IBM PC XT
IBM PC XT - tai antros kartos IBM PC tipo kompiuteriai, išsivystę iš anųjų, kai IBM nutarė suapgreidinti viską tiek gerai, kad kompiuteris būtų jau rimtesnis ir pakankamai galingas. Išleistas 1983 metais, šis kompiuteris buvo vienu iš esminių visoje asmeninių kompiuterių revoliucijoje, nes padėjo viską gerokai sustandartizuoti.

Lyginant su originaliu IBM PC, šitas kompiuteris skyrėsi pirmiausiai tuo, kad turėjo HDD, kurio dėka galėjo dirbti su didesniais duomenų kiekiais jei ne šimtą, tai bent keliasdešimt kartų greičiau. Reikalas gi tas, kad senesni IBM PC kompiuteriai teturėjo diskasukius, kuriuose būdavo flopikai, o tie dirbdavo ne tik kad baisiai nepatikimai, bet dar ir klaikiai lėtai. Kokią nors programą paleidus, pvz., kokį nors kompiliatorių, tas kompiuteris brūžindavo ir brūžindavo tą flopiką tol, kol vartotojai pražildavo. Tuo tarpu kietasis diskas buvo greitas ir dėl to praktinis kompiuterių našumas didėjo tiesiog neįtikėtinai. Ypatingai tai jausdavosi tada, kai darbas būdavo ofise, pvz., dirbant su kokiomis nors duomenų bazėmis, kuriose reikdavo vykdyti paiešką.
Kitais gi atžvilgiais IBM PC XT buvo labai artimi tiems seniems IBM PC, gal tik tiek, kad įprastose konfigūracijose turėdavo daugiau operacinės atminties ir dažniau čia pasitaikydavo spalvotas CGA video interfeisas.
Iš esmės, ne tiek originalūs IBM PC, kiek šitie antros kartos IBM PC XT ilgainiui ir tapo asmeninių kompiuterių standartu. Dar vėliau, jau gerokai rimčiau paapgreidinus, buvo sukurtas ir IBM PC AT, kuris buvo galingiausias iš klasikinių IBM PC serijų.
Vėlesniais laikais įvairius IBM PC XT klonus gamino praktiškai kas papuola, o šie kompiuteriai, nors ir turėjo gan atsilikusius Intel 8088 procesorius, buvo gaminami daugelį metų - netgi pati IBM kompanija juos gamino iki pat 1987, o kitos firmos - ir dar gerokai ilgiau.