Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Strateginis bendradarbiavimas su Microsoft

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear app help index.png 
Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.
Įtariame, kad čia tik gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra. Todėl paskelbtas paneigimas, kuris viską neigia.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!

Strateginis bendradarbiavimas su Microsoft - tai tokia veikla, po kurios neretai visokios firmos patiria didelius nuostolius ir užsilenkia, o jei ir neužsilenkia, tai praranda krūvas pinigų, tuo tarpu Microsoft nepaprastai sėkmingai išlošia ir uždirba.

Naujesniais laikais, po 2000 metų, kai firma paskelbia apie strateginį bendradarbiavimą su Microsoft, jau rinkos žino, kad firmai ateina šakės. Kaip pvz., Nokia akcijų vertė per dieną po tokio strateginio bendradarbiavimo paskelbimo nukrito bene 20% ar kažkaip panašiai.

Klasikiniais tapę strateginio bendradarbiavimo su Microsoft pavyzdžiai:

  • IBM strategiškai bendradarbiavo, kurdama OS/2 sistemą ir naujos kartos Windows aplinką, ko pasekoje negavo grafinės aplinkos, bet Microsoft gavo OS/2 branduolį, kuris tapo Windows NT ir Windows 3 sistemą
  • NeXT strategiškai pasikliovė Microsoft, kad šioji išleis Microsoft Office paketą, bet kai atėjo laikas, tai Bill Gates paklausė pas Steve Jobs maždaug kažkokio tokio klausimo: "nu tai maža, ką aš tau pažadėjau, mes dabar pažiūrėsim, kaip tu be manęs suksiesi"
  • Digital Equipment Corporation arba DEC strategiškai bendradarbiavo, kurdama Windows NT versijas, skirtas Alpha procesoriams ir perkurdinėjo multitaskingą ir multiprocesorinių sistemų palaikymą, kad ta Windows NT serveriuose dirbtų, bet rezultate visas kodas tapdavo Microsoft nuosavybe, turėdavo dirbti ant konkuruojančių Wintel platformų, o išlaidas visvien padengdavo DEC
  • Silicon Graphics kai paskelbė apie bendradarbiavimą su Microsoft, tai gavosi, kad visokias grafines sistemas turėjo portinti į Windows, o naudos iš to negavo tiesiog jokios ir užsilenkė
  • Nokia uždarė savo Symbian biznį ir sužlugdė visus savo smartfonus, pati perkūrė viską į Windows Mobile ir sėkmingai užsilenkė, prakišo viską Android platformai, prarado iki tol monopoline buvusią padėtį ir buvo parduota kiniečiams

Tai jau ir nenuostabu, kad kai apie strateginį bendradarbiavimą su Microsoft kažkas ima kalbėti, tai šitai būna išgirstama, kaip bloga žinia.

Pipedija strategiškai ruošiasi su Microsoft nebendradarbiauti, nes neturi tiek pinigų.