Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Tsutomu Yamaguchi
Tsutomu Yamaguchi - aišku, kad japonas, bet ne kiekvienam pasiseka du kartus gyvenime papulti po atomine bomba ir dar po viso šito likti gyvu ir nugyventi tiek, kiek retas senolis išgyventi sugeba.
Kaip pasakoja istorija, Tsutomu Yamaguchi buvo kažkoks vadybininkas kokiame tai Nagasakio fabrike. Tiksliau koksai tai braižytojas, naftos saugyklų pirminius brėžinius paišantis, Mitsubishi gamyklose.
Taigi, nuvažiavo jis kartą 1945 metais į Hirosimą, atidirbo ten tris mėnesius, o paskui jau teko grįžti. Bet begrįžtant, paaiškėjo, kad jis ten pamiršo gamykloje antspaudą ant dokumentų užsidėti, o be antspaudo jis negalėjo išvažiuoti traukiniu. Žodžiu, iš geležinkelio stoties teko grįžti atgal į gamyklą, o paskui gavosi taip, kad skrido mažas lėktuvėlis kažkur danguje, kažką išmetė, tas kažkas leidosi parašiutu, o buvo kaip tik Rugpjūčio 6, taigi atominė bomba sprogo visame gražume.
Atsipeikėjo po kiek laiko, pailsėjo, savo kolegas susirado. Akys liko dalinai pažeistos, ausų būgneliai irgi. Dalis kūno apdegė, drabužiai irgi. Bomba sprogo už 3 kilometrų - pakankamai netoli, kad galėtų ir užmušti, bet pasisekė likti gyvu.
Grįžti į Nagasakį gavosi kitą dieną, o paskui jau Rugpjūčio 9 Tsutomu Yamaguchi ėjo dirbti į darbą. Nors ir buvo vis dar visas apibintuotas dėl tų nudegimų.
Taigi, ateina jis į darbą, bendradarbiai džiaugiasi jį pamatę, klausinėja kas ten buvo, apie gandus kažkokius aiškinasi. Niekas nesupranta, kaip ten ta Hirošima buvo išsprogdinta. O Tsutomu Yamaguchi jiems ir pasakoja apie tai, kaip pats matė, jog giedrame danguje skrido lėktuvėlis kažkur, išmetė kažką parašiutu, tas kažkas leidosi iš lėto ilgai, o paskui kaip blykstelėjo, taip ir išsprogdino visą miestą. Taigi, pasakoja jis, o tuo metu galų gale jo viršininkas ima ir neišlaiko, ir pareiškia: "čia nesąmonė, tai neįmanoma, kad viena bomba susprogdintų visą miestą". Ir staiga tik pyst ir sprogimas. Nes kaip tik tuo momentu susprogo ir antroji atominė bomba - ją tuo metu numetė ant Nagasakio.
Žodžiu, ir antroji bomba buvo numesta per 3 kilometrus nuo Tsutomu Yamaguchi, ir taip jis vėl išgyveno, persirgo spinduline liga, tačiau pasveiko ir galų gale kažkaip buvo pripažintas vieninteliu Japonijos žmogumi, nukentėjusiu nuo abiejų atominių sprogimų. Neoficialiai yra spėjama, kad abu sprogimus pergyveno dar apie 70 žmonių, tačiau Tsutomu Yamaguchi buvo vienintelis toks, pripažintas Japonijos vyriausybės.
Tsutomu Yamaguchi vėliau laimingai nugyveno daug daug metų, ir mirė, sulauęs 93 metų amžiaus, 2010 metų sausio 4 dieną, praėjus 65 metams po branduolinių bombardavimų.
Trumpai tariant, kai nepasiseka, tai nepasiseka, bet kita gi vertus, išgyveno ir paskui dar gyveno iki pat XXIa., taigi. Štai taip. Vat taip būna.