Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Senamiesčio bankas
Senamiesčio bankas buvo vienas keisčiausių, paslaptingiausių, neaišku, ką veikęs, o paskui ilgai ilgai dusinęsis, pakol užsidarė pačioje bankų griūties pabaigoje. Skirtingai nuo daugelio kitų bankų, katrie tada žlugo, pastarasis kažkaip išvengė sąsajų su mafukais ir kitais aiškaus plauko aferistais, tačiau visvien subankrutavo.
Neaiškumai su banku prasidėjo dar gal kokiais 1995, o jau kai Lietuvos Bankas visiems bankams griežtai paliepė pasididinti kapitalą iki bent 10 milijonų litų, idantinai tie negalėtų neegzistuojančių paskolų ant tuščios vietos išdavinėt, taip grobdami indėlius, tai šitas bankas taip to padaryt ir neįstengė, o bet tačiau kažkaip nepaisant sprendimo uždaryti, vis kažkaip išsisukdavo nuo uždarymų, kaskart vis surasdamas kokioje nors neaiškių finansų ir kapitalų šalyje kokius nors investuotojus, kurie vis pažadėdavo tą banką nupirkti ir duoti tuos milijonus kapitalo padidinimui.
Tai paskui buvo labai daug visokių kalbų apie tai, kas ten tie 17 banką įsteigusių fizinių ir juridinių asmenų, tačiau vienas asmuo jau buvo visaip linksniuojamas, nes tai buvo Adolfas Šleževičius, katras kai kurioje spaudoje buvo įtariamas, kaip susijęs su Senamiesčio banko gebėjimu neužsidaryt, nors bankrotas čia ir buvo aiškus.
Dar 1995 Senamiesčio bankas bandė parsiduoti Vilniaus bankui, tačiau šis buvo atsargus ir nepirko. Paskui bandė parsiduoti kažkokiai mistinei firmai iš Šveicarijos, pavadintai "Asteroca", katra žadėjo pirkti ir Mažeikių Naftą. tai baigėsi tuo, kad ši nusipirko 61 procentą banko akcijų už 10 litų, pažadėdama investuoti 7,5 milijono, bet taip nieko ir nesuinvestavo. Tada panašiai žadėjo kažkokia "Jinro International Limited" iš kažkokio Honkongo, bet irgi nedavė pinigų, nors pradžioj ir pervedė veik 12 milijonų. Bet kai Lietuvos Bankas ėmė aiškintis, kas čia per neaiškūs tokie tipai, tai ta Hongkongo firma staigiai nusiplovė, nes apsigalvojo, pareiškę, kad abiejų šalių įstatymai kažkaip nesuderinami. Nes jie matyt tikėjosi, kad čia Lietuvoje niekas pinigų netikrins.
O tada dar atsirado kažkokia "Jesmond Developments Ltd.", kuri irgi pažadėjo investuoti, nors ir buvo iš Virginijos salų. Tai čia jau aiškino tas Senamiesčio bankas, kad čia šita kompanija labai rimta, nes jos savininkė yra kažkokia kita kompanija, kurios savininkė dar kita kompanija, kurios savininkė dar kita kompanija, kurios savininkė dar kita kompanija, kurios savininkas yra kažkoks bankas, kuris esą garsus, bet pats apie tokias savo kompanijas nieko nežino ir visvien pinigų neduoda.
Tai norom ar nenorom, Adolfo Šleževičiaus ir dar kažkieno ten sukurtas bankas buvo uždarytas, kaip ir krūvos kitų bankrotų.