Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kapitan, Admiral, Diplomat

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kadangi sunku atspėti, kuri čia mašina kur, tai padėsim: žydra yra Kapitan, ruda yra Admiral, o mėlyna yra Diplomat - visos yra antros kartos KAD mašinos.
Netgi iš arčiau žiūrint, visos KAD mašinos yra labai jau panašios, nors ir skirtingais pavadinimais.
Iš priekio žiūrint, gal truputį labiau išsiskiria Diplomat, nes lempos kitokios.
Iš užpakalio žiūrint, matosi, kad Kapitan ir Admiral - išties ta pati mašina.

KAD arba Kapitan, Admiral, Diplomat - tai trys Opel gamintos mašinos, turėjusios bendrą važiuoklę, konstrukciją ir variklius ir konkuravusios su pačiais prabangiausiais automobilių gamintojų segmentais. Iš esmės, savo savybėmis tai buvo labiau amerikietiškos mašinos, nei vokiškos mašinos, tegul ir gamintos Vokietijoje.

Labiausiai KAD mašinų grupė pagarsėjo tuo, kad tapo pradžia garsiąjai Opel optimizacijai, per kurią Opel prarado brangiausius ir prabangiausius mašinų segmentus.

KAD automobilių grupė atsirado, kai septinto dešimtmečio pradžioje Opel vadai sugalvojo apjungti du aukštos klasės modelius - Opel Kapitan ir Opel Admiral. Jiems buvo sukurta bendra važiuoklė, o paskui, kad būtų dar kiečiau, pridėtas ir trečias, Opel Diplomat modelis. Pagal pirmąsias šių modelių pavadinimų raides (Kapitan, Admiral, Diplomat) šios mašinos ir vadinamos.

Taigi, nuo 1964 iki 1977 metų gaminta mašinų grupė reiškė tris mašinas:

  • Opel Kapitan - visiškai bazinė, pribumbasų neturinti versija, tapusi pagrindu visiems KAD modeliams
  • Opel Admiral - gerokai prabangesnė versija, kuri buvo pati populiariausia
  • Opel Diplomat - naujai įvestas modelis, pati prabangiausia ir brangiausia KAD mašinų versija

KAD grupės mašinos buvo taip vadinamos luxury klasės, dauguma atvejų gamintos kaip prabangūs sedanai, nors dalis gaminti ir kaip limuzinai, su pertvara viduryje, su prailginta važiuokle.

KAD mašinų grupė tapo visiška Opel nesėkme. Problemos čia susidėjo išsyk kelios: visų pirma, apjungdami Opel Kapitan ir Opel Admiral mašinas į vieną ir taip jas suoptimizuodami, išties Opel vadai atgrasė dalį savo pirkėjų:

  • Tie, kas anksčiau pirkdavo Opel Kapitan, pasipiktino, kad ta mašina neturi visokių navarotų, kuriuos turi tokia pat, bet brangesnė Opel Admiral
  • Tie, kas anksčiau pirkdavo Opel Admiral, pasipiktino, kad čia yra ta pati mašina, kaip ir gerokai žemesnės klasės Opel Kapitan
  • Tie, kas norėjo geriausio Opel, pasipiktino, kad jau ne Admiral, o kažkoksai Diplomat čia atsiradęs, kuris išties tas pats, kaip Admiral

Žodžiu, Opel su savo pavadinimų apjungimais pridarė tiesiog krūva konfūzų, o kažko smarkiai išsiskiriančio nepasiūlė, tad daugelis klientų vietoje šių mašinų ėmė pirktis visokius Mercedes, juoba kad pastaroji firma jau buvo atsigavusi ir ėmė siūlyti vieną po kitos vis modernesnes ir prabangesnes mašinas.

Taigi, jau 1970 metais Opel nutraukė Kapitan gamybą, o 1977 nustojo gaminti ir Admiral bei Diplomat, nes šių pardavimai buvo visiškai mikroskopiniai.

Trumpai tariant, galų gale KAD mašinų grupė užsilenkė visiškai ir vietoje jos Opel ėmė siūlyti Opel Senator, kuris savo esme buvo ne kas kita, kaip Opel Rekord. T.y., vietoje visų KAD mašinų, kurias buvo nuoptimizavę, Opel vadai sugalvojo antrą nuoptimizavimo etapą. Tas nuoptimizavimas į Senator ir Rekord baigėsi tuo, kad paskui Opel viską dar kartą nuoptimizavo, sukurdami Opel Omega, kur ir vėl viską nuoptimizavo ir taip vis junginėdami brangesnius modelius su pigesniais, per porą dešimtmečių visiškai ir galutinai prarado visą prabangesnių mašinų rinką.

Taigi, štai tokia jums istorija apie optimizavimą.