Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Išmanieji laikrodžiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Išmanusis laikrodis - tai toksai, kuris yra elektroninis laikrodis su visokiais papildomais dalykais, dėl kurių jau gaunasi ne tiek laikrodis, kiek kažkoksai tai sudėtingas įrenginys. Kol kas išmanieji laikrodžiai nelabai paplitę, o mėgsta juos arba tie, kas susitaiko su pareiga tą laikrodį krauti kas dieną, o gal ir dažniau, o taip pat nelabai supranta, kad rankinis laikrodis - tai ne tik daiktas, bet ir prabanga.

Tai štai šitaip per tuos išmaniuosius laikrodžius Apple kompanija ėmė ir tapo didžiausiu pasaulyje laikrodžiu gamintoju, vien dėka visokių Apple Watch variantų laikrodžių rinkose sugebėjusi pavyti, o gal netgi ir nežymiai aplenkti tokius du tradicinius supergigantus, kaip Swatch ir Rolex. Aišku, tradiciniai elektroninių laikrdžių gamintojai, tokie kaip Seiko, Citizen ar Casio, kurių japoniški laikrodžiai visada didele dalimi ėjo kuo gudreni, čia žiūrėjo į Apple ir graužėsi nagus. Juk skaudu gi, kai tiek daug metų vis bandai ir bandai išrasti išmanų laikrodį, gamini laikrodžius su TV, su kalkuliatoriais ir kitokiomis funkcijomis, o tave ima ir padaro koksai tai gamintojas taip, kad net nesupranti, kaip tai gavosi.

Aišku, pirmieji išmanieji laikrodžiai atrodė kaip juokingas nesusipratimas - baterija laikė gal kokias 8 valandas, tai ryte ir vakare vis reikdavo krauti, o truputį laikrodžiui senstelėjus ir sulaukus pusės metų amžiaus, tas krovimas padažnėdavo iki 4-5 valandų periodo, ypač dar jei laikrodis bent kiek intensyviau naudojamas, pvz., atsiliepinėti skambučiams ir panašiai.

Vėlesni įvairių išmanių laikrodžių modeliai pasiekė daugiau ekonomijos, kai kurie laiko net pusę savaitės, tačiau netgi tokie laikrodžiai atrodo baisiai daug priežiūros reikalaujantys, kai palygini su įprastu kvarciniu laikrodžiu, kuris iš vienos baterijos laisvai dirba metus ar du, o kartais ir dar ilgiau.

Užtat džiugina išmaniųjų laikrodžių funkcijų gausa - ir visokie rodyklinių ir skaitmeninių laikrodžių ciferblatų beigi rodyklių imitavimai, ir patogus signalizavimas apie įvykius, kurie vyksta mobiliame telefone, ir kartais dar ir kitos funkcijos - pvz., pulso matuoklis, ar netgi visas pulsoksimetras, kuris matuoja dar ir kraujo prisotinimą deguonimi, o taip pat ir koks nors nedidelis kardiogramas darantis aparatas, ir gal dar kokių nors gėrybių, ir jau aišku tokios klasikinės elektroninių laikrodžių funkcijos, kaip žadintuvas ar koks nors laikmatis - kitaip tariant, chronometras.

Kuo daugiau išmanumo mumyse, tuo daugiau jau kalba kiti, kad greitai laikrodžiai persikels į implantus, tai tada jau laikrodžio nebereiks, nes turėsime specialiai smegenyse implantuotą dėžutę, kuri mums siųs nurodymus per 7G radijo bangas, tai ir laikrodžio nebereikės, nes būsime kaip robotai...