Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


SABA

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

SABA (vokiečių kalba būtų "Schwarzwälder Apparate-Bau-Anstalt") - tokia elektronikos kompanija, gal nelabai plačiai žinoma ir nelabai smarkiai vertinama Lietuvoje, tačiau gaminusi ir vis dar tebegaminanti visokią gana neblogą audio aparatūrą, televizorius ir kitokią įvairią techniką.

SABA buvo įkurta kadaise dar XIXa. Vokietijoje, kur gamino kažkokius laikrodžius, tačiau po I Pasaulinio karo atrado sau naują nišą - paaiškėjo, kad įvairios gero tikslumo staklės ir kvalifikuoti darbininkai gali gaminti ir dalis bei visokią įrangą labai naujam greitai augančiam rinkos segmentui - radijo imtuvams. Taigi, pradėjo gaminti dalis, paskui pradėjo gaminti ir pačius radijo imtuvus. Apie 1931 SABA jau buvo vienas iš didesnių Vokietijos gamintojų - vien vieno modelio Type S-35 imtuvų per metus pagamino daugiau kaip 100 tūkstančių.

Firma visai ieškojo inovacijų - pvz., pirma Vokietijoje ėmė gaminti radijo imtuvus su šiais laikais įprastais dinaminiais garsiakalbiais, o paskui, pvz., įvedė ir tokį anais laikais prabangų dalyką, kaip automatinis dažnio paderinimas radijo imtuvuose - kad imtuvas pats truputį pasikoreguotų nustatytą radijo bangą taip, kad ją gaudytų kuo geriau.

Vienok 1968 metais SABA firmą nusipirko kažkokie amerikonai, kurie pradėjo į ją dar daugiau investuoti, kad gamyba dar labiau išsiplėstų. Tai visai gerai gavosi - apie kokius 1975 metus SABA jau buvo vienas iš didžiausių Vokietijos audio aparatūros gamintojų, visai stipriai konkuravęs su tokiom kontorom, kaip Blaupunkt, Grundig ir netgi Telefunken. Ilgainiui, tiesa, firma vis daugiau investavo į visokių kineskopų ir panašios technikos kūrybą, tad kažkuriuo momentu netgi buvo tapusi viena iš lyderiaujančių televizorių gamintojų, nes tik nedaugelis firmų įstengdavo gaminti telikus su tokiais dideliais ekranais.

Paskui gi SABA firmą nusipirko kokie tai prancūzai iš Thomson kompanijos, o tada jau ėmė suktis vis link kuo masiškėsnės, nors ir vis dar kokybiškos gamybos. Galų gale SABA visai intekgravosi į prancūzų elektronikos gamintojus, o pastarieji su dar kažkuo ten apsijungė ir persivadino, taip kad dabar tai tiesiog vienas iš Technicolor padalinių.

Žodžiu, gal nėra čia kažkokių stebuklų, bet ir bloga ar nekokybiška SABA produkcijos tikrai neišeitų pavadinti.