Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Stagnacija
Stagnacija - toksai procesas, kurio metu įmonės ar organizacijos, o kartais ir ištisos valstybės pradeda atsilikinėti, persitvarkydamos į kažkokią absurdišką beprasmybę, kuri neturi nei ateities, nei prasmės, nei naudos. Žodžiu, visi vis labiau užsiima nesąmonėmis, vaizduoja darbą, knisa protą, švaisto lėšas ir viskas darosi po truputį vis blogiau, kaip kokioje mirties spiralėje.
Klasikinis ir labiausiai pagarsėjęs visų laikų stagnacijos aprašymas - tai toksai Kafkos romanas pavadinimu "Procesas", kurio niekas nesugeba perskaityti, o kas sugeba perskaityti - tie nesugeba prisiminti, ką skaitė. Iš to, beje, visada galima pažinti neskaičiusius Kafkos - nes jie gali papasakoti kažką, pavaizduodami, kad skaitė. O tie, kas perskaitė - tai prisimena beveik nieko, iškyrus kažkokius apdulkėjusius koridorius ir beprasmybę, kuri baigiasi mirtimi. Tai štai taip buvo aprašyta Austrijos-Vengrijos imperijos stagnacija, kuri išties ir baigėsi visos valstybės subyrėjimu.
Kitas, gal mums artimesnis grandiozinės stagnacijos atvejis - tai SSRS, kur milžiniška biurokratija ir kartu planinė ekonomika, perdengta visokiais ideologiniais kliedesiais išaugino atskirą nomenklatūros kastą, kuri žiūrėjo tik savęs ir niekas jiems nebuvo įdomu. Tai viskas baigėsi tuo, kad SSRS ekonomika atsidūrė ant žlugimo ir masinio bado ribos, o tada, kai toksai Michailas Gorbačiovas pabandė ją reformuoti su visa Glasnost ir Perestrojka, tai paaiškėjo, kad reformuoti jau nėra ką, nes viskas per daug išpuvę. Taip ir žlugo SSRS.
Geri stagnacijos pavyzdžiai yra įvairiausios žlugusios milžiniškos kompanijos - pvz., Nokia, kuri įsivaizdavo, kad yra valdanti viso pasaulio telefonų rinką, ar kokia nors Kodak, kuri galvojo, kad yra nepajudinama fotoaparatų rinkoje. Tokios kompanijos dėl stagnacijos ir nenoro pripažinti realybės pačios naikino savo sėkmingus projektus, o galų gale užsilenkė.
Dar žr.
Yra kai kurių ryškių stagnacijos atributų, kurie pasireiškia per skirtingus požymius:
- Komitetų efektas
- Kolegialūs sprendimai
- Įgaliojimai atskirti nuo atsakomybės