Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Swatch

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia kažkokia senovinė Swatch laikrodžių reklama iš kokių gal 1984, nes tokie tai buvo laikai.

Swatch - faktiškai didžiausia Šveicarijos laikrodžių gamybos grupė, apimanti visą krūvą didžiulių įmonių. Pagal finansines apyvartas Swatch varžosi su Rolex, o pagal bendras laikrodžių gamybos apimtis yra, ko gero, pirmaujanti visoje planetoje. Pačiai grupei priklauso visa krūva įvairiausių prekinių ženklų ir gamyklų, kurios didele dalimi veikia visiškai nepriklausomai, turėdamos tik bendrus finansinius resursus ir vieną-kitą bendrą technologinį tyrimų centrą.

Trumpai tariant - Swatch yra šveicariški laikrodžiai, bet tokie įvairūs pagal išvaizdą, savybes, kainą ir auditorijas, kad išvis sunku vienus su kitais palyginti. Bet kadangi laikrodžiai įvairūs, geri ir visokiems žmonėms tinkami, tai ir pardavimai gerai eina.

Korporacija kažkada taip išsiplėtė, kad netgi netilpo laikrodžių industrijoje ir kartu su Mercedes Benz įkūrė firmą Swatch Mercedes ART.


Trumpa Swatch laikrodžių istorija

Swatch grupė susikūrė 1983 metais, kaip prastai pasijutusių šveicarų įmonių atsakas į kvarco krizę, kurią sukėlė japoniški laikrodžiai. Tos krizės esmė buvo, kad pigūs Japonijoje sukurti ir gaminami kvarciniai laikrodžiai ėjo daug tiksliau, nei mechaniniai laikrodžiai, kurie buvo gaminami Šveicarijoje, tad dauguma pasaulio laikrodžių pirkėjų ėmė uždavinėti klausimą:

"Kam man pirkti netikslų ir brangų šveicarišką laikrodį, kai galiu nusipirkti trigubai pigesnį ir trisdešimt kartų tikslesnį japonišką, kurio netgi nereikės prisukinėti?"

Taigi, dėl to klausimo šveicariškos firmos ėmė masiškai bankrutuoti - per kelioliką metų nuo kvarcinių laikrodžių atsiradimo užsidarė apie 2/3 Šveicarijos laikrodžių įmonių. O kelios iš likusių didžiausių nutarė, kad taip reikalai daugiau eiti negali ir reikia kažką daryti, sugalvoti kažkokį atsaką. Kad kartu sukurtų atsaką, ir sukūrė Swatch grupę, kurios pirmas tikslas buvo sukurti technologijas, kurios pralenktų japoniškas taip, kad japonai neatlaikytų.

Ir atsakas gavosi toksai geras, kad japonams maža nepasirodė. To atsako esmė buvo ta, kad Swatch sukūrė kvarcinius laikrodžius, kurie buvo daug pigesni, o kartu kokybiškesni už to meto japoniškus, ir kartu su tuo sukūrė ir technologijas, kaip daryti praktiškai neaptarnaujamus laikrodžius, kurie būtų tokie, kad nusipirkai, panešiojai kad ir kelis metus, tada nusipirkai naują, ir taip toliau, ir taip toliau. Ir kartu tie laikrodžiai gavosi tokie pigūs, kad juos galima buvo keisti kas kelis mėnesius, kas irgi atrodė neįtikėtina, nes iki tol žmonės pirkdavo laikrodį vos ne visam gyvenimui.

Swatch reklamos tiesiai ir siūlydavo: "pirit po kelis laikrodžius, nes jie tokie pigūs". Ir išties, laikrodžiai buvo kuo kokybiškiausi, bet tokie pigūs, kad juos žmonės ėmė pirkti tiesiog krūvomis, kad galėtų vis kitokį ir kitokį nešioti. O dėl smulkioms serijoms pritaikytų technologijų Swatch naujus modelius kepė net ne dešimtimis, o šimtais per mėnesį, bet kokiam skoniui. Negana to, laikrodžiai buvo išties labai kokybiški, tikslūs, o dar ir atsparūs vandeniui.

Tam reikėjo technologijų, kurios būtų skirtos dešimtis kartų masiškesnei gamybai, nei iki tol įprastos. Kai tokias itin pigių, kokybiškų ir masinių laikrodžių technologijas su pigiais korpusais ir keičiamais dizainas technologijos atsirado, Swatch nudaužė visus kitus gamintojus ir tapo realiu laikrodžių gamybos monstru, prisijungusiu daugybę kitų firmų.

Dabar Swatch grupei priklauso patys Swatch fabrikai, kurie gamina bene didžiausią pagal kiekius pasaulyje laikrodžių markę "Swatch", o taip pat daug kitų markių, iš kurių kai kurios yra kraštutinai prestižinės.


Žinomiausios Swatch priklausančios laikrodžių kompanijos ir markės

Čia yra žinomiausi Swatch padaliniai ar prekiniai ženklai, markės, gamyklos ir kompanijos:

  • Swatch - pats šitas ženklas reiškia gana nebrangius šveicariškus laikrodžius, kurie būna tūkstančių įvairiausių stilių, vidutiniškai pigiau kaip 100 eurų už vieną
  • Omega - didžiausias pajamas nešantis tiesioginis Rolex konkurentas, vidutinė laikrodžio kaina apie 6000 eurų
  • Longines - pigesnis, bet irgi didelis Rolex konkurentas pagal kainas ir pardavimų apimtis, vidutinė laikrodžio kaina apie 1500 eurų
  • Tissot - vidutinio segmento vienas iš galingiausių gamintojų, nelabai brangūs, bet dideliais kiekiais, vidutinė laikrodžio kaina apie 500 eurų
  • Breguet - laikrodžiai, kurie porą-trejetą kartų brangesni, nei Rolex, vidutinė laikrodžio kaina apie 20 tūkstančių eurų
  • Rado - labai įdomūs keramikiniai laikrodžiai nedylančiais supertechnologiniais korpusais, vidutinė laikrodžio kaina apie 2000 eurų
  • Blancpain - laikrodžiai, kurie porą kartų brangesni, nei Rolex
  • Mido - dar vienas Rolex konkurentas pagal kainas
  • Hamilton - dar vienas vidurinio segmento gamintojas
  • Calvin Klein - jei tiksliau, tai CK Watches, padalinys, atsakingas už laikrodžius su tuo prekiniu ženklu
  • Harry Winston - dar vieni laikrodžiai, kurie porą kartų brangesni, nei Rolex
  • Certina - nebrangūs vidurinio segmento laikrodžiai, vidutiniškai pigiau kaip 1000 eurų už vieną
  • Glashutte Original - dar vieni iš prabangių laikrodžių, kainos panašiai kaip Rolex
  • Jaquet Droz - ir dar vieni kokie tai, retai girdėti, tai matyt kad irgi brangūs

Aišku, kainas čia lyginame su Rolex, nes pastaroji kompanija tapo kainų ir pardavimų standartu, su kuriuo visi viską toje laikrodžių rinkoje lygina. Tai ir mes lyginam, nesvarbu, kad čia konkurentas.