Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Domain/OS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš AEGIS)
Jump to navigation Jump to search

Domain/OS arba iš senesnių laikų žinoma kaip AEGIS - tokia Apollo Computer kompanijos OS, kuri buvo sukurta apie kokius 1981 metus, kaip unikali operacinė sistema, skirta ne šiaip darbo stotims ir ne šiaip kompiuteriams, o ištisiems kompiuterių tinklams. Kaip anam metui, tai sistema buvo baisiai moderni.

Sistema vadinosi AEGIS iki pat 1988 metų, kai į ją buvo perkeltos tipiškos UNIX bibliotekos, šelas, darbo aplinka, C kalbos kompiliatorius, TCP/IP protokolai ir panašiai, kad atsirastų suderinamumas su UNIX sistemomis. Pastarosios tuo metu visiškai dominavo darbo stočių ir serverių rinkose, tad šitas žingsnis buvo tiesiog būtinas. O kad naujai viskuo papildyta sistema kažkuo skirtųsi, tai ir gavo naują pavadinimą - Domain/OS. Suderinamumas su UNIX buvo pakankamai geras, kad atitiktų ir System V, ir BSD sistemų kriterijus, taigi, puikiausiai galėjo konkuruoti su tokiomis OS, kaip IRIX ar Solaris. Esminis pliusas iš to suderinamumo buvo tas, kad čia galima buvo paleisti krūvą visokiausių UNIX skirtų programų.

Kuo buvo įdomi AEGIS sistema - tai matyt tuo, kad tai buvo OS, skirta pirmiems tinkliniams kompiuteriams. Visi vartotojai būdavo bendri lokaliame tinkle, visi kompiuteriai turėdavo bendrą tinklinę failų sistemą, ir tie kompai dirbdavo kartu. Atrodė kaip labai išskirtinis toksai dalykas.

Nuo šitos Domain/OS paskui parėjo ir kai kurie terminai - kaip kad "domenas" ta kitokia, ne Internetui būdinga prasme, kur vidiniuose kompiuterių tinkluose kažkas tai ten, kur visi vartotojai, kompiuteriai, printeriai ir kiti daiktai surašomi, valdomi ir panašiai. Tai šitas dalykas greitai paskui virto bendriniu žodžiu. Tai kokie nors Windows iki šiol taip šitą tą kažką neaiškaus vadina "Windows Domain".

Kuo dar buvo įdomi AEGIS ir Domain/OS - tai tuo, kad buvo parašyta ne asembleriu ar C kalba, o Pascal. Tai nebuvo pirma OS, parašyta Pascal kalba, nes galima buvo prisiminti ir USCD Pascal. Bet kuo gera buvo Pascal kalba - tai tuo, kad leisdavo išvengti didžiosios dalies problemų su pointeriais ir išėjimais iš masyvų ribų, o tuo pat metu dėl kalbos struktūros (privalomas viso ko išankstinis ir nuoseklus deklaravimas) leisdavo generuoti kardinaliai geriau optimizuotą mašininį kodą. Tai reiškė, kad sistema buvo nepaprastai stabili, o kartu ir greita.

Nors Domain/OS sistemą sukūrė tokia Apollo Computer firma, kuri gamino darbo stotis, tačiau šitą firmą 1989 metais nusipirko Hewlett Packard kompanija, kuri tuos kompiuterius pervadino į HP, vietoje Domain/OS visur pradėjo dėti HP-UX, nedidelę dalį Domain/OS grafinių dalykų perkėlė į tą pačią HP-UX, o paskui Domain/OS tiesiog uždarė. Apollo tipo darbo stotis irgi nustojo gaminti. Bendrai tai galim suprasti, kad HP požiūris čia buvo tiesiog toks, kad maždaug "nusipirkom kompaniją su klientais, tai dabar tos kompanijos gamybą uždarom, kad sutaupytume pinigų, o klientams parduosim savo produkciją". Tai taip ir gavosi, kad greitai nieko to ir nebeliko.