Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Seiko
Seiko - sena ir gera firma, japoniški laikrodžiai, bet už nepigią kainą. Tai ir Lietuvoje kartais jau žmonės galvoja ir renkasi tarp Seiko ir kokio nors šveicariško laikrodžio, nes geras Seiko nepigus, o jei dar atrodantis gana senoviškai - tai visai netgi ir labai brangus, ir žinančių žmonių akyse reprezentuojantis gerą skonį, pinigus, laikrodžių išmanymą ir kokybę.
Turim čia pasakyti, kad Seiko, o ypač dar Grand Seiko, o dar ir kur nors Pietryčių Azijoje - gal netgi geresnis ir prabangesnis kartais prekės ženklas, nei kur nors Vakaruose yra Rolex. Taip kad čia reikia neblogai džiaugtis, kad galime nebrangiai pas save Seiko laikrodžių nusipirkti dėl konkurencijos iš Šveicarijos, nes paskui galime taip pigiai didžiuotis ir demonstruotis prieš kokius nors kiniečius, kurie sau to leisti negali.
Dabar nedažnas žino, bet esminė mechaninių laikrodžių technologija - kvarciniai laikrodžiai - buvo išrasti būtent Seiko firmos. Pasauliui jie buvo pademonstruoti 1969 metų gruodžio 25 dieną, o tada dėl savo tikslumo ir ilgo ėjimo žiauriai kirto per pardavimus visoms šveicarų firmoms - taip įvyko kvarcinė krizė. Tos šveicariškos firmos, tiesa, greitai susiprato ir pačios taip pat pradėjo gaminti kvarcinius laikrodžius.
Seiko yra visai nemaža Japonijos korporacija, gal ne monstriška, bet visvien daug veiklų turinti - gamina fotoaparatų dalis, kažkokias stakles, matavimo prietaisus, kompiuterius, printerius, mikroschemas, akinius, objektyvų linzes, papuošalus, ir, žinoma, įvairius laikrodžius. Ir šitos kompanijos sudaro kartu grupę su Epson, ir bendrai ta grupė vadinasi Seiko Epson Corporation, ir turi apie 70 tūkstančių darbuotojų.
Žinomiausios Seiko priklausančios laikrodžių markės yra šios:
Negana to, Seiko gamina ir parduoda ir pačius laikrodžių mechanizmus, tai jie pasitaiko ir kitų gamintojų laikrodžiuose, bet tiktai geruose, nes šitie mechanizmai nepigūs.