Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Bendrinis žodis
Bendrinis žodis - tai atvirkščiai, negu kad tikrinis žodis. Kitaip tariant, bendrinis žodis reiškia viską, kas papuola, neišksiriant jokio gamintojo, žmogaus, socialinio darinio, įstaigos, daikto ar dar kažko. Bendrinis žodis dėl to visada rašomas iš mažosios raidės, nebent būtų sakinio priekyje ar būtų naudojamas kaip kokia pravardė.
Būna atvejų, kai įvairūs tikriniai žodžiai pavirsta bendriniais - pvz., kseroksas, celofanas, kedai, lolita, fuksas, kafka ar parkeris. Būna ir atvirkščiai - kai bendrinis žodis kokiu tai būdu pavirto į kažkokį prekės ženklą, kaip pavyzdžiui, Moleskine.
O dar būna, kad kokie nors kalbainiai nesusigaudo, kur žodis yra bendrinis, o kur tikrinis. Štai kadaise sovietmečiu nesusigaudantys kalbainiai aiškindavo, kad Universitetas yra tikrinis, nes tik vienas gali būti baigiamas, o taip pat tikrinis yra Mauzoliejus, nes tiktai vienas Leninas tenai guli. Vėliau gi buvo, kai taip pat nesusigaudantys kalbainiai aiškino, kad tikrinis žodis Internetas esąs kažkoksai tai bendrinis, nes net nesuprato, kad "Internet" - tai tikrinis pasaulinio tinklo vardas, o ne šiaip techninis terminas, ir jau juo labiau ne kažkoksai tai "tarptinklis", kaip visai durni kalbainiai bandė versti.
Tai užtat ne visada tikėkit, kai kalbainiai kažką pasako.