Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


BSDi

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Dabar jau netgi logotipo nesigauna rasti, nes jau tiek jie užmiršti, kad nieko iš jų nebeliko

BSDi - tokie jau visų užmiršti Internetų pradininkai, nes buvo laikai, kai didžiausia internetų dalis sukosi ant jų OS, o visi kiti buvo atsilikėliai ir nevykėliai. Dabar gi jau niekas šitų neatsimena, nes jie seniai dingo.

BSDi - senoviniais laikais, kai tikri UNIX buvo labai jau brangūs, atsirado iš kažkur nemokama BSD, kuri niekur niekaip nedirbo ir pilna buvo visokių bugų. Tai vadinosi BSD386. Tai kažkokie hakeriai nutarė pataisyti ir padaryti taip, kad jinai visa būtų gera, greita ir be bugų, o tada pardavinėti.

Tiksliau gal netgi anksčiau viską ta BSDi nutarė, nes išties ta BSD386 perpus iš tos pačios BSDi buvo padaryta, nes kaip tai tik po pataisymų iš šitos kontoros ir gavosi kažkokia išvis bent kiek darbinga BSD386. O iki tol tai buvo tik kažkokie BSD Lite, kurie teoriškai dirbo, o praktiškai kažkodėl nepasikeldavo.

Tai vat šitaip atsirado BSDi - Berkeley Software Design Inc., kuri 1992 padarė tokią BSD/386, kuri dirbo ant PC, neturėjo visokių bugų ir buvo labai greita ir geresnė už bet kokią kitą serveriams skirtą OS. Paskui dar šita vadinosi kaip BSD/OS. Kainavo 995 dolerius, tai labai pigu buvo, kaip aniems laikams, kai tokios sistemos kainuodavo daug kartų brangiau.

Turėjo BSDi ir gerų pliusų, iš kurių bene didžiausias buvo DOS suderinamumo sluoksnis, dėl ko daugelį DOS programų čia visai patogiai gaudavosi naudoti. Kas tuo metu buvo dar svarbiau - buvo palaikomas suderinamumas su SCO UNIX, iš anksčiau dar žinoma kaip Xenix. Čia pat buvo ir X-Window, tiesa, iš truputį senesnių variantų (X11R5), tai dar be Motif ir CDE. Visgi gavosi tokia OS, kuri daug kuo lenkė įvairius kitus komercinius UNIX, o jei nuo kažkurių atsilikdavo, tai turėdavo savų privalumų.

Tiesa, dar tais laikais buvo tokia istorija, kad AT&T bandė užbylinėti BSDi ir Berklio universitetą, kad šie esą kodą iš jų kopijavo originalaus UNIX kodą. Vienok teismai nepaėjo, nes Berklio universitetas pavarė savo bylą, kad čia AT&T į savo kodą kopijavo TCP/IP steką, ir pašalino kopyraitus. Tai paskui baigėsi viskas galų gale tuo, kad bylos buvo nutrauktos.

Ale paskui gi visokie atviro kodo mylėtojai sukniso viską, nes padarė FreeBSD, kuri buvo už nemokamai. O paskui dar ir Linux pasirodė. Ir gal tai ir būtų nieko, bet BSDi, norėdama geresnių platinimo kanalų, nesugalvojo nieko gudresnio, kaip tik apsijungti su viena iš didžiausių to meto internetinių parduotuvių - Walnut Creek CDROM, kuri buvo didžiausia FreeBSD ir Slackware Linux platintoja. Tai gavosi taip, kad nusipirko gerą pardavimų biznį, kuris konkuravo su jais pačiais - ir jau tada tai nei ten uždaryt, nei ten konkurentus toliau pardavinėt. Tai nieko geresnio tada nesugalvojo, kaip tiesiog uždaryt pardavimų biznį ir uždarė vieną iš sėkmingiausių ankstyvųjų laikų Interneto prekybos parduotuvę. Žodžiu, kažkokia visiška gaiduva gavos - taip ir būna, kai žmonės perka tai, ko nesupranta.

O tuo tarpu BSDi 2003 metais susiprato, kad biznio jau nebus, o gal ir anksčiau susiprato - tai vietoje jos liko kažkokia Wind River Systems, kuri jau niekam ir neįdomi.