Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Paslaptis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Paslaptis - tai ta, kurią mes šiame straipsnyje išviešiname ir paaiškiname su visomis smulkiomis detalėmis, taip pat ir su įvairiais nepadoriais elementais. Paslaptis - tai toksai dalykas, reikalas, kurio čia jums pasakyti negalime, nes labai jau slaptas. Kas gi bus, jei sužinosite? Paslaptis, kuri žinoma - jau nebėra paslaptis, nes ji atskleista. Ją atskleisdami ir neatskleisdami tuo pat metu, sukuriame kognityvinį disonansą, dėl kurio žmonėms lieka neaišku, ką galvoti.

Keista paslapčių savybė - kad jos turi labai daug energijos, dėl kurios vis bando kažkaip išsiveržti ir išsiviešinti. Tai labai kirba ir vis bando kažkur pasprukti ir nešiotoją priversti viską papasakoti. Ir kuo paslaptis slaptesnė, tuo labiau ji kirba ir visaip išsiveržti bando. Tai dėl to išsaugoti paslaptį būna sunku.


Paslapties kilmė

Lotynų kalba sekretas pažodžiui perskaičiuojama kaip "atskiras", "ypatingas""Paslaptis". Pasak filologų, rusų kalba sakomas žodis "sekret" yra arba iš lenkų kalbos, arba iš prancūzų. Dažniausia žodžio "paslaptis" reikšmė yra "slapta", taip pat informacija, žinoma ribotam žmonių ratui, o ne plati reklama.

Štai lietuvių kalba gi sako, kad paslaptis - tai nuo žodžių "pa-" ir "slėpti", kuri pirmasis yra tiesiog priešdėlis, reiškiantis padarymą, o antrasis - slėpimo veiksmą. Taigi, tai jau yra deliberatyviai paslėptas dalykas, kas suponuoja dar ir kažkokį antgamtinį įsikišimą.

Paslaptis fiziologijoje

Žodžio "paslaptis" prasmė yra gerai žinoma gydytojams. Endokrininės liaukos gamina specialius biologiškai aktyvius skysčius. Kūno dalis, išskleidžiančios paslaptis, vadinamos liaukomis. Paslaptys yra virškinimo fermentai, hormonai ir kitos veikliosios medžiagos, būtinos organizmui dirbti.

Niekas iki galo nesupranta painios hormonų ir neuromediatorių sistemos, kuri dirba žmogaus organizme, įvairiopai reguliuodama fiziologijos, o kartais ir psichikos reiškinius.

Karinės paslaptys

Kalbėk čia viską apie karinę paslaptį! Intelekto kalba ir kai kurie specialios paskirties vienetai paslaptis yra paslėptas priešų pajėgų stebėjimo taškas, taip pat talpykla, kurioje galima paslėpti ginklus, šaudmenis, nuostatas, žemėlapius ir kitus ypatingiems veiksmams reikalingus dalykus. Slaptumo vieta paprastai nėra susieta, kad būtų sumažinta informacijos nutekėjimo rizika. Tik tie, kurie tiesiogiai dalyvauja operacijoje, žino, kur jis yra. Talpyklos vietos žymėjimui galima naudoti natūralias medžiagas (akmenis, įtrūkusius šakas, plunksną ypatingu būdu) arba kai kuriuos objektus (matinius siūlus, skudurus).

Žodžio "paslaptis" prasmė

Paslaptis yra ir raktas į slaptumą, kuris leidžia jums saugoti informaciją perėmimo metu. Kartais prasmė gal ir atskleidžiama, tačiau reikšmė taip ir lieka nežinoma. Kitais gi atvejais, net ir atskleidus reikšmę, nesigauna suprasti prasmės.

Slaptumas yra visa eilė priemonių, kuriomis siekiama išsaugoti duomenis, kurie nėra viešinami.

Šis slaptumas bandomas palaužti, naudojant Greimo kvadratą, kuris padeda dešifruoti slaptąsias prasmes, reikšmes bei jų sąsajas. Vienok gi visa šita semiotika nesunkiai virsta kažkokiais burtais, kuriais pasitikėti vargu, ar įmanoma. Taip paslaptis tiktai dar labiau užkoduojama.

"Slapta" smėlio dėžėje

Daugelis žino apie vaikų smagu, dėl kurių naudokite stiklo gabaliukus arba skaidrias plastikas, gražius akmenis, kriauklių, karoliukų ir kitų vaikų lobius. Norėdami sukurti "paslaptį", turite kasti skylę smėlyje, padėkite dekoracijas, padengti stiklo gabale ir paslėpti kraštus. Žinoma, vaikams reikia priminti saugos taisykles ir kontroliuoti procesą.

Šiandien, kai parduotuvių langai yra pilni, žaislai ir reikmenys laisvalaikiui, "sekretiki" nėra labai populiarus. Tačiau kelios kartos vaikų, pagamintų iš lošimų ir gėlių lėlių, tiesiog pagyrė šią nesudėtingą pramogą.

Pavadinimas "slaptas"

Dažnai šis žodis naudojamas vardan. 80 metų muzikos mėgėjai tikriausiai žino, kad tuo metu "The Secret" yra populiari grupė, kuriai vadovauja garsūs ir šiandien Nikolajus Fomenko ir Maksim Leonidov.

Šis žodis dažnai vadinamas kavinėmis ir parduotuvėmis, literatūroje tai galima rasti A. Greenio darbe "Scarlet Bails" (pilkojo laivo pavadinimas). Yra keletas filmų ir dainų su šia antrašte.