Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Subskraibink Pipediją ant FB:

Ketaminas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Ketaminas arba ketas (lot. ketamine) - anksčiau buvo itin populiariu, nes buvo lengvai gaunamas iš visokių veterinarijos klinikų, kur buvo tiesiog bereceptis vaistukas, skirtas nuskausminimui. Pigus, o dar dalinai nuimantis būdingą opiatų sukeliamą abstinencijos sindromą, nes pats turi opioidinių savybių. Aišku, dėl to pats irgi sukelianti pripratimą ir pilnavertę narkomaniją, ypač tiems, kas ketaminą ima vartoti, kaip kažkokį psichodeliką, tikėdami, kad čia kažkas panašaus, tik švelnesnio, nei LSD.

Čia dėl cheminio ir kitokio moksliško faktiškumo turim pasakyti dar, kad ketaminas yra labai artimas tokiam fenciklidinui, tiktai kad į psichozę taip smarkiai nevarantis, tai daugeliui atrodo nelabai baisus. Negana to dar turim pasakyti, kad ketaminas buvo vienas iš pirmų sintetinių opioidų, dar 1965 įvestas į operacines, taip kad žinomas labai nuo seno ir plačiai.


Ketaminas kasdieniame vartojime

Dėl laisvo vartojimo ketaminas prieš kelioliką metų tapo vienu populiariausių chemikalų tarp tų, kuriuos vartoja įdomesnių pojūčių ištroškęs jaunimėlis: šis junginys ir sukelia euforiją, ir kaip reikiant sutrikdo aplinkos suvokimą, duodamas kažkokį ten vos ne tripą, o kartu būdavo labai pigus, taip kad prieinamas už visai kapeikas.

Tačiau tasai pats jaunimėlis nepastebėjo kito dalyko, vadinamo Olney pažeidimais: ketaminas ir dar keli panašias savybes turintys junginiai sukelia smegenų audinio vakuolizaciją, kitaip tariant, nuo vartojimo smegenyse atsiranda burbuliukai. Vienas-kitas kartas, pvz., per operaciją, tokių pažeidimų padaryti neįstengia, tačiau kai tokių kartų yra dešimtys, smegenų pažeidimo efektai pasidaro aptinkamais ne tik per mikroskopą, bet pastebimais ir iš elgesio.

Gal dėl to ketamino mėgėjai liaudyje apie save greitai susikūrė specifinę tūpų debilų reputaciją: net neapsinarkašinę tokie žmonės paprastai mąsto, kaip visiški bukapročiai, intelektu primenantys tuos bomžus, kur gyvena šiukšlių konteineriuose ir nesuvokia aplinkos. Smegenų pažeidimai būna pakankamai galingi, kad ilgai vartojantys užmiršta ir aplinkinių vardus, ir netgi savo gyvenamąją vietą.

Medicinoje ketaminas irgi vartojamas vis mažiau, nors prieš keliasdešimt metų buvo laikomas vienu iš geriausių ir perspektyviausių nuskausminančių vaistų: turėdamas poveikį, daug kuo artimą morfijui, neslopino kvėpavimo centro, todėl net esant labai geram nuskausminimui, mirties atvejai dėl perdozavimo būdavo labai reti. Vienok vėliau, kai buvo atrasta krūva pašalinių poveikių, ketaminas medicinoje imtas keisti visokiais kitais nuskausminančiaisiais, tad ilgainiui tapo daugiau preparatu, skirtu gyvūnams, nei žmonėms.


Kiti ketamino pavadinimai

Dar ketaminas žinomas ir kitais vardais, štai vat pavyzdžiui:

  • Ketanest
  • Ketaset
  • Ketalar


Jeigu esate narkomanas, tai jums bus svarbu sužinoti, nuo kurių narkotikų jūs greičiau nusibaigsite
Narkotikai tabletes.jpg
Opioidai:
Opijus Omnoponas Promedolas Etorfinas Heroinas Morfijus Oksikodonas Salvija Tramadolas Kodeinas Narkotinas Tebainas Dezomorfinas Fentanilas Koaksilas Šyrkė PCP
Psichodelikai:
AMT DOB ABDF BZ LSD LSA ALD-52 DMT Ketaminas Meskalinas Psilocibinas
Stimuliantai:
Kokainas Amfetaminas Metamfetaminas Noskoinas Ecstasy Kofeinas MCAT MDA MDMA BZP Vyntas Sidnokarbas Levamizolas
Kiti visokie:
Nikotinas Anaša Kanapės Hašišas Bananadinas Tarenas Afinas Betelis Katas Jenkem Bazas Dimetkarbas Barbitūratai Ciklodolas GHB Anodija
Dar skaitinių:
Bintas Markutės Dyleriai Čefyras Čiujaus slėnis Nebuvo narkomanijos Vaistinėlė Abstinencijos sindromas Hera