Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
LAWKI
LAWKI - tai ne koks lokys ar skandinavų dievas Lokis, o visgi toksai va angliškas sutrumpinimas ar akronimas katrasis: "Life as we know it"; iš anglų kalbos verstųsi va šitaip: „gyvybė, kokią mes pažįstame“ arba „mums pažįstamoji gyvybė“. Visokiausių nesusitarančių tarpusavyje mokslininkų gairės, kurios nurodo, kas visgi yra „gyva, kas ne“. Labiau filosofinis klausimas nei tikslus ir empirinis.
Visas mūsų supratimas apie tai, kasgi yra gyva, yra pagrįstas mūsų planetoje esančių organizmų biochemija: Žemės organizmų pagrindas yra vanduo ir anglis, jie metabolizuoja, dauginasi, naudoja energiją, kinta, ir t. t. Kai kurie mokslininkai teigia, jogi kitose planetose gal ir gali egzistuoti gyvybės formos, kurių pagrindai ir bruožai nėra tolygūs mūsiškių. Taip pat, kiti sako, kad yra ir kitų organizmų pas mumis, kurių mes tiesiog „nematome“. Tai gali būti dėl to, jog jie nematomi mūsų dabartiniams mikroskopams, arba ir dėl to, kad jų forma neatitinka tai, kos mes tikimės. Iš šitos prielaidos atsiranda visokios teorijos apie „nematomas biosferas“, mineraluose randamus nanobus, bei kiti klausimai apie zenobiologiją. Dažnai vykdomi eksperimentai arba šiaip kuriamos mokslinės hipotezės, ar gali, pavyzdžiui, egzistuoti gyvybė, kurios pagrindas (-ai) yra metanas, silicis, vandenilio fluoridas, irba kitos medžiagos.
Ši diskusija taipogi klausia ir apie mums lengvai matomus pusgyvius dalykus, kurių mes nelaikome gyvybe: virusus ir prionus. Nors jie turi keletą gyvybės bruožų, dauguma mokslininkų neigia jų, kaip gyvų organizmų, statusą.