiau tokiais dalykais, kurie labiau veikia, kai naudoji - pvz., Atom nekiša taip visokių autokomplytinimų, tuo tarpu Visual Studio Code tą kiša. Bet čia ir sunku pasakyti, kas geriau, o kas blogiau.

Šiaip tai Atom yra geras editorius, skirtas visai rimtai programuojantiems, tačiau lengvai įsisavinamas ir paprastesnių žmonių, o taip pat labai patogus adminams, kuriems prireikia redaguoti diesnius kiekius konfigų. Rekomenduojame.

Dar bajerių

Nors Linux skirtos programos yra aparatiškai sąlyginai nepriklausomos ir lengvai persikelia į kitas aparatūras, Atom yra tik i386 architektūrai, tačiau nėra varianto ARM architektūrai, kaip kad Raspberry Pi. Kokiu būdu durni devai sugebėjo savo softą padaryti taip, kad jis netiktų kitam hardwarui, nors jis tėra visiškai jūzerlandinė programa - niekas negali paaiškinti.

Fantastiškas paradoksas yra tas, kad kai GitHub kompaniją nusipirko Microsoft, šie padarė forką iš Atom, kurį pavadino "Visual Studio Code". Ir tas jų forkas dirba ant kitų platformų, įskaitant ir ARM bei Raspberry Pi.


Dar kiti Atom

Senais laikais, kadaise senovėje, buvo toksai Atom protokolas, nieko bendro su jokiu editoriumi neturėjęs. Tai tasai protokolas buvo naujienoms visokioms publikuoti skirtas, ir konkuravo jisai su RSS. Bet ilgainiui RSS visgi ėmė dominuoti, tad Atom buvo didesne dalimi išstumtas - maždaug 4 iš 5 puslapių būdavo RSS, o likusiuose - jau Atom.

Bet dar paskui Google kažkas susišvietė ir jie ėmė per visur, kur gali naikinti ir RSS, ir Atom, tai galų gale praktiškai neliko nei vieno, nei kito. Na, RSS dar naudoja kai kurie padoriai padaryti puslapiai, pvz., realizuoti ant WordPress, bet tai jau greičiau visokia išimtis, nei taisyklė. O Atom išvis niekas jau nebenaudoja.