Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
TXT
TXT arba tekstinis formatas - tai toksai failų formatas, o taip pat ir failų išplėtimas, reiškiantis, kad čia tiesiog tekstinis failas. Vienok tų tekstinių failų gali būti visokių, taip kad išplėtimas dar nereiškia, kad tą failą perskaitysite.
Dažniausiai pasitaiko tekstiniai failai ASCII koduotėje, bet jei bus UTF, tai reiks ir programos, kuri tą UTF palaikytų, taip kad nors ir bus failo viduje kažkoksai tekstas, paprastas editorius gali rodyti nesąmones, ypač dar jei tas editorius yra visiškai senas ir sukurtas kokiais tai priešistoriniais laikais. Bet gali būti, kad jums pasitaikys EBCDIC, tai nelinkime, nes nežinosit ką daryt.
Yra ir kitų bėdų - visi tekstiniai failai yra trijų rūšių, kur skirtingai eilutės galas užkoduotas. Tai formatai yra trys:
- LF - tai reiškia, kad eilutės galą žymi Line Feed simbolis, dar žymimas kaip 0x0D arba \r - naudojamas įvairiose UNIX tipo sistemose, įskaitant ir visokias Linux bei šiuolaikinę MacOS-X
- RF - tai reiškia, kad eilutės galą žymi CR simbolis, dar žymimas kaip 0xA arba \n - buvo naudojamas įvairiuose Commodore, Amiga ir Apple Macintosh kompiuteriuose (iki MacOS 9)
- EOL arba CRLF - tai reiškia, kad eilutės galą žymi CR ir LF simboliai, einantys vienas paskui kitą - naudojamas DOS ir Windows sistemose, taip pat buvo naudotas Symbian ir OS/2, kai tos dar egzistavo
Taip kad atrodo, kad čia pats paprasčiausias tekstinis formatas, bet nebūtinai jis yra paprasčiausias, nes nebūtinai tenai viskas paprasta ir lengva.
Dar žr.
Daugelis įvairių specifinių failų rūšių išties yra visiškai tie patys TXT failai, tik su specifiniu turiniu. Pvz., tokie būna įvairių programavimo kalbų išeities tekstai. Taip pat tekstiniu formatu rašomi ir specifiški duomenys. Kaip pvz., tipiški tekstiniai failai yra šie: