Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Intel 8088
8088 - tai buvo tiesiog atpiginta ir suprimityvinta 8086 procesoriaus versija, išleista 1979 metais. Šitas 8088 procesorius turėjo supaprastintą, pigesnę duomenų magistralę, nuskolintą iš pasenusio 8080 procesoriaus, todėl ir kainavo pigiau. Kadangi tas senas procesorius buvo populiarus ir turėjo nemažai jam prikurtos įrangos, tai su šituo nauju procesoriumi gavosi panaudoti tą seną įrangą visai pigiai ir paprastai. O ir 8 bitų sistemos kainavo pigiau.
Šitas mikroprocesorius ir išplatino tą prakeiktą x86 architektūrą, dėl kurios iki šiol visi keikiasi ir sako, kad bet kokia kita architektūra būtų geresnė ir greitesnė. Bet vienok niekas nesugeba tos architektūros atsisakyti, netgi pats Intel neįstengia nieko padaryti.
Žodžiu, programiškai kaip ir 16 bitų procesorius, visai toks pats, kaip 8086, šitas 8088 aparatiškai veikė kaip 8 bitų procesorius, t.y., visiškai atsilikęs, senesnis. Bet būtent tai ir buvo jo privalumas, nes dėl tokio atsilikimo gavosi labai lengva ir pigu konstruoti su juo naujus kompiuterius.
Štai dėl to pigumo būrelis IBM inžinierių, sugalvojusių susikonstruoti laisvalaikiu sau kompiuterius, ir pasirinko šitą 8088 procesorių. O paskui, kai IBM nepavyko sukurti pakankamai pigaus asmeninio kompiuterio, nes visi gaudavosi kainuojantys 9000 dolerių, kaip kad jų feilinęs System/23 Datamaster ar 14 tūkstančių kainavęs IBM 5120 (o tais laikais doleris buvo 4 kartus didesnės vertės), o tai reiškia, kad niekas jų nepirko. Taigi, IBM vadovybė ėmė ieškoti išeičių ir atrado, kad pas juos inžinieriai laisvalaikiu iš pasenusių atliekų sukūrė kompiuterį, kurio savikaina tebuvo apie 1000 dolerių, o greitis - dar ir geresnis, nei to nevykusio System/23. Ir dar daugiau, kad po transliacijos tam naujam kompiuteriui tiko tų ankstesnių programos.
Žodžiu, taip 1981 metais ir atsirado IBM PC, kuris anuo kartu sutriuškino visus ano meto asmeninius kompiuterius, o šitą atsilikusį 8088 procesorių pavertė pasauliniu mikroprocesorių standartu, kuris tęsiasi iki šiol.
Palyginimui, tais pačiais 1979 metais Motorola išleido savo 68000 procesorių, kuris buvo 32 bitų, turėjo gerą architektūrą ir buvo daugybę kartų greitesnis. Tačiau brangiau kainavo.