Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
PHP
PHP - programavimo kalba, plačiausiai naudojama internetuose. Išties nelabai tikusi, savo sintakse - tiesiog kažkoksai JavaScript ir C kalbos pamėgdžiojimas, ale gi užtat paprasta, nelyg Basic, tiksliau gal net ir paprastesnė net.
Nemaišyti su PHP-Fusion TVS.
Dar čia turim pasakyti, kad visokie MediaWiki beigi WordPress irgi yra parašyti ant PHP, į visą tą reikalą kažkaip įveliant ir HTML bei MySQL, tačiau jau šitus žodžius tesuprastų nebent kokie nors kompiuterastai.
PHP istorija
Kadaise kažkoksai veikėjas, naudojęs dabar jau užmirštus CGI ir SSI susiprogramavo sav namų puslapėlį, o tuos skriptus, kuriuos naudojo, paskelbė kaip "Peter's Home Page Tools". Paskui kažkaip kilo nesupratimų, kas tas Peter ir kuo jis čia dėtas, tai dabar tos istorijos jau neatseksit, ale apie kokius 1995 toksai Rasmus Lerdorf perleido tuos pačius Perl skriptus jau kaip "Personal Home Page Tools". Kadangi tasai Rasmus visai ne Peter, tai buvo nemažai klausimų, kas gi buvo tasai Peter, tačiau kadangi nuo to laiko jau praėjo pora dešimtmečių, niekas tų dalykų nebeatmena, tai gal ir nesvarbu. Tiesiog apie tą Peterį niekas dabar neatsimena, todėl Pipedija jaučia pareigą apie tai priminti.
O jau paskui pasirodė PHP 2, kur viskas buvo pataisyta - tasai daiktas vadinosi Personal Home Page Construction Kit ir Form Interpreter - PHP/FI. Išties tai buvo kažkokie CGI skriptai, kurie gal kažkam ir palengvindavo gyvenimą, bet buvo labai jau netikę, padaryti ant C ir nelabai protingai.
O dar paskui pasirodė PHP 3, kuris jau buvo normalus Apache modulis, dirbantis 100 kartų greičiau ir išties panašus į normalią programavimo kalbą - štai jau tada ne tiek dėl kokių nors galimybių, kiek dėl neįtikėtino greičio.
Anuomet gi buvo tokia bėda, kad Apache vis darydavo kokį nors fork, kiekvieną kartą paleidžiant UNIX programą. Tai kad ir 10 kartų greičiau dirbanti C kalba parašyta PHP/FI programa stabdydavo taip baisiai, kad nuo to Perl būdingo stabdymo, kuris būdavo PHP Tools programoms, neišgelbėdavo anei beveik nei kiek visai, nes serveris visvien užsidusindavo. O vat kai atsirado Apache modulis, tai jokių fork neliko, o todėl greitis išaugo taip žvėriškai, kad kelis metus niekas netgi lygintis negalėjo. Tsai vat dėl to greitumo viskas ir paplito.
Dar čia verta prisiminti, kad PHP 3 neturėjo jokio objektinio programavimo pėdsakų, o buvo grynai procedūrinė kalba, kaip kokia C kalba. Tai irgi buvo padaryta dėl greičio - procedūrinės kalbos nepaprastai greitos, lyginant su objektinėmis. Bet paskui visokie nesusigaudantys objektų mėgėjai taip atkakliai zyzė apie objektiškumus, kad jie atsirado ir PHP. Aišku, PHP nuo to sulėtėjo apie 10 kartų, bet ką jau ten, kai per tą laią kompai pagreitėjo.
Taip kažkokio Peterio asmeninio puslapėlio programavimas tapo viena iš populiariausių šio meto programavimo kalbų.