Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Niurnbergo Kronika
Niurnbergo Kronika, dar kartais vadinama kaip "Niurnbergo Kronikos" (lotynų kalba - Liber Chronicarum) - tokia enciklopedija, kurią 1493 metais išleido anoksai Hartmann Schedel iš Niurnbergo.
Kartu su Plinijaus Vyresniojo Natūraliąja Istorija tai yra viena iš seniausių žinomų enciklopedijų, tiktai kad beveik pusantro tūkstančio metų naujesnė. Tiesa, didesne dalimi atžvilgių - tikrai ne geresnė. Tiesa, čia dar teisybės dėlei turim pasakyti, kad labai daug informacijos Niurnbergo Kronikos visgi paėmė tiesiai iš Plinijaus Natūraliosios Istorijos, ją atkartodamos, netgi kai jau anais laikais būdavo žinoma, kad ta informacija yra išgalvotos nesąmonės.
Niurnbergo Kronikose buvo 7 dalys, kurioje viskas buvo aprašoma susietai su tam tikrais istoriniais-bibijiniais žmonijos etapais. Nuo pirmo iki ketvirto skyriaus imtinai buvo daugiausiai visokie priešistoriniai pezalai iš Biblijos, penktame skyriuje - istorija iki Kristaus gimimo, šeštas skyrius buvo didžiausias - nuo Kristaus gimimo iki knygos išleidimo, o septintas skyrius buvo skirtas visokiems pezalams apie Apokalipsę ir panašiai.
Šiais laikais Niurnbergo Kronikos yra įdomios gal tik dėl to, kad gana neblogai pavaizduoja, koksai pasaulio supratimas buvo Viduramžiuose - su gana juntamomis istorijos ir geografijos žiniomis, tačiau praktiškai be jokių gamtos mokslų.